Forum Polityka, aktualnościKraj

Spadkobiercy będą mieli łatwiejszy dostęp do rachunków zmarłych?

Spadkobiercy będą mieli łatwiejszy dostęp do rachunków zmarłych?

Wyświetlaj:
dupo / 89.191.152.* / 2015-02-26 18:18
następne s************* popierane przez Komisję nadzoru bankowego
qlmax8 / 2015-02-26 16:50
Co mam zrobić. Osoba zmarła a ja wcześniej pożyczyłem jej pieniądze 30 tyś. Wiem , że na jej koncie jest obecnie ok 50 tyś. Pieniądze które ode mnie brała mam wpisane w zeszyt w którym się podpisywała. Co teraz? Czy są jakieś szanse na odzyskanie takich pieniędzy?
wiwan / 2015-02-26 17:29
Tak. Od jej spadkobierców. Po dobroci, a jeśli nie- w postępowaniu cywilnym.
ag767 / 77.223.228.* / 2015-02-26 16:10
Fajni zmarli, dusi grosze a rodzina w biedzie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
XzX / 31.61.131.* / 2015-02-26 16:10
Jakie ulatwienie. Ostatnio robilem porzadki w dokumentach i znalazlem 3 ksiazeczki PKO ciotki ktora zmarla 8 lat temu. Mialem postanowienia sadu o nabyciu spadku oraz postanowienie o tym ze po cistce dziedziczy jej siostra czyli moja babka poszedlem do banku i wszystko grzecznie przyjemnie i pieknie. Wzieto ksiazeczki pokserowano dokumenty i po tygodniu wpadlo niecale 130tys malo tego US nie polozyl na tym lapki bo to babka po siostrze dziedziczyla a my po babce. Nikt nie robil zadnych proglemow
e813 / 84.40.138.* / 2015-02-26 21:27
nie chcę cię martwić, ale o każdej wypłacie dokonanej na podstawie spadkobrania bank ma obowiązek zawiadomić urząd skarbowy właściwy dla wierzyciela. różnie banki i instytucje finansowe interpretują osobę wierzyciela, ale większość uważa go za osobę na rzecz której dokonuje się wypłaty. ustawa o podatku od spadków i darowizn nakłada obowiązek zrobienia tego w terminie 7 albo 14 dni (excuse moi, nie pamiętam). czyli jeśli jeszcze twój us o tym nie wie to zaraz się dowie. 130 tyś to kwota którą się na pewno zainteresują. także w twoim jak najlepiej pojętym interesie jest złożenie korekty zgłoszenia sd-z2 dotyczącej nabycia spadku po babuni, bo jak tego nie zrobisz to zostaniesz opodatkowany. a gwoli ścisłości; podatek sd jest stosunkowo wysoki
brodson / 83.8.162.* / 2015-02-26 15:59
często o tym spadkobiercy nie wiedzą że maja jaki kol wiek spadek po zmarłym raczej często dowiadują się
o zadłużeniu i to po tygodniu od chwili pochówku
kobe33 / 85.222.73.* / 2015-02-26 15:42
nadpłatę składki w PZU Życie po zmarłym ktoś próbował odzyskać? Pełnomocnictwo do polisy ma małzonka zmarłego ale nadpłata jest traktowana jak spadek, więc każde z dzieci składa oświadczenie że zrzeka się tych paru złotych na rzecz matki. Ona też składa oświadczenie swoje, ale jeśli nie jest w stanie podpisać druku przy urzędniku to o potwierdzenie jej podpisu trzeba prosić np lekarza rodzinnego... kto nie ma tyle cierpliwości w dochodzeniu swego to tym sposobem nie tylko banki się bogacą....
kapl / 195.136.214.* / 2015-02-26 15:40
"Ułatwienie spadkobiercom dostępu do rachunków bankowych osób zmarłych - taki jest cel projektu nowelizacji prawa bankowego"???? A kiedy "ułatwicie nam zycie" i nie będziemy musieli splacać dlugów, których nie zaciągaliśmy? Bank pozyczył, to niech wyrywa zlte zęby nieboszczykowi, a nie doi bliższą i dalszą rodzinę!
zzzzzzzzzzzzzz / 178.235.251.* / 2015-02-26 15:36
No tak, jak trzeba kredyty po zmarłych spłacać, to bank nie odpuści. A jak zmarły zostawił pieniądze na koncie, to już dla banku ok.
alaala9 / 213.227.93.* / 2015-02-26 15:35
no dobrze, to na czym ten łatwiejszy dostęp ma polegać?
Mnie wystarczyłoby aby było jedno miejsce w którym mogę dowiedzieć się na podstawie aktu dziedziczenia, lub wyroku w sprawie spadku, o tym czy mój spadkodawca miał i jeśli tak to gdzie jakieś pieniądze.
w projekcie napisano,że bank będzie miał obowiązek po 5 latach sprawdzić czy ktoś żyje czy nie no i jak sprawdzi, że nie żyje to co?
czy nie mogłoby po prostu istnieć jakieś jedno miejsce w którym byłaby informacja o tym kto gdzie ma pieniądze? ja wysyłałam pisma do kilkudziesięciu banków! wcale nie wiem czy wysłałam do wszystkich. Pieniądze były i nie ma. nie wiem gdzie dalej szukać.
ewwka / 195.136.40.* / 2015-02-26 19:22
to masz:
"Projekt wprowadza tzw. Centralną informację o rachunkach, za pośrednictwem której posiadacz rachunku lub spadkobierca będzie mógł uzyskać informację o wszystkich rachunkach danej osoby w bankach lub SKOK-ach"
eeeee965 / 37.248.255.* / 2015-02-26 15:25
Dobrze, że kiedy wiadomo było, że moja mama umrze, udało mi się załatwić urzędnika z banku i w szpitalu mama zrobiła mi dostęp do jej kont. Na drugi dzień wypłaciłam wszystkie pieniądze. Nie wyobrażam sobie walki z bankiem po śmierci mamy gdyby te pieniądze tam zostały, a byłabym jedyną spadkobierczynią. Nawet zamknięcie konta z 30 zł, które zostały na nim i z aktem zgonu właścicielki nie było proste.
crea / 93.94.188.* / 2015-02-26 15:38
tzn. mama uposażyła Cię w formie zapisu na wypadek śmierci?
ali22 / 79.163.134.* / 2015-02-26 15:20
Tylko ci z katastrofy smoleńskiej byli uprzywilejowani, państwo załatwiło wszystko
Andreas1055 / 83.27.139.* / 2015-02-26 15:01
W myśl projektu w ramach BGK będzie utworzony państwowy fundusz celowy, którego dysponentem będzie minister właściwy ds. zabezpieczenia społecznego. Ten fundusz będzie wyodrębnionym rachunkiem skarbu państwa, prowadzonym w BGK. Skarb państwa przejmie też wszystkie zobowiązania banków związane ze środkami przekazanymi na fundusz. Część pieniędzy z tego funduszu będzie mogło trafiać na rzecz pomocy społecznej, osób niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych. Czyli nie tylko banki ale i rząd pragnie położyć łapę na kasie która należy się spadkobiercom.
i / 83.84.155.* / 2015-02-26 14:53
Proponował mi ban gdy zapytałam o konto ale Ja sama nie bede szukac bede czekac az sie samo znajdzie co to za moda wszedzie tylko czekaja aby samemu wszystkie ustawy znac prawa A gdy powiadomi sie urząd ze takie i takie prawo istnieje ze smiechem odp Panu -Pani chyba sie pomyliło ,gdy sie jest niepewnym odp Pan -PANI musi sama wszystko wiedziec i tak w kolko wszystko pchają do sądu trwa latami az kl;ient sie da nabic w butelke lub zapomni ,co złego szybko co dobrego dla ludnosc czekac czekac czekac i nic Takich mamy urzednikow sędziow itd
bit21 / 77.89.74.* / 2015-02-26 14:46
Tak szybko jak banki znajdują dłużnika spadkobiercę powinny znajdować spadkobierców i im oddawać kasę z odsetkami !! Coraz więcej ci z po psl chcą nam zabierać, nakazywać i ogłupiać . H..d..i kamieni kupaAa.

Najnowsze wpisy