Forum Forum emerytalneInne

Skarbiec-Emerytura na sprzedaż

Skarbiec-Emerytura na sprzedaż

EJ / .* / 2005-02-10 00:38
Komentarze do wiadomości: Skarbiec-Emerytura na sprzedaż.
Wyświetlaj:
becia / .* / 2005-05-19 14:05
prowizja nie ma znaczenia przy zmianie funduszu liczy sie zyski jakie osiaga ofe.2014 itak bedziemy placic prowizje do ofe rowne.
zainteresowany / .* / 2005-05-15 20:55
zgadzam się z Panem EJ wyniki za ostatni rok mówią najwięcej.
Nel / .* / 2005-04-23 13:47
Szanowny Panie januszu , pisząc 7% i 4% miałam na myśli opłatę od składki . Obecnie , po 6 latach członkowstwa mam w Commercial Union 4% tę opłatę . Natomiast po przepisaniu się do Sampo musiałabym , zgodnie z ustawą , mieć potrącane 7% ( 0d 01kwietnia b.r. , bo transfer byłby w maju ). I na tym polega nieuczciwość akwizytorów innych , niż Commercial Union OFE , ponieważ o tym nie informują . A tak nawiasem mówiąc - pierwszy raz spotykam się z z tytułem "doradca finansowy OFE". Z całym szacunkiem , według mnie doradca finansowy OFE to taki doradca finansowy , jak ze mnie baletnica. Pozdrawiam.
Mario / .* / 2005-06-23 23:17
Szanowna Pani!Bardzo często zarządzający funduszami oraz akwizytorzy( również Ci, a może przede wszystkim Ci z CU!) kokietują uczestników funduszy emerytalnych niższą prowizją od pobieranej składki i wielu z nich uwierzyło, że jej wysokość ma znaczący wpływ na zgromadzony na koncie kapitał. Z symulacji wielkości gromadzonych oszczedności w zależności od pobieranych składek wynika, że ma ona znaczenie symboliczne. W okresie 20 lat jest to ok. 2 tys. zł pomiędzy najlepszym i najgorszym funduszem.Odsyłam do artykułu "Rzeczywiste koszty uczestnictwa w OFE" z "Gazety Ubezpieczeniowej" nr 27-28 z 4-17.08.1999 r. albo artykułu 'Rz" pt."Równanie z jeszcze jedną niewiadomą" z 14.09.1999 r. Tak naprawdę znaczący wpływ ma opłata za zarządzanie oraz wyniki inwestycyjne.Poza tym ma Pani naprawdę dużego pecha, że nie trafiała swego czasu na dobrego doradcę. I wcale nie chodzi tutaj o taki czy inny tytuł zawodowy ,ale o zwykła fachowość i kompetencje
janusz / .* / 2005-04-23 22:08
Szanowna Pani bardzo mnie to cieszy, że zna Pani stawki prowizyjne i przyznaje dla Pani racje. Prosze Pani jest Pani już 6 lat członkiem OFE w CU kiedy ostatnio Pani sprawdzała wykaz z OFe pod względemczy ZUS przez te 6 lat przekazał Pani składki do OFE na Pani konto?czy niema brakujących miesięcy?bo to jest też bardzo ważne. Również pozdrawiam.
Nel / .* / 2005-04-24 20:06
Bardzo dziękuję za podpowiedż . Nie sprawdzałam pod kątem brakujących składek. Ale czekam na PIN dostępu do mojego konta internetowego OFE i wówczas sprawdzę . Pozdrawiam.
janusz / .* / 2005-04-24 22:30
Po otrzymaniu PINU otrzyma Pani dostęp do internetu i wówczas poprosić przez internet o wyciąg ale niech Pani zażąda za okres całych sześć lat, i sprawdzić każdy jeden rok wszystkie miesiące. jeśli będą brakujące miesiące na wykazie to znaczy że ZUS nie wszystkie składki przesłał na Pani knoto OFE, wtedy na specjalnym druku do ZUSU należy wysłać powiadomienie żeby ZUS wyjaśnił te braki. I działać dalej. Pozdrawiam.
Nel / .* / 2005-03-25 16:56
Akwizytorzy Sampo postępują nieuczciwie , bo przepisują , a nie mówią , co traci członek innego ofe. Np. jeśli przepisze kogoś z Commercial Union - chcieli mnie przepisać i wtedy wpadłabym w opłatę 7% , zamiast nabytej 4% po 5 latach członkostwa . Dobrze , że przedstwiciel mojego ofe trafił do mnie w porę i uratował mnie przed głupotą .
janusz / .* / 2005-04-23 12:37
Szanowna Pani, ja osobiście jestem doradcą finansowym OFE i sam też jestem członkiem OFE. Jeżeli Pani w swoim OFE jest powyżej dwóch lat żadnej kary Pani niepłaci żadnych 7% to jest nieprawda. jeżeli członek jest w swoim OFE do 12 miesięcy i przepisuje się do innego OFE płaci 180zł jeżeli powyżej 12 miesięcy a poniżej 24 miesięcy płaci 80 zł. Może to Pani sprawdzić. I takie informacje są dostępne w internecie, tylko trzeba zacząć się interesować samemu a nie liczyć na kogoś. To Pani decyduje czy pani zmieni OFE a nie ktoś za Panią. W internecie wszystko jest tylko chęci zainteresowania.
Kri / .* / 2005-03-25 09:35
Irytują mnie wyniki tego funduszu (niestety jestem jego członkiem), chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie: czy w sytuacji kiedy jest na sprzedaż warto poczekać, czy niezależnie od tego przepisać się do innego funduszu? za opinię i podpowiedzi z góry dziekuję.
RAFAŁ MATYNIAK / .* / 2005-03-25 12:06
Jestem przedstawicielem firmy DSA Financial Group. Mieszkam w Lubinie, edukucję klientów OFE o reformie emerytalnej z 1999r. Jeżeli mieszka w okolicy Legnicy, Lubina, Głogowa, Polkowic albo będzie Pan w niedługim czasie w tych rejonach chętnie pomogę. PODPOWIEDŹ:Przepisać się!
Ala / .* / 2005-03-28 08:37
Do którego funduszu radzi Pan się przepisać? Mam ten sam problem.
BBF / .* / 2005-02-12 13:02
Panowie co to za dziwne rozwarzania każde ofe jest na sprzedasz to jest tylko kwestią ceny
ted / .* / 2005-02-10 12:06
dlaczego Skarbiec-Emerytura osiąga tak słabe wyniki? TFI Skarbiec jest w trójce najlepszych Coś mi tu nie pasuje
silver / .* / 2005-02-10 13:31
A zastanawiales sie dlaczego skandynawskie firmy wchodza do Polski na rok, nastepnego roku zbieraja manatki i sprzedaja wszystko? Przede wszystkim mamy niestabilne prawo na tym polu (juz kreca z IKE, kilka razy w roku OFE). No i nadszedl moment, kiedy trzeba ciac koszty i przestac na tym zarabiac. No i na koniec - rozrozniasz fundusz inwestycyjny od emerytalnego? To ten drugi idzie pod mlotek i jak pisalem wczesniej zostanie przejety jedynie portfel. Na wiecej nie maja co liczyc, bo prezesow nikt oplacac nie bedzie.
Raf / .* / 2005-02-11 12:59
Chyba z tą skandynawią miałeś na myśli Sampo a nie Skarbiec. Skarbiec Emerytura to po części polski i niemiecki interes. Jak widać nigdy nie ma żadnych gwarancji... Ja czekam na sprzedaż Sampo i zacznę się śmiać w oczy tym akwizytorom, którym mówiłem, że do tego niebawem dojdzie :)
nikt wazny / .* / 2005-02-15 07:23
Czemu zaczniesz sie smiac z akwizytorow SAMPO, przeciez to jeden z lepszych OFE na rynku. No ale najwazniejsze to to zeby czlonkowie funduszu byli zadowoleni a nie akwizytor. SAMPO ma czym sie pochwalic by przekonac klienta do siebie piec lat dobrych wynikow...... pozdrawiam wszystkich ze skandynawi od ludzi ktorym sie dobrze wiedzie
EJ / .* / 2005-02-26 16:56
"nikt wazny" ale chyba i nieuważny! Nie patrz na wyniki od początku działalności a na roczne!
silver / .* / 2005-02-11 14:40
BRE to Commerzbank, o Sampo (finskie) nie mowilem.
EJ / .* / 2005-02-10 00:38
Co się dziwić. W każdym transferze tracą mnustwo klientów! To dla nich najlepsze wyjście.

Najnowsze wpisy