Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pytania o fundusze

Pytania o fundusze

XBC / 83.3.80.* / 2008-05-23 00:23
Witam
Mam parę pytań:
W który z funduszy papierów dłużnych najlepiej inwestować?
W który z funduszy pośrednich (zrównoważony, stabilnego wzrostu) najlepiej inwestować?
oraz w który z funduszy akcji najlepiej inwestować i dlaczego akurat w ten?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-06-03 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pytanie z wieloma implikacjami, ale odpowiedź jest prosta: w te, które są lepsze od konkurencji.
wyspiarzDK / 2008-05-31 21:06 / Leszcz na dnie
zadałeś pytanie jak 60 letia dziewica w czas owulacji
H.G. / 83.20.204.* / 2008-05-31 13:40
Znalazłem niedawno ciekawą stronę na temat funduszy: http://www.financialguide.yoyo.pl/Fundusze_Inwestycyjne.html. Warto tam zajrzeć.
miki3d / 2008-05-23 00:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fundusze dłużne:
- polskie: pieniężne (jeszcze przez parę miesięcy), a potem obligacyjne (po zakończeniu cyklu podwyżek stóp będą miały wysoką rentowność)
- zagraniczne: obecnie tylko te hedżowane na złotówki - Robeco High Yield i Templeton Global Total Return

Fundusze mieszane:
To kwestia ryzyka. Jak domniemywam (nie wiem, czy dobrze), to chodzi o to, żeby było jak najmniejsze. A wtedy:
- polskie: Skarbiec Ochrony Kapitału (zarządzający dobrze wyczuwa średnioterminowe trendy i fundusz bardzo mało traci), Quercus Selektywny (z tego samego powodu + to, że jest malutki jeszcze)
- zagraniczne: Black Rock Global Allocation (z dostępnych i znanych mi zagranicznych najlepszy).
doradca666 / 89.171.96.* / 2008-06-02 21:36
dodałabym jeszcze emergingi np też robeco i popieram zdanie poprzednika co do high yield warto
Do akcyjnych jeszcze Legg polskie spółki mają potencjał a co
miki3d / 2008-06-02 22:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Robeco Emerging Markets jest funduszem wysokiego ryzyka, czysto akcyjnym. Porównując do analogicznego produktu Black Rocka cechują go dużo większe wachania.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy