Spadną ceny benzyny

matrix / .* / 2005-09-05 20:06
Komentarze do wiadomości: Spadną ceny benzyny.
Wyświetlaj:
Skubi / .* / 2005-09-11 17:07
Wspaniale widocznie czas na olej rzepakowy proponuje poszukać na google
obywatel / .* / 2005-09-06 13:57
Nie jest nowością i nie trzeba mieć ukończonego Harvardu, że jednym z podstaw gospodarki krajowej RP jest transport. Około 95% pojazdów transportu ciężarowego, osobowego grupowego topojazdy napędzane olejem napędowym ON.Skoro Pan Minister jest takim dobrym Bożkiem i z łaską obniżył akcyzę na bęzynę Pb nie ruszając i tak bardzo wysokiej ceny za ON - wkrótce kochani obywatele zdrożeją nam bilety komunikacji autobusowej i miejskiej jadąc do pracy, posyłając dzieci do szkół, zdrożeje nam żywność, usługi, i wszelkie inne towary na które i tak nie stać przeciętnego obywatela, chyba że zaczniemy chodzić pieszo - albo zasiąść w "RZĄDZIE - pociskać stek bzdur i mieć obywatela w DUPIE"(bez żadnej odpowiedzialności - należy im się stryczek)
????? / .* / 2005-09-06 11:28
Może Panu Ministrowi chodzi o wykończenie małych przedsiębiorców zarabiających ciężarówką na chleb? Może ma wracać monopol ?[np. PKS]
Malko / .* / 2005-09-06 11:39
Tak, on chce wyrżnąć wszystkich "small", którzy głównie jeżdżą TIRami. Nawet na zakupy.
pafell / .* / 2005-09-06 10:57
Nigdy chyba nie zrozumiem dlaczego politycy "ekonomiści" nie uczą się na własnych doświadczeniach. Przecież obniżenie akcyzy (zwłaszcza na ON) spowoduje to, że więcej ciężarówek zatankuje się w Polsce a nie za granicą - to spowoduje zwiększenie wpływów do budżetu. Przykład z własnego podwórka to obniżenie akcyzy na alkohol - import spadł, dochody z akcyzy wzrosły.... Co to za logika aby utrzymywać wysoką akcyzę na ON? Chyba że zależy ministrowi na poprawieniu wskaźników ekonomicznych naszym sąsiadom - ZAPRAWDĘ SZLACHETNE!!
Krzysztof / .* / 2005-09-06 14:04
Czas szanowny Panie odgrywa tu przednią rolę. Mówi Pan, że po pewnym czasie zwiększą się wpływy do budżetu jeżeli zmniejszy się akcyzę, to samo często można usłyszeć o różnych podatkach.To wszystko prawda tylko jest jest jeden problem. Co zrobić jeżeli pieniądze są potrzebne dziś, a nie dopiero po pewnym czasie. Czy uważ Pan, że wszystkie wydatki budżetowe mogą sobie tak zwyczajnie poczekać na lepsze czasy?Równie dobrze mógłby Pan radzić prywatnym inwestorom aby zamiast brać drogie pożyczki, poczekali i uskładali sobie potrzebną im gotówkę.
malkontentom NIE / .* / 2005-09-06 11:24
Brednie i banialuki wypisujesz Waść. Co ma do tego wszystkiego Szlachetność. U naszych sąsiadów też rośnie cena ropy. Tamtejsze rządy też zapewne zastanawiają się co do obniżek akcyzy. A co do akcyzy na ON to poczytaj artykuł na Money "Akcyzowa kiełbasa wyborcza". Pisze tam: "Na obniżenie akcyzy na olej napędowy nie pozwalają przepisy unijne, bowiem podatek na ten rodzaj paliwa jest już w Polsce na minimum ustalonym przez UE.Według eksperta rynku paliwowego, Andrzeja Szczęśniaka, minister finansów mógł obniżyć także akcyzę na ON. „Przepisy, na które minister Gronicki się powoływał dopuszczają takie działania w sytuacji kryzysowej, która niewątpliwie w ostatnich dniach miała miejsce na rynku” – powiedział.Kto co uważa za kryzys, i to uzasadniający jakieś działania makroekonomiczne to już sprawa względna.
lukasz82 / .* / 2005-09-06 09:43
hehe ludzie sam nie wiem czy sie smiac czy plakac jak widze jakie bzdury wypisujecie - jeden nie chce obnizek,drugi chce wieksze pensje.zastanowcie sie sekunde co tu bazgrolicie.faktem jest ze taka obnizka kazdego kto ma samochod musi ucieszyc bardzo.a ze to wplynie pozytywnie na gospod. to tez rzecz oczywista.nie bedzie sie tego zauwazac w skali wzrostu o cale procenty - co chyba jest oczywiste nawet dla was - ale pewne wskazniki ekon. na pewno grgna.....pozdrawiam i rzycze wiekszego pomyslunku na przyszlosc
globi / .* / 2005-09-06 09:18
Niestety nie wytrzymalem nerwowo i z calą odpowiedzialnością muszę stwierdzić, że "Pan" minister Gronicki (tu muszę mu ubliżyć) jest największym glupcem jakiego wydala nasza planeta.
satelita / .* / 2005-09-06 10:14
Przepraszam, a na jakiej podstawie tak twierdzisz? W związku z czym Twoja emocja?
satelita / .* / 2005-09-06 10:09
Przepraszam, a na jakiej podstawie tak twierdzisz? W związku z czym Twoja emocja?
benzynożerca / .* / 2005-09-06 09:13
Zebrało się grono malkontentów polskich. Podwyżka - BEE! Obniżka - przejaw głupoty. Ludzie. Czasami czytać się was nie da.
bleble / .* / 2005-09-06 09:16
oczywiście piję do forumowiczów.
ODRA / .* / 2005-09-05 23:25
Przyznam szczerze że osobiście wiedziałem że nastąpi takie właśnie posunięcie, bo to przecież chroni wlasną ministrową i jemu podonych kieszeń. Wzrostu gospodarczego to napewno nie przyśpieszy, a stwierzenie to jest tylko kolejnym przykładem na bezmózgowie rządzących.przecież gospodarka opiera się na taborze napędzanym ON, bo jak dobrze pamiętam czasy ZIŁów minęły. !!!!!!!
Matrix / .* / 2005-09-05 21:44
Ceny paliwa na całym świecie rosną.W Polsce też i niech tak będzie.Tylko niech ludzie zarabiają tyle ile w Unii Europejskiej.Wówczas wszystko bedzie oki!!Nikt nie będzie wrzeszczał ze benzyna zdrozała o 0.2 Euro.Dajcie ludziom pensje takie jakie są w Unii.Pozdrawiam
darek / .* / 2005-09-05 21:44
Co za ściema. Wzrost gospodarczy przez obniżkę ceny benzyny. Koń by się uśmiał.
dawid / .* / 2005-09-05 22:44
a nie pomyslales, ze tansza benzyna to wieksze zyski dla firm majycych samochody na benzyne? zyski to wieksze obroty, obroty to wzrost gospodarczy dlaczego firmy spedycyjne itp tak cienko przeda? bo benzyna tania? tansza benzyna to wiekszy obrot na rynku i tyle. gdyby obnizyli ceny bardziej prawdopodobnie odbili by to sobie w VAt, ktry zreszta tez jest na benzynie. poprostu zamiast isc jakosc poszli na ilosc. gdyby dalej tak robili i bardziej obnizyli akcyze to wzrost bylby wyzszy. zreszta tak samo jest z ZUSem. gdyby ZUS za pracownika byl obnizany to wiecej osob znalazloby by prace, nieß a co za tym idzie wzrost gospodarczy bylby wiekszy.
g / .* / 2005-09-05 21:07
ministra -cwaniaka-nie da się lubić,ale chociaż mówi się,że niegłupi-ale ten co teraz bredzi-to poniżej krytyki.
michał / .* / 2005-09-05 21:01
Tym Panomu już na szczęście niedługo podziękujemy. Obniżka akcyzy tylko na etylinę to nic innego jak próba kupienia kilku głosów dla SLD. Nie pomoże gospodarce bo ta w zdecydowanej większości używa ON i LPG.
mir / .* / 2005-09-05 20:20
najlepiej nie jedzie na urop do chin albo jeszcze dalej i prosi o azyl
matrix / .* / 2005-09-05 20:06
Kompetencje Pana Ministra robią wrażenie! Jeszcze tydzień temu "obliczył", że trzeba podnieść akcyzę na paliwa, jeśli Sejm odrzuci veto na "budowlany Vat". Teraz wychodzi mu z wyliczeń, że wpływy do budżetu są wyższe niż się spodziewał.....Może jeszcze raz Pan przeliczy Panie Ministrze? Albo może niech już Pan niczego nie liczy! I nie analizuje! ..... Do końca Swojego urzędowania w Ministerstwie proszę już najlepiej w ogóle nic nie robić! pleeeaaaseeee...
dzeku / .* / 2005-09-05 20:14
Kompetencja urzędników jest jak UFO. Wielu w to wierzy, ale jeszcze nikt nie udowodnił istnienia.

Najnowsze wpisy