Forum W wolnym czasieSport

Sponsoring szybowcowy

Sponsoring szybowcowy

FlyAntek / 2010-11-03 14:00
Witam!
Szanowni Forumowicze jestem młodym pilotem szybowcowym. Poszukuję wsparcia finansowego lub jak kto woli sponsora wśród lokalnych przedsiębiorstw w mojej okolicy. Uzyskane środki chcę przeznaczyć na trening który umożliwi mi start w zawodach i podnoszenie kwalifikacji. Pytanie do Was :
Czy przedsiębiorstwa mogą przekazywać darowiznę na mój aeroklub i odpisać sobie to od podatku?
Czy mogą przekazać 1% podatku na aeroklub jako organizację pożytku publicznego?
Może ktoś z Was ma doświadczenie w temacie. Ze swojej strony mogę dla firmy która mnie wspomoże zamieścić podziękowanie w lokalnej prasie, mogę nosić koszulki z logo, zrobić windery, naklejki na powierzchni szybowca itp znane wszystkim formy reklamy. Zbytnio nie wiem jak przekonać czymś więcej firmy np. na przekazanie podatku. Po co oddawać do skarbu Państwa skoro nie tracąc nic przedsiębiorstwo zyska reklamę. Jeśli macie pomysły chętnie wysłucham . Na koniec dodam że sam pracuję w weekendy na latanie by ktoś nie pomyślał ,że liczę wyłącznie na „dar z nieba”. Pozdrawiam FlyAntek
pwaski / 2010-11-03 15:22
jeżeli aeroklub jest zarejestrowany jako organizacja pożytku publicznego, to nie powinno być z tym żadnego problemu. na pewno możliwe są też darowizny bezpośrednie, aczkolwiek znając życie, pewnie są obwarowane jakimiś ograniczeniami, niestety więcej nie dam rady Ci powiedzieć.

pamiętaj, że czasem starając się o sponsoring, nie zawsze musisz robić z siebie powierzchnię reklamową. niektóre firmy mogą mieć na przykład dyrektorów-aktywistów społecznych albo pasjonatów lotnictwa. no i zawsze dobrze uderzyć do dużych marek identyfikowanych ze sportami ekstremalnymi, oni często godzą się na sponsoring (mountain dew, snickers, mars, red bull itd.)

Najnowsze wpisy