Forum Polityka, aktualnościPolityka

Sobota pod znakiem konwencji wyborczych

Sobota pod znakiem konwencji wyborczych

Money.pl / 2007-09-23 10:43
Komentarze do wiadomości: Sobota pod znakiem konwencji wyborczych.
Wyświetlaj:
Zdzich / 2007-09-23 21:03 / Bywalec forum
Czego? Czego on się napił? I ile? Prezes Jarosław opowiedział Polakom, jak to będzie kiepsko, gdy PO wygra wybory. Wygra PO i stanie się stan wojenny. Jeśli ta diagnoza potwierdziłaby się, mam dla was Polacy radosną nowinę. To oznacza, że Jarosław podwinie ogon i ucieknie do mamusi na długie 8 lat, tak jak to zrobił w 1981 roku i pojawił się dopiero przy okrągłym stole, gdzie posadził go Wałęsa, żeby kawę parzył i słone paluszki uzupełniał w szklance. Śmieszy, tumani, przestrasza, człowiek, który był nikim, ale nie takim zwykłym nikim, lecz takim absolutnym, totalnym nikim, człowiekiem przynieś, podaj pozamiataj, cieciem opozycji. Od 1980 do 1981 roku trzymał się nogawki Lecha Wałęsy i po nogach powinien Lecha całować, bez Lecha nie poznałby `Mnietka', któremu podawał kapcie i nie poznałby Tadeusza, którego rząd miał zaszczyt negocjować z komunistami z ZSL i SD. Kto słyszał o Jarosławie, gdy na polskich ulicach lała się krew? Siedział Kuroń, Michnik, ścigano Bujaka i Frasyniuka, a pan pełne portki moczył nogawki i potem nogi w misce. Mam dla Jarosława informację pognębiającą. Gdy Jarosław truchlał na przypiecku, dzisiejszy szef partii `Krasnoludków i Gamoni', Major Frydrych, robił we Wrocławiu antykomunistyczną rewolucję. Ten sam major, który dziś walczy z Dornem. Nie ma już w PiS jednego histerycznego antykomunisty, który miał odwage powiedzieć NIE, czołgom generała. Ani jednego, wszystko co w PiS jest, to papuśne chłopaki, cieplarniani demagodzy, pyskujący, kiedy to już nic nie kosztuje. Gdy wódz robił koło, obok i pod siebie, ludzie kochający wolność walczyli z komuną, ludzie, którzy dziś tchórzami gardzą. Wiecie pisowa nawałnico, że od waszego wodza odważniejsza była suwnicowa ze stoczni gdańskiej, odważniejszy był ksiądz, student zakatowany w bramie, brygadzistka Radoskóru i uczniowie liceum? W tamtym trudnym czasie, dzieci, kobiety, starcy i niepełnosprawni walczyli z komuną. Wasz wódz z pełnymi portkami klepał z mamusią różaniec i Boga prosił, by sędzia Kryże nie zapukał do drzwi. Te kalesony nazywacie dziś strategiem i politykiem twardego kursu. Jeden strzał zza Odry i wasze kalesony lądują w Rumunii, gubiąc wszystkie guziki.
Matka_Kurka 2007-09-23 17:56
Zdzich / 2007-09-23 20:54 / Bywalec forum
KŁÓTNIE

W tym naszym pięknym kraju nad Wisłą,
W ciężkich realiach żyć nam dziś przyszło.
Więc oskarżamy los ślepy o to,
Że nam pod nogi wciąż kładzie błoto.

Łatwo nam w fatum złe jest uwierzyć,
Lepiej nam jednak w pierś się uderzyć.
Czyja to sprawka, czyja to wina?
Gdzie złego losu leży przyczyna?

Jednym z problemów jest grzech nasz stary:
Szkodzą nam własne kłótnie i swary.

Kłócą się partie i partii frakcje,
Przeciwko sobie wszczynając akcje.
Przy tym, powodem takich ekscesów,
Przeważnie sprzeczność jest interesów.

W domach się kłócą żony z mężami,
Rzucając w siebie inwektywami.
Kłócą się z sobą nawet bratanki,
Co często widzą dno wspólnej szklanki,

I choć na drodze bardzo jest ciasno,
Każdy chce ciągnąć wóz w stronę własną.
Z taką podróżą jednak jest bieda,
W ten sposób nigdzie jechać się nie da.

Więc znów się sprawdza ta prawda czysta:
Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta...

Nie jest to mój wiersz, ale go gdzieś przeczytałem na postach i z kopiowałem.
jan kowalski / 2007-09-23 13:02 / Tysiącznik na forum
właśnie słucham Borowskiego i Olejniczaka, pozostaje niesmak i obrzydzenie. Kwasniewski, pijak i zdrajca, ma zostać naszym premierem?? Oni mają odwagę uczyć nas moralności?? Jeśli by do tego doszło, byłaby to największa kpina z demokracji.
tompot / 2007-09-23 11:20 / portfel / Bywalec forum
Ja tak sobie zadaję pytanie czy człowiek, który porównuje koalicję PO-LiD do stanu wojennego nie powinien być przebadany przez jakiegoś psychiatrę?

Kaczyńscy w czasie stanu wojennego siedzieli w ciepłym domciu i pisali rozprawy doktorskie o marksizmie-leninizmie w czasie gdy tacy działacze PO jak: Komorowski, Mężydło czy Borusewicz byli internowani. Jak na razie to PiS ma w swoim rządziem byłych członków PZPR (vide Jasiński).

Najnowsze wpisy