Forum Forum inwestycyjneFundusze

Sprzedalem mieszkanie gdzie zainwestowac 250 tys?? (tychy)

Sprzedalem mieszkanie gdzie zainwestowac 250 tys?? (tychy)

humanista34 / 87.96.30.* / 2007-10-01 14:14
Witam mam do zainwestowania cwierc miliona chetnie poslucham opinii co moge z tymi pieniedzmi zrobic. Czas inwestycji 5 lat ale musze posiadac mozliwosc pelnego dostepu(za skandie i aegon z gory dziekuje). Akceptowana strata 20%. Jak jakis doradca bankowy mnie przekona to zainwestuje u niego, mieszkam w Tychach.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Grażyna.G / 109.231.17.* / 2013-10-24 18:59
Po obniżeniu stopy procentowej aż osiem razy nie szłabym w lokaty znajdują sie na bardzo niskim poziomie. Natomiast kiedy stopy procentowe idą w dól opłaca się kredyt pod inwestycje, konkretny portal jaki rzucił mi się w oczy http://www.aleja-biznesu.pl/ z ciekawymi ofertami.


W ciągu ostatniego roku Rada Polityki Pieniężnej obniżała stopy procentowe aż osiem razy. Seria tych obniżek sprawiła, że oprocentowanie lokat obecnie znajduje się na niezwykle niskim poziomie. Kiedy stopy procentowe spadają w dół, rośnie opłacalność zaciągania kredytu pod cele inwestycyjne, np. kupno mieszkania pod wynajem
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-02 22:14
Tylko spokojnie. Nie inwestuj od razu. Przemyśl temat. Przeglądaj psoty na forum. Nie dzwoń na telefony podane poniżej, bo Cię przekonaja i bedzie za późno.
Rozważ dokładnie i spokojnie decyzję.
Za kilk- czy kilkanście dni rozwagi nic nie stracisz, ale w przyszłości, jak rozsądnie zainwestujesz to zarobisz więcej.
andrew the allchemist / 213.158.196.* / 2007-10-02 21:01
Proponuję zainwestować w jedną lub kilka firm MSP najlepiej taką z duża perspektywą rozwoju: branża IT, turystyka, nieruchomości lub (co o dziwo wielu zaskoczy) stolarstwo. Stopy zwrotu są kilka do kilkudziesięciu raz większe niż w tradycyjnych formach inwestycji (papierwy wartościowe, nieruchomości). Gdybyś potrzebował pomocy zajmuje się przeprowadzaniem wyceny i oceną ryzyzka inwestycji w małe firrm, czasem nawet rodzinnych. 662 197 674
nikto / 86.63.146.* / 2007-10-02 14:53
Większość ,,doradców'' z okienka bankowego nie mają zielonego pojęcia o rynkach finansowych, trendach itp. Polecają swoje produkty, bo takie jest ich zadanie.
finlandczyk / 194.181.192.* / 2007-10-02 14:27
w przemyt szminek do Helsinek...
melox / 83.18.31.* / 2007-10-02 10:40
Ja bym proponowal fundusze zagraniczne. Fundusze, w ktorych zarzadzajacy zdaja sobie sprawe, ze zarzadzaja ludzkimi pieniedzmi - czesto dorobkiem calego zycia. Nawet gdy przychodzi korekta to te fundusze zachowuja sie rewelacyjnie, gdy nasze rodzime stracily na przelomie lipca i sierpnia po ok 16 % to te zagraniczne w tym samym czasie wypracowaly 6 % zysku. Oczywiscie wazne jest zbudowanie odpowiedniego portfela, mozliwosc konwersji bez podatku Belki.
Trzeba jednak sie liczyc z tym ze te fundusze rozliczane sa w euro, wiec nalezaloby do nich zrobic jeszcze kontrakt terminowy, zabezpieczajacy nas na wypadek deprecjacji euro wzgledem zlotowki, zeby wypracowany zysk nie zostal pochloniety przez roznice kursowa.
nikto / 86.63.146.* / 2007-10-02 14:45
Wiele fuduszy zagranicznych też poniosło na korekcie kilkunastoprocentowe straty, zaś polskie nawet 18 - 19 %.
TaS / 2007-10-01 23:51 / Tysiącznik na forum
kup ziemię w małym mieście z dobra perspektywą - teraz ich czas :)

co do funduszy... hmm portfel... ale rozważny :)

choć mnie kusi ostatnio by w akcyjne znów wchodzić...
new_rejs / 2007-10-02 00:35 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Z kupnem ziemi to dobry pomysł.
Dwa warianty:
1. Kupić dużą powierzchnię - podzielić na małe działki i za jakiś czas sprzedać
2. Kupić 1 działkę, pobudować dom i sprzedać
W obu przypadkach zysk powinien być min. 100%
Z ciekawości pytam, po ile ziemia w Tychach, pod budownictwo indywidualne oczywiście.

Jak nie ziemia to fundusze lub giełda. A najlepiej jedno i drugie. Na początek 90% - fundusze , 10% - giełda
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-03 22:48
Ziemię za 250 tys. zł? Dużą powierzchnię? I podzielić to na 2 mniejsze piaskownice i pobudować łopatką domki z piasku? Optymista!
nikto / 86.63.146.* / 2007-10-02 14:47
Jak dojdzie do automatycznego odrolnienia gruntów miejskich to ceny działek też mogą nieco spaść
Egzorcysta / 2007-10-02 01:46 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
100% ale w jakim okresie ;) Teraz to jutro troche jest na górce i powoli rosnie. Okres dynamicznych wzrostow minal
Bartosz Milewski / 2007-10-03 22:32 / Bywalec forum
"100% powinno być" , ale gwarancji nie ma, wiec tak to możan mówić o każdej inwestycji np. fundusz Legg Mason Akcji powinien odnotować 100% za jakiś czas , to jedno i to samo tylko fundamant inwestycji jest inny.Moje zdanie jest takie że jest to wypowiedz typowego spekulanta LUB TEŻ PSEŁDO DORADCY, inwestycja to nie zabawa, a może tak a może tak , powinna się opierać na analizie oraz być poparta wieloma innymi aspektami. Nie sztuką jest powiedzieć człowiekowi że 10% kapitału w giełde, 90% w fundusze, ludzie zazwyczaj pytający się jak i gdzie zainwestować, szukają bardziej szczegółowej oraz fachowej porady.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy