Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze pionieer -pytanie

fundusze pionieer -pytanie

rafal1979 / 2007-10-12 11:44
czy fundusze pionieera sa funduszami parasolowymi?
podam konkretny przypadek :
czy majac jakos kwote w np funduszuakcji rynków wschodzacych moge ja przerzucic ( bez zadnych kosztow) na fundusz np obligacji( ogolnie jakis malo ryzykowny).???
z gory dzieki za odpowiedzi
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-10-12 11:50 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co ja wiem jak sie pytalem w banku PEKAO to jest pod parasolem

• Pioneer Akcji Rynków Wschodzących
• Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych
• Pioneer Akcji Rynków Dalekiego Wschodu
i tylko miedzy tymi funduszami mozesz przerzucac bez oplat a w bezpiecznych poniesiesz oplate od zyskow jesli masz
rafal1979 / 2007-10-12 12:16
ok dzieki
czyli 1 slowem lipa - bo przenoszenie miedzy tymi 3 to chyba nie ma wiekszego sensu...
przynajmniej dla mnie ( brak doswiadczenia ) .
krzysiek29 / 2007-10-12 12:38 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadza sie mozna tak powiedziec ze lipa ale ten fundusz rynkow wschodzacych ladnie idzie w gore szkoda ze nie ma dobrego parasola
rafal1979 / 2007-10-12 14:09
wrzucilem tam 30 tys kiedy bylem calkiem zielony na razie nie narzekam ale wiem ze to nie ma sensu na dluzsza mete - dlatego rozejzawszy sie toche w fuduszach - mysle o parasolach -zwlaszcza ze mam czas na przegladanie notowan gield itd itp czyli moglbym szybko reagowac. Jednym slowem chcialbym zbudowac portfel od nowa (juz nie w pionieer raczej bo brak parasola) .Moze masz cos godnego polecenia - jakis mbank np?
ogole cos co ma dobre parasole .
pozdrawiam
krzysiek29 / 2007-10-12 14:45 / Uznany Gracz Giełdowy
dobre parasole w mbanku ma Union inwestnent i Aig calkiem ciekawe ale poza tym jest duzo ciekawych produktow np.WIOF cz dzis weszly 2 fundusze idea tfi globalny i surowcowy ciekawe
krzysztof29 / 83.28.166.* / 2007-10-12 14:18
w mbanku masz mase funduszy do wyboru i to wszystko bez oplat dystrybucyjnych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy