Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Spółka z o.o. - zakladać czy kupić ?

Spółka z o.o. - zakladać czy kupić ?

skomentuj
JurFin / 77.112.103.* / 2008-04-12 14:20
Chcę rozpocząć działalność niestety założenie spółki trwa bardzo długo, kupienie zarejestrowanej niesie ze sobą różne ryzyka .....Co robić?
Wyświetlaj:
Wojtek684 / 88.156.139.* / 2019-06-12 12:30
Jeśli jesteście zainteresowani sprzedażą lub kupnem zadłużonych spółek to ja polecam usługi ltdbroker.pl. Korzystałem z nich i jestem zadowolony.
sabinaaa1 / 31.178.97.* / 2019-04-11 21:39
Założenie spółki jest lepsze, bo można wszystko ułożyć po swojemu. Na tym blogu http://www.spolka-w-organizacji.pl znajdziecie sporo informacji na ten temat. Jest tam wszystko dokładnie wytłumaczone. Myślę, że warto korzystać z wiedzy prawników, którzy są autorami artykułów na tym blogu.
kaśkkkk / 83.30.147.* / 2018-07-22 11:20
Myśle,że warto jest kupić-mniej zachodu. Fest taka fajna firma,podlinkuje tobie adres http://spolka.org/podwojne-opodatkowanie-pewno-wada-spolki-o-o/ . Zajmuje się sprzedażą i ogólnym wdrożeniem spółek w życie. Skontaktuj się z nimi-napewno pomogą
Karoolcia / 94.254.141.* / 2017-09-20 15:35
Tak, kupno gotowej spółki to pewne ryzyko, ale możesz skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, która pomoże Ci załatwić całą sprawę. Znajdzie odpowiednią spółkę i sprawdzi dla Ciebie, czy to nie jakiś "kot w worku".
infoforforeigners / 2015-05-11 13:00
Spółkę z o.o. gotową do działania można założyć w zaledwie kilka dni. Sam moment zakupu gotowej "czystej spółki " trwa krócej ale później trzeba za to poświęcić bardzo dużo czasu aby dokonać aktualizacji w KRS. Dlatego też jeśli nie ma wyraźnego powodu dla którego spółka musi mieć określony wiek, lepiej założyć nową spółkę. Ponadto koszt zakupu spółki jest prawie 2 razy większy niż jej założenie.
Roman Czarnecki / 83.19.189.* / 2014-07-10 12:45
No ja zamiast zakładać spółkę zdecydowałam się kupić gotową. Nie wiem czego ludzie sie obawiają...Kupilam gotową spółkę już ze wszystkimi dokumentami. Nie musiałam biegać po urzedach i stać w kolejkach oraz nie czekałam za zarejestrowaniem jej w krs. Sprawy załatwiłam tak naprawdę w zaledwie 1 godzinę i miałam firmę. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Jadka / 78.10.86.* / 2015-05-05 14:50
Znacie jakieś firmy godne polecenia, które pomagają w takim szybkim założeniu spółki?
przewodnick / 2008-04-12 16:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przymierzałem się do zakupu, ale zrezygnowałem ponieważ nie miałem pewności, że sprzedający czegos nie zataił - wpadnie faktura, komornik, ktoś z wekslem i pogrązy firmę. Założyłem spółkę - działałem jako spółka w organizacji i nie muszę się bać pukania do drzwi. Powodzenia.
przewodnick / 2008-04-12 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka rad:

1. Możesz założyć spółkę w mieście w którym szybciej załatwisz formalności - np. gdy ja czekałem w wawie ponad 3 miesiące w Trójmieście trwało to mniej niż 2 tygodnie. Wynajmujesz kawałek pomieszczenie i po rejestracji przenosisz spółkę w dowolne miejsce.
2. Możesz poszukać Notariusza z kontaktami. Zdarza się podobno, że może to trwac 1 dzień
3. Możesz napisac pismo przewodnie wnioskodawcy o przspieszenie procedury i o niezwracanie uwagi na drobne błedy (żeby sąd nie odesłał do poprawki gdy np. zapomnisz przecinka w PKD).

Pamiętaj, że zakup spółki działającej ma również swoje zalety - jeśli był przychód (a może i zysk) - bez problemu dopstaniesz kredyt a tak wydawałoby się prosta rzecz jak komórki dostaniesz od reki (co będzie trudniesze w przypadku nowej spółki). Jeszcze raz - powodzenia
JurFin / 77.112.149.* / 2008-04-12 20:22
Dzięki za cenne rady i życzenia powodzenia, Notariusz z "kontaktami" to chyba najlepsza koncepcja tylko skąd go wziąć ?, Rejestracja tylko w sądach z miast wojewódzkich czy tak?
skomentuj

Najnowsze wpisy