Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Spółka cywilna - kiedy podpisać umowę wynajmu lokalu?

Spółka cywilna - kiedy podpisać umowę wynajmu lokalu?

bethon / 2010-06-25 21:30
Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie spółki cywilnej. Otóż chcąc takową założyć w jaki sposób powinienem załatwić sprawę wynajmu lokalu na siedzibę dla spółki?
Tzn. powinienem sporządzić i podpisać umowę spółki cywilnej z oznaczoną tylko miejscowością a następnie na podstawie tej umowy mogę brać zobowiązanie na spółkę i podpisać umowę wynajmu lokalu? I dopiero później powinienem udać się do Urzędu Gminy, aby dokonać zmiany we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej?
Hmnm..chodzi o to..żeby ten adres był adresem rejestracji oraz żeby faktury za czynsz również były zapisane na spółkę (nic w stylu podnajmu itd).

Z góry dziękuję za pomoc.
wiesiołek / 83.31.246.* / 2010-06-28 13:17
Ja to kiedyś zrobiłem tak:
zawarłem umowę najmu na siebie czyli osobę fizyczną, informując właściciela, że umowa finalnie będzie przepisana na spółkę z o.o.. Właściciel lokalu oczywiście się zgodził wcześniej.
Po podpisaniu aktu notarialnego przepisaliśmy umowę na spółkę. Umowa ta była podstawą do uzyskania przez spółkę regonu i nipu.
A potem jednym aneksem dopisaliśmy do umowy pełne już dane spółki - mając nadany nr KRS, NIP i REGON.

nie wiem jednak, jak to wygląda teraz z tym jednym okienkiem.

Najnowsze wpisy