Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

sposób na inwestycje?

sposób na inwestycje?

hubert_ inwestor / 88.199.111.* / 2008-09-22 14:06
Witam
Moi drodzy,tak sobie siedzę i myślę.Gdyby tak wziąść kredyt na 40000tys. z jakąś karencją ze 2 miesiące,nie wiem czy takie coś istnieje,w każdym razie żeby przez te dwa pierwsze miesiące nie płacić.W tym czasie założyć lokatę z tym kapitałem na 2 miesiące oprocentowanie 5,5%. Po dwóch miesiącach z lokaty mam ze 2tys. i wtedy oddaje te 40tys,spłacając szybko kredyt,tak w kółko,istnieje coś takiego i czy da radę coś takiego zrobić?
Wyświetlaj:
Balrog1 / 2008-09-23 19:19 / Bywalec forum
Właśnie żeby było jasne. Zazwyczaj nie ważne na ile jest lokata ale podawane przy niej oprocentowanie jest naliczane w skali roku. Wiec 2 miesięczna lokata na 5,5% w skali roku po dwóch miesiącach da ci niecały procent zysku. Proponuję zacząć systematycznie oszczędzać w np planie systematycznego oszczędzania Union Investment a potem przejść na fundusze a potem na akcje to lepsza drogfa na zarabianie.
Idyll / 2008-09-28 20:13 / Bywalec forum
A inwestowałeś może poprzez UniSieć, czy ten system daje możliwość szybszego obrócenia kapitałem w razie jakiś silniejszych zawirowań na rynku?
W mBanku musze czekać przynajmniej tydzień, nawet do 10 dni.
Idyll / 2008-09-22 21:51 / Bywalec forum
Nie można czegoś takiego zrobić, bo po pierwsze karencja dotyczy kredytu, a nie odsetek, a po drugie 2000 to zgarniesz za 11 miesięcy, a nie za 2 jak to sobie wyliczyłeś.
Radzę lepiej rozejrzeć się za jakimiś możliwościami zainwestowania w fundusze inwestycyjne. Ot choćby ostatnia oferta Union Investment - za darmo możesz inwestować przez Internet w kilkanaście funduszy różnego rodzaju - brzmi wielokrotnie lepiej obracanie lokatami.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy