Forum Forum inwestycyjneFundusze

Sprzedac fundusze Pionieer?

Sprzedac fundusze Pionieer?

arturek77 / 89.231.106.* / 2010-04-14 22:27
Witam.
Mam aktualnie zakupionych za kilkanaście tysięcy fundusze TFI Pionieer agresywne (akcyjne, aktywna alokalcja, stabilny wzrost).
Akurat zaczałem je kupowac na poczatku 2009 r. kiedy w zasadzie rynek zaczął sie odbijac i dlatego też mam spory ok. 50% zysk.
No i zacząłem sie zastanawiac nad realizacją tych zysków. Bo cos czuje gorsze czasy jakos.
Z drugiej strony ogólnie pieniądze nie są mi w tym momencie potrzebne i w sumie w takiej czy innej formie chcę je lokowac. Nawet w perspektywie kilkuletniej.
Co będzie najlepsze w takiej sytaucji? Trzymanie dalej w tych funduszach? A moze sprzedac i przejsc chwilowo na bezpiecziejsze fundusze. Z tym ze zdaję sobie sprawe ze duzą cześc zysków zje podatek a zakup nowych funduszy wiazac sie bedzie z nowymi prowizjami.
I tak sobie siedzę i medytuję:))
Wyświetlaj:
Dam / 83.28.136.* / 2010-05-09 13:18
Nom musisz koniecznie załozyć sobie platformę w Mbanku albo inwestować przez jakąc polisę , (sam mam polisę ) jednak ze wzgledów na troche szybsze wykonywanie konwersji proponuje mbank.
Rynek jest falowy spadki, wzrosty,spadki wzrosty czasem krachy i nagłe hossy, trzeba byc odpowiednio elastyczny i szybko reagować odpowiednimi konwersjami między funduszami.
Jak ktos piszą (nawet same fundusze) ,ze inwestuje sie w fundusze akcyjne na 5 lat , a krótkie miesięczne , dwu ,trzy inwestycje w fundusze to "czysta spekulacja"to mnie normalnie skręca.
Gówno prawda jedyny cel inwestycji to maksymalizacja zysków i unikanie strat za wszelka cenę. Liczy się tylko powiększajaca się wartość twojego portwela , a nie to czy to jest spekulacja czy nie . Ze swoim mizernym kapitałem (nie obraź się nie wiem ile inwestujesz ,ale przypuszczam ,że nie więcej jak 100 tyś) jesteś mrówką niczym ziarnko w piaskownicy. Aby spekulować trzeba mieć kapitał wielkości kilku jak nie kilkunastu milionów. ( i to też w nikłym stopniu). ja również wyszedłem z akcyjnych na poczatku kwietnia, i wszedłem parę dni później niej w fundusz obligacji denominowany w USD na dwa tygodnie. po dwóch tygodniach zarobiłem 8% na różnicy kursowej, po czym odrazy w piniężny. Teraz szczęśliwy patrzę na spadki które są mi na rękę. Lada moment znowu udeżam w fundy akcyjn na jakieś 2 miesiace.
Platforma mbanku to dobra sprawa zero opłat wstepnych za kupienie funduszy , brak opłat za konwersję i szybkie realizowanie dyspozycji.
Jak cię interesuje większy wachlarz funduszy w tym zagraniczne polecam polise inwestycyjną AXA ,Aegon ,Skandia bez większego znaczenia ( ja polecam AXA sam w niej jestem i jestem zadowolony z systemu jaki oferują) ,Ale opłaty są już większe. Opłat wstępnych moze nie być (zależnie od wybranejk opcji) ale za psełdo zarzadzanie 2% rocznie. Przewalutowania cos około 0,15% czy;li prawie po średnim NBP. Lecz czas wykonywania dyspozycji 3-4 dni od zlecenia, No i mozesz wyjść bez opłat za wykup najwcześniej po 2 latach.
Pozdrawiam i życze udanych inwestycji
arturek77 / 83.7.37.* / 2010-05-09 11:10
No i sprzedałem te fundusze jakies dwa tygodnie temu. i Wygląda że przeczucie mnie nie okłamało:)) Ale i tak mam jeszcze troche kasy w funduszach, ale troszke sobie zostawie.
wsm / 82.139.16.* / 2010-04-15 13:31
Moje zdanie jest takie,jesli masz dylemat co zrobic sprzedaj jak najszybciej i otworz konto wraz z platformą transakcyjną np.w mBanku to nic nie kosztuje i możesz inwestować dalej.Do wyboru masz ponad 300 funduszy/nie ma co prawda Pioniera ale sa inne i nawet lepsze/.Tutaj nie płacisz żadnych prowizji za zakup,konwersję.Możesz zmieniać fundusze kiedy chcesz nie wychodząc z domu.
mario_ / 83.30.132.* / 2010-04-15 02:06
ja na twoim miejscu poczekałbym i sprzedawał dopiero jak WIG 20 będzie powyżej 3 500, a to będzie za kilka tygodni. Będzie jeszcze większy zysk.
arturek77 / 83.238.108.* / 2010-04-15 16:54
No chyba rzeczywiscie te 3500 pkt. w pare tygodni to może być sporawo. Widzę ze oczekujesz sporych wzrostów. A ja mam w tym zakresie wątpliwosci))
opiekuninwestora_pl / 2010-05-06 16:51 / -
I słusznie :) dziś WIG20 na niecałe 2400...

Dlatego zamiast przewidywać przyszłość - lepiej reagować na fakty.

W przypadku, gdy już sporo udało się zarobić - zdecydowanie polecam strategię Kroczącego Stop Loss.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/kroczacy-stop-loss-jak-to-dziala/

Mamy wtedy po pierwsze zaplanowaną inwestycję, nie działamy w oparciu o emocje, nie trzeba nic przewidywać.
B. / 79.185.42.* / 2010-04-15 13:18
za kilka tygodni? Coś za szybko by było.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy