Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

SPOSÓB ZASTRASZANIA KIEROWCÓW PRZEZ "UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY".

SPOSÓB ZASTRASZANIA KIEROWCÓW PRZEZ "UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY".

skomentuj
podejrzany #1 / 81.190.51.* / 2009-06-26 12:59
Przedstawię Państwu metody "korespondencji" z obywatelami , jakimi posługuje się "UFG".
Kilka miesięcy temu kupiłem używany samochód. Zgodnie z przepisami , niezwłocznie pozałatwiałem wszelkie formalności z tym związane . Zarejestrowałem samochód , oddałem haracz za zakup samochodu i wykupiłem polisę "OC" w "Generali ".
Wydawałoby się , że teraz mogę być szczęśliwy i spokojnie podróżować swoim nabytkiem .
Otóż nie !
Po pół roku otrzymuję pismo z "Ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego" wzywające mnie do zapłaty w terminie 30-dniowym kwoty w wys. ponad 2 000 zł. oraz dokumentów zawarcia umowy "OC" (!?).
W pierwszej chwili nie wiedziałem o co chodzi. Nikt mnie o nic nie pytał , nic nie wyjaśniał . Aż tu nagle otrzymuję niespodziewanie nakaz zapłaty kary pieniężnej w tak dużej wysokości !
Czyżby wróciły czasy lat 50-tych - pomyślałem sobie ? Gdzie ni stąd ni zowąd , wzywano niewinnych obywateli na przesłuchania do "UB" celem udowodnienia ,że są niewinni. Gdzie ich zastraszano różnymi sposobami ,aby przyznali się do czegoś , co nie uczynili ?
- Na wszelki wypadek , znając metody przesłuchań obywateli z lat ubiegłych , podobnie też postąpiłem. Do "UFG" wysłałem oświadczenie , że nie zalegam z opłatami i dołączyłem kopię polisy "OC".
Po pewnym czasie otrzymałem kolejne pismo z "UFG" w którym lakonicznie stwierdza się, (uwaga!) - " po zapoznaniu się z całością materiałów sprawy nr. KK/....... ( tak proszę państwa , już miałem założoną sprawę ! ) Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny postanowił odstąpić od dochodzenia opłaty ( czytać -kary !).
Nikt ze mną niczego nie wyjaśniał, o nic nie pytał , tylko od razu założono mi sprawę , nadano numer i wezwano do zapłaty kary albo wyjaśnienia powyższego !
Co ja mam wyjaśniać, pytam się ? - Swoją niewinność ???
Przypominają mi się lata 50-te PRL-u !
Nikt mnie też nie przeprosił za nieuzasadnione podejrzenie mnie o popełnienie przestępstwa !
Nawet słowa wyjaśnienia nie było w tej kwestii.
-
Komentarz powyższego zostawiam Państwu.
Wyświetlaj:
Korab589 / 78.88.249.* / 2019-11-08 12:33
Mam dziwny problemik. UFG zamieściło bzdurę że moje auto jest ubezpieczone... w dwu TU. Widocznie broker drugiego któremu podziękowałem podał "umowa zawarta" omyłkowo lub celowo by wyłudzić z TU prowizję. To drugie TU milczy, zwróciłem się do UFG i typowo polska impotencja urzędnicza - UFG jest w porządku, zamieszcza to co podają TU, mam to odkręcić sam. Ciekawe czy UFG zażąda ode mnie uregulowania dubeltowej opłaty, ubezpieczania jednego auta w dwu TU.
IREK01 / 5.172.255.* / 2019-06-04 17:04
Wszystko rozumiem zapomniałem zapłacić OC przez miesiąc kiedy przy pomiąłem sobie o tym poszedłem zapłacić chciałem zapłacić za ten miesiąc ale w tym złodziejskim kraju nie można zapłacić do tylu lepiej opłaca przysłać po roku wezwanie do zapłaty i okraść człowieka który jest uczciwy i płaci podatki w tym kraju ku.... i złodzieja pozdrawiam UFG
Piotr253 / 81.219.71.* / 2015-10-26 20:54
UFG to banda złodziei i naciągaczy. Bezprawnie zabrali mi poprzez US 1400 zł.Nie dostałem żadnego
powiadomienia bo nie mieszkam w miejscu zameldowania.Kiedy przypadkiem odkryłem,że zostałem
okradziony przez UFG chciałem aby mi wyjaśnili powody to usłyszałem ,ze sprawa jest już zamknieta.
rrr867 / 88.199.232.* / 2013-02-18 22:13
To jest oczywiście następna maszyna Tuska do robienia pieniędzy a pierwsza to policja.
Oczywiście nie zajmują się tym czym powinne.
Mahatman1981 / 2009-06-26 13:53
Komentarz jest taki:
UFG (jakiś czas temu był artykuł, w którejś z gazet) właśnie takie pisma - o dość ostrej treści - wysyła, ponieważ jak sami stwierdzili na łagodne prośby nikt nie reagował.
I w sumie maja rację - bo jeżeli jesteś pewien, że wszystko jest ok, to nie ma się co martwić ale przynajmniej taka osoba jak Ty zareaguje.
UFG dostaje dane z zakładów ubezpieczeniowych i zapewne dostałeś takie pismo
bo Twój zakład zawalił termin przesłania odpowiednich dokumentów do UFG.
podejrzany #1 / 81.190.51.* / 2009-06-26 21:04
Mój drogi !
Mój zakład jak piszesz , to nie ja. I nie do mnie pisma tej treści !
Jeśli już , to najpierw należy się spytać obywatela w danej materii .,jeśli nie są w stanie uczynić tego w firmie ubezpieczeniowej , która jest sprawcą zamieszania .
Taka jest jest kultura korespondencji w krajach cywilizowanych pomiędzy urzędem a obywatelem. A nie od razu zakładać sprawę i wysyłać pisma do nakazu zapłaty kary osobie ,która w niczym nie zawiniła !
Dlaczego ja mam udowadniać , że jestem niewinny w sprawie ???
Powiedz mi "Mahatman" , w jakich krajach stosuje się jeszcze takie metody zastraszania obywateli ? - Jeszcze są takie ?
Myślałem , że w 1989r.nastąpił kres tegoż .
Mahatman1981 / 2009-06-26 21:32
Tak jak powiedziałem - skoro na uprzejme pisma nikt nie reagował
to się UFG nie dziwię, że zmienili taktykę.
Niestety taka jest polska mentalność, że jak się nas nie postraszy karami
to d*** nie ruszymy żeby coś z tym zrobić.
Ja tego nie odbieram jako zastraszanie tylko jako jedyny sposób żeby wyzwolić
reakcję - jak widać po Twoim przypadku poskutkowało.
Nie zgadzasz się z tym - Twoja sprawa.
Patriota POLSKA / 37.47.172.* / 2017-09-13 23:30
Mahatman1981 jesteś ubecką kórwą
BUBO / 89.167.76.* / 2013-03-13 21:52
odemnie ufg wyłudził już 17000zł bo tyle sobie naliczyli chyba z kosmosu,u gangsterów jak pożyczysz to musisz oddać 100 procent więcoj, W UFG NAWET 600 PROCENT I JESZCZE MAŁO polska to kraj bezprawia dobry dla złodziei tylko uważaj,bo jak ukradniesz w supermarkecie dezodorant to cię zniszczą pójdziesz siedzieć zrobią z ciebie przestępcę,W POLSCE OPŁACA SIĘ UKRAŚĆ PARENAŚCIE MILIONÓW BO TAKIE JEST PRAWO PODZIELISZ SIĘ Z KIM TRZEBA I W SĄDZIE POWIEDZĄ ŻE NIE UKRADŁEŚ TYLKO WYPROWADZIŁEŚ BĘDZIESZ SOBIE ŻYŁ W DOSTATKU I TWOJE DZIECI I WNUKI.NAWET W AFRYKAŃSKIM PLEMIENIU WÓDZ WIELKA STOPA USTANOWIŁ JAKIES PRAWA I WIADOMO KTO RZĄDZI A W TYM BUSZU'POLSCE,NIE MA PRAWA.DOBRA RADA DLA TYCH CO JESZCZE NIE WYJECHALI Z TEGO BUSZU:WYJECHAĆ DO CYWILIZOWANYCH KRAJÓW I POZBYĆ SIĘ TEGO OBYWATELSTWA.
skomentuj

Najnowsze wpisy