Forum Forum inwestycyjneForex

Spekulanci znów biorą na cel złotego?

Spekulanci znów biorą na cel złotego?

Money.pl / 2009-08-06 07:01
Komentarze do wiadomości: Spekulanci znów biorą na cel złotego?.
Wyświetlaj:
emeett / 83.4.202.* / 2009-08-08 08:39
czy to ci sami co spekulowali długami przy FOZZ?
JX / 91.193.160.* / 2009-08-07 21:18
Wydaje się, że Pawlak znów ma rację.
Warto poczytać ciekawy artykuł:
"Kolejny fałszywy owoc inżynierii finansowej
Bankier.pl, 2009-08-04 06:00
Z pewnością wielu eksporterów jeszcze długi czas będzie odczuwać skutki ostatniej wpadki z nadmiarowymi zabezpieczeniami, które zamiast obiecanych kroci przyniosły przedsiębiorstwom jedynie ogromne straty. Zagraniczne banki inwestycyjne skupowały od eksporterów wystawione opcje Call w zamian oddając przedsiębiorstwom iluzję darmowych pieniędzy, które w dobie dynamicznie umacniającego się złotego wydawały się być na wyciągnięcie ręki. Złoty jednak zaczął się równie szybko osłabiać, a złudne zyski przedsiębiorców bardzo szybko przerodziły się w ogromne, realne zyski banków będących w posiadaniu wystawionych przez polskich eksporterów opcji Call. Taka historia może się powtórzyć".
andowc / 83.5.2.* / 2009-08-06 21:33
Przestańcie "ci.ulać" Obywateli (mądrale).
Spekulańci t.zn "rządzący" pogrywają w "kulki" z Obywatelami.
donek1212 / 89.9.115.* / 2009-08-06 20:55
pawlak to pajac i umie gasić tylko pożary swoim pisiorem
Ob-Server / 83.5.248.* / 2009-08-06 20:35
Czy ekonomia to nauka, czy tylko pomieszanie pojęć?
bidnymaniek / 2009-08-06 19:08 / Tysiącznik na forum
Maniek spokojny tylko
1- akurat wtedy siedziałem w dziedzinie kompów
2-miałem tez kredyt i wiem jak sie czułem (: obecne kłopoty frankowców to pikus
greenstar / 2009-08-06 19:01 / Pogromca jeleni

Człowieku jaki komputer ??????????? Atari??? czy ZX buahahahahahha...............
qwa o czym ty rozmawiasz............... IBM w 91 to dopiero lokal w warszawia malowali

hahahahahahahaahahaha
Bidnymaniu ś............................hahahah nie nerwuj się .hahahahahah
bidnymaniek / 2009-08-06 19:00 / Tysiącznik na forum

2009-08-06 17:42:58 | Floyd [ Tysiącznik na forum ]
Wyprowadzenie??? A ja naiwny myślałem, że wprowadzenie. :( Faktem jednak jest, że dopiero
po tym "wyprowadzeniu" stać mnie było na komputer

Człowieku jaki komputer ??????????? Atari??? czy ZX buahahahahahha...............
qwa o czym ty rozmawiasz............... IBM w 91 to dopiero lokal w warszawia malowali
greenstar / 2009-08-06 17:57 / Pogromca jeleni

Wyprowadzenie???

to skrot myslowy.za długie , myslę byłoby tłumaczenie. W skrocie obraz sytuacji za początkow Balcerowicza wygladał tak......wysokie oprocentowanie kredytow, - tak.. posiadacze kredytów nagle z dnia na dzień zostali zaskoczeni wręcz diabelskim oprocentowaniem kredytow.juz posiadanych nota bene, wysokie stopy procentowe , a co za tym idzie sprowokowanie kapitalu spekulacyjnego do gry na walutach.
To ze raptem bylo CIebie stac na komputer to mała korzyść w porownaniu z tym co dla godpodarki calego kraju, taka spekulacja oznaczala
xxons / 94.254.253.* / 2009-08-06 13:03
Jak dobrze, że keynesizm jest tak blisko!
greenstar / 2009-08-06 13:01 / Pogromca jeleni

Co nie zmienia faktu, że rząd T. Mazowieckiego wykonał jedyny i największy skok od komuny
do demokracji,

tak...najwiekszy na kasę.... np .prywatyzacja majatku państywowego.......i jej zasady.......nie powiesz, że to byly demokratyczne i rowne zaady dla kazdego...to poskomunistyczne przedluzenie wladzy......i tyle.
Nie wspomnę o poczynaniach BALCEROWICZA.......................I wyprowadzeniu dzięki temu przez obcy kapital calej waluty z kraju.....piekne czasy.nie ma co.............
Floyd / 2009-08-06 17:42 / Tysiącznik na forum
Wyprowadzenie??? A ja naiwny myślałem, że wprowadzenie. :( Faktem jednak jest, że dopiero po tym "wyprowadzeniu" stać mnie było na komputer.
Przed wyprowadzenie waluty nie było mnie stać bo zarabiałem $20. Paranoja.
greenstar / 2009-08-06 12:53 / Pogromca jeleni

A prowadziłeś kiedyś działalność? Policz sobie, ile musisz kupić wiśni po 0,80 a sprzedać
po 2 zł, by zarobić na sam ZUS - ponad 800 zł! A podatki, opłaty, zezwolenia,
zatrudnienie pracowników, niesprzedany towar?

i jeszcze wszystkie kontrole świata............skarbowe, pracy. rżóonych urzędów........................masakra......hahahahaha
lepiej hodowac swinie :)))

p.s. jedyny rzad , ktory chcial coś zrobić dla dobra Polski i Polakow....to rząd Olszewskiego.......koniec, kropka
onmyks / 79.188.238.* / 2009-08-06 12:00
państwo nasze jest tak słabe, że jest ciągle przedmiotem gry. Magdalenka nie odnowiła RP tylko ją wepchnęła w niezne ogółowi powiązania.
Państwo nie potrafi odnaleźć i ukarać zleceniodawcy zabicia komendanta Papały, bezradne na przypadki pana Kluski i Optrimusa, Olewników itd
Budżet traci pieniądze bezkarnie jak w przypadku Laboratorium Frakcjonowania Osocza , 65 milinów USD itd bez końca...
Dług publiczny 650 miliardów złotych po 18 latach rewolucji.
czyja jest Polska panowie Liberałowie ?
Pilsener / 2009-08-06 12:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Raczej panowie socjaliści, gdzie Ty tam widzisz liberałów? Nie było jeszcze w tym kraju żadnego pro-demokratycznego i pro-gospodarczego, liberalnego rządu poza rządem T. Mazowieckiego.
onmyks / 79.188.238.* / 2009-08-06 12:43
z Kiszczakiem wicepremierem, człowieku o czym ty piszesz. A jaruzel prezydentem był wtedy !
Balcerowicz o samego początku trzyma łape na polskiej kasie !
sigizm / 2009-08-06 13:12
Kiszczak i Jaruzelski to figuranci, a Bogu należy dziękować za Balcerowicza
JX / 91.193.160.* / 2009-08-07 21:06
Sigizm, poczytaj trochę o swoim idolu:
http://hotnews.pl/artpolska-529.html
sigizm / 2009-08-07 21:56
Niestety kolego, tak się złożyło, że w tamtych czasach w dacie wybuchu hiperinflacji (a było to jeszcze za Rakowskiego, co zaznaczam) miałem sklepik warzywny wydzierżawiony za grubą łapówę od społem, który zaraz straciłem, a później jako "cinkciarz" pod różnymi bankami, więc ze zrozumiałych względów znam wszystko z pierwszej ręki, i rzec mogę jedno: Balcerowicz przede wszystkim "sprzątał" i była to tytaniczna praca - zgodzę się, że przy takiej inflacji kotwica hamująca ją rzeczywiście była dla wielu bardzo bolesna, na pewno też wielu nie rozumiało tego, ale już na to nic nie poradzę....
Znam cytowany na stronie http://hotnews.pl/artpolska-529.html wywiad i inne podane tam informacje, ogólnie to nic nowego
JX / 91.193.160.* / 2009-08-08 08:50
Sigizm, nic nie zrozumiałeś z tych lekcji!
W skali kraju nie potrafisz myśleć.
O takich jak Ty pisał poeta: "Takie widzi świata koło, jakie tępemi zakreśla oczy".

Co do "kolegów", masz ciekawy cytat króla Fryderyka II:
"Kanaliami można wprawdzie się posługiwać, ale nie można się z nimi spoufalać".
sigizm / 2009-08-08 12:59
pudło, pod włos to proszę jeża, nie starego żołnierza;
jestem po historii filozofii z byłej ATK od Mietka Gogacza,
prosiłbym więc o konkrety.....
a co do tych inwektyw, to uwierz mi, naprawdę nie interesują mnie te błaznowate ogólniki.......
z błaznami mam na co dzień, to jest męczące
Pilsener / 2009-08-06 12:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co nie zmienia faktu, że rząd T. Mazowieckiego wykonał jedyny i największy skok od komuny do demokracji, żaden następny rząd nie kontynuował ani nie podjął żadnych większych demokratycznych reform ograniczając się do socjalnego rozdawnictwa, mnożenia regulacji, restrykcji i urzędów, natomiast ówczesni wielcy bojownicy o wolność i demokrację gdy zasmakowali władzy ludowej stali się jej orędownikami nie stroniąc ani od jej metod, ani od typowo bolszewickiej retoryki.
sigizm / 2009-08-06 13:36
fakt, wszystko było przejrzyste i konkretne przewidywalne racjonalne działania - dzięki tamtym reformom tak łagodnie kryzys nas dotknął....
Cóż, dudków to nam nie brakuje, a każdy dudek ma swój czubek
cozaczasy / 213.158.197.* / 2009-08-06 11:51
TO JUŻ BYŁO
kto winny głupoty phemieha i nieudolności rządu PełO-PSL?
SEKULANCI !!!
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy