Forum Polityka, aktualnościPolityka

Słabnie pozycja Olejniczaka w SLD

Słabnie pozycja Olejniczaka w SLD

Money.pl / 2007-10-26 09:12
Komentarze do wiadomości: Słabnie pozycja Olejniczaka w SLD.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-03-29 15:21 / Tysiącznik na forum
Przewodniczący partii lewicowej miota się, zaplątał sie , na konferencjach mówi jakby nie byl sam sobą. Lewica potrzebuje nowego otwarcia i może zwycięzyć, ale muszą dzialacze dziadkowie odejść , bo na pierszej lini walki frontu ideologicznego powinni być świadomi młodzi ludzie a nie mięso armatnie. Wielokrotnie popełnial błedy w argumentacji nie do wybaczenia i czas aby przejrzal na oczy że kotwicą wstrzymująca rozwoj partii lewicowej są psedo - udawani demokraci. Demokracja ma różne oblicza, ale pokaz demokracji urządzany przez PO i z nimi dzialaczy powiązanych towarzysko to zla droga demokracji , niektorzy mowią że tak postepuja popaprańcy. Pamiętam tez mądre wypowiedzi Pana Olejniczaka, bylo dość duzo, szkoda że nie byly dominujące, bo widocznie linia polityczna konglomeratu partyjnego nie pozwalała na więcej. Niejednokrotnie myślalem sobie że doczekam się prawdziwie lewicowej partii ktora pochyli sie nad biedakami, bo bezporne jest że nawet w latach komuny biedakom zyło się znośnie. Gdyby nie piętno Ukladu Warszawskiego, mogłoby byc dzisiaj zupelnie inaczej. Pamiętam jak wynaleziono tranzystor i TEWA rozpoczęla produkcje tranzystorow i pierwszych układow scalonych - byliśmy tylko 6 lat za USA a dzisiaj jesteśmy - szkoda gadać , przepaści dzielącej technologię polska od amerykańskiej juz nie da sie zasypać nawet przez 100 pokoleń. Mam nadzieję że prawdziwa lewica wypłynie bo czas na jej działanie dla dobra ubogich Polakow. Dzisiaj mamy taka sytuację że PO nie broni , a powtorka z Unią Europejską, niebawem pokaże że brutalizacja życia i dziedziczenie biedy stana sie powszechne. W związku ze świadomym niszczeniem PIS i Prezydenta przez zwolenników PO, czas na powstanie lewicy, tej prawdziwej ma szansę być urzeczywistniony. Nie mam zaufania do Pana Napieralskiego, bo to typowy gracz polityczny, ktory zamiast wzmacniać , burzy i rujnuje, Pan Olejniczak winien strzec się raka toczącego partie.
Tentet / 194.140.241.* / 2007-11-20 09:50
Nie wiem skąd Miller wziął takiego tumana na swojego następcę. Dopóki ten tuman nie odejdzie, to lewica nie odzyska swego znaczenia. Jedynym hasłem w kampanii wyborczej się popisał: "zlikwidujemy mundurrrrrrki" Biedny pajac-sportowiec. No cóż, nawet pomoc Kwaśniewskiego nie pomogła. Oglądając wywiady z nim zatykam uszy ze wstydu. Czy nie ma wśród młodych kogoś na miarę Millera, Cimoszewicza czy chociażby Kwaśniewskiego?
Polonia Sempre Fidelis / 79.187.37.* / 2007-10-26 09:42
weź wojtek tych geremków, mazowieckich, onyszkiewiczów, Frasyniuków, Wujców, Lityńskich, Lisów na własność Polska będzie ci wdzięczna. Niech juz te farbowane lisy zedrą swoje demokratyczne maski i odsłonia czerwone pełnokrwiste obicze starych komuchów.
Elendir / 2007-10-26 09:12 / Łowca czarownic
Jeżeli LiD się podzieli, to sądzę że w następnych wyborach osiągnie jeszcze słabszy wynik. Polacy wyraźnie powiedzieli w wyborach, że czas małych, niewiele znaczących partii się kończy. Pomóc mógłby kryzys gospodarczy, ale raczej nie dla podzielonych.

Należy zastanowić się nad przyczynami słabego wyniku w wyborach. Moim zdaniem była nim przede wszystkim chęć odsunięcia PiS od władzy, a to oznaczało głosowanie raczej na PO, niż na LiD w tych wyborach. Temu argumentowi trudno było przeciwstawić jakiekolwiek meritum, szczególnie przy słabości związanej z historycznymi zaszłościami.

W następnych wyborach myślę, że będzie zupełnie inna sytuacja i LiD może zyskać znacznie więcej głosów szczególnie jeśli:
1) Zostaną ujawnione matactwa władzy Kaczyńskiego które zmienią przekonanie części wyborców odnośnie jego uczciwości.
2) Zakończy się okres koniunktury w gospodarce, a liczne kredyty znacznie pogorszą sytuację gospodarstw domowych.
3) LiD będzie jednym głosem mądrze negocjować z rządem PO-PSL poparcie dla ustaw zawetowanych przez Kaczyńskiego.
marek 19.53 / 83.24.52.* / 2007-10-27 09:05
4. Jeśli matactwa PO i LiD nie zostaną ujawnione.

P.S. Czy zakłada Pan, że ich nie było i nie będzie czy też, że nie zostaną ujawnione ?
Elendir / 2007-10-27 09:26 / Łowca czarownic
W moim komentarzu analizowałem sytuację z punktu widzenia LiD. A patrząc na ostatnie lata, to lewica jest zdecydowanie na cenzurowanym, więc myślę że tutaj podwójnie się pilnują. Potwierdza to zresztą fakt, że nowych afer z udziałem działaczy LiD to na najgłośniejszą wygląda kwestia czy Kwaśniewski był chory, czy też po spożyciu alkoholu.

Nie zakładam, że matactw nie było. Czarne owce zdarzają się wszędzie. Problem poważny zaczyna się jak jest ich porównywalnie dużo z innymi owcami, co mogliśmy i możemy wciąż obserwować na przykładzie rządu kierowanego przez PiS.
KoP / 2007-10-28 07:26 / Bywalec forum
a kolega ciągle wytyka błędy i potknięcia PiS, nie zauważając tego samego w PO. Czy kolega słuchał ostatnich wypowiedzi Chlebowskiego na temat pustej kasy? I co, nie nasuwa sie wrażenie o hipokryzji i zaklamaniu działaczy PO? Przecież nie tak dawno sami glosowali nad obniżką skladek rentowych, ulgami rodzinnymi, i innymi tego typu ustawami, więc można było sie tego spodziewać. Chyba jednak zabrakło wyobrażni i stąd ten bełkot POpaprańców.
Proponowałbym na przyszłość, aby kolega błędy zauważał wszędzie, nie tylko w PiSie.
Elendir / 2007-10-28 07:42 / Łowca czarownic

a kolega ciągle wytyka błędy i potknięcia PiS, nie zauważając tego samego w PO.

W rządzie PO jak na razie nie miałem okazji zobaczyć takiego wysypu "ciężkich przypadków" jak w rządzie PiS. Jak zobaczę to też będę krytykować.

I może też powtórzę jedno zdanie, bo chyba kolega strasznie wybiórczo czyta:

W moim komentarzu analizowałem sytuację z punktu widzenia LiD.

Dyskusja o budżecie była w komentarzach do innych artykułów.
KoP / 2007-10-28 09:53 / Bywalec forum
jeżeli z punktu widzenia LiD, to co tam szuka przytyk do PiSu? PO jeszcze nie rządzi, a już zdarzają się przypadki amnezji i hipokryzji.
Elendir / 2007-10-28 17:13 / Łowca czarownic

jeżeli z punktu widzenia LiD, to co tam szuka przytyk do PiSu?

A może nie do PiSu tylko do poprzedniej władzy? Wydaje mi się, że porównanie do tego co dotychczas było nie jest niezwykłe.

PO jeszcze nie rządzi, a już zdarzają się przypadki amnezji i hipokryzji.

Jak dla mnie tutaj Kaczyński będzie niedościgniony.
KoP / 2007-10-28 19:12 / Bywalec forum

Jak dla mnie tutaj Kaczyński będzie niedościgniony.

pożyjemy zobaczymy.
Mam już kilkudziesiecioletnie doświadczenie z naszą demokracją i wiem, że kazdy następny rząd bije poprzedni na głowę pod względem przekrętów i matactw. Nie ma żadnego logicznie wytłumaczalnego powodu, aby teraz było inaczej, zwłaszcza, że mamy juz doświadczenia z tzw. "układem warszawskim"i nie tylko.
Elendir / 2007-10-28 19:31 / Łowca czarownic

Mam już kilkudziesiecioletnie doświadczenie z naszą demokracją i wiem, że kazdy następny rząd bije poprzedni na głowę pod względem przekrętów i matactw.

Nie spodziewałem się po Tobie takiego podsumowania rządów PiS. A jeśli chodzi o PO, to faktycznie pożyjemy zobaczymy.

Najnowsze wpisy