Forum Forum prawneCywilne

spółka windykacyjna

spółka windykacyjna

skomentuj
alamala / 2013-03-15 09:00
Czy firma windykacyjna ma takie same mozliwosci jak komornik? Czy jest ona jakos inaczej funkjconujaca podczas sciagania dlugow? Bo zastanawiam sie ktora opcja jest mniejszym zlem w przypadku dluznika...
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-03-15 09:43
Trudno porównywać, bo firma windykacyjna może uczestniczyć w egzekucji jako po prostu przedstawiciel/pełnomocnik wierzyciela lub jako wierzyciel- gdy dług odkupi*.

W tej pierwszej opcji Firma co do zasady czyni to co wierzyciel, tyle że o wiele skuteczniej- bo ma :
-doświadczenie
-kontakty
-ludzi
które pozwalają szybciej i skuteczniej :
- odnaleźć dłużnika
- skłonić go polubownie do spłaty
- ustalić rzeczywisty rodzaj i rozmiar jego majątku

* jest też opcja pośrednia tj. prawa do wierzytelności na podstawie przelewu powierniczego, warunkowo.

W zakresie jednak ostatecznej egzekucji (gdy metody miękkie nie skutkują) z majątku tak jak zwykły kowalski jest skazana na sąd i komornika, ale znów w kontakcie z komornikiem też jest skuteczniejsza i bardziej zdeterminowana mając na działania komorniko "oko".
bang_bang / 2013-03-15 14:14
zastanawiam sie jakie metody stosuja firmy windykacyjne do "sklonienia dluznika do zaplaty"
oonnaa / 2013-03-18 12:18
mysle ze to ich tajemnice handlowe wiec tak latwo nie powiedzia jakie maja metody, poprostu taki biznes i tajemnica :) lepiej nie miej dlugow zebys sie osobiscie nie przekanl o tych metodach jakie stosuja , tak bedzie najlepiej :)
Spuk / 2013-06-25 11:03
dokaldnie takie firmy strzega swoich tajemnic bardzo mocno, ciezko sie dowiedziec od nich w jaki sposob egzekucja poelga i w jaki sposob oni zalatwiaja zworty i te nalezne nam pieniadze. cos jak tajemnica handlowa. ja probwoalem kiedys od znajomego diwiedziec sie w jaki sposob dzialaja i jak wyciagaja kase od dluznikow ale nawet slowa nie powiedzial na ten temat, tam pracuja ludzie o mocnych nerwach napewno i duzej mozliwosci perswazji ustnej :)
skomentuj

Najnowsze wpisy