Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Sprzedaż części nieruchomości - domy szeregowe

Sprzedaż części nieruchomości - domy szeregowe

tatucha / 2010-02-03 11:41
W 04.2008 podpisałem wspólnie z żoną i jeszcze jednym małżeństwem (łącznie 4 osoby) „umowę przedwstępną sprzedaży” w formie aktu notarialnego na zakup niezabudowanej działki.
W 08.2008 podpisaliśmy „umowę sprzedaży” w formie aktu notarialnego na zakup w/w nieruchomości. Każde małżeństwo posiada udział w nieruchomości w wysokości po ½. Zakup finansowany był kredytem bankowym.
W 04.2009 wszyscy podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą na budowę 3 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na opisanej powyżej nieruchomości. Po podpisaniu umowy refinansowaliśmy kredyt na zakup działki nowym kredytem na całość – działka i budowa. Budowa zostanie zakończona w 04.2010 roku.

W 05.2010 wraz z żoną planujemy sprzedać jeden z trzech segmentów i część działki.

Pytanie: w jaki sposób, podzielić zabudowaną już nieruchomość na 3 części w taki sposób, aby 2/3 – dwa segmenty – było własnością moją i mojej żony, a 1/3 – jeden segment – była własnością drugiego małżeństwa (udział w gruncie w KW oba małżeństwa mają po ½)?

Najnowsze wpisy