Forum Forum podatkoweInterpretacje

sprzedaż mieszkania a podatek

sprzedaż mieszkania a podatek

gola1212 / 2011-01-28 15:34
Kupiłam mieszkanie w 2005 roku, sprzedałam w 2010. Złożyłam oświadczenie i pit 23 w US, podatek niemały zapłaciłam (wyliczyłam ile wydam na cele mieszkaniowe w ciągu 2 lat a ile zostanie, z tego co zostało zapłaciłam 10%). Wyszło 3,5 tyś, a teraz jak mam już rachunki, to widzę że zapłaciłam za dużo i chcę złożyć do US korektę pit 23. Mam w związku z tym pytania:
1. Większość kwoty ze sprzedaży mieszkania poszła na zakup nowego, jednak deweloper fv wystawił na mnie i mężą - czy to nie przeszkoda? czy fv musi być tylko na mnie?
2. Czy mogę odliczyć od podatku kwotę, którą wydałam na biuro nieruchomości pośredniczące w sprzedaży mieszkania?
3. Czy US uzna "zakup" nowego mieszkania dopiero gdy będziemy posiadać akt notarialny? na razie mamy tylko umowę kupna.
4. Czy mogę odliczyć meble kuchenne robione na zamówienie? Szafę wnękową? Pawlacze? Materiały na pawlacze tj. płyta?
5. Czy moge odliczyć brodzk, kabinę, umywalkę, baterię, wc,? a co z pralką?
6. Czy moge odliczyć płytę i piekarnik pod zabudowę? a co ze zmywarka też pod zabudowę?
7. Czy wszelkie materiały typu panele, płytki, terakota, farby, pędzle, fugi, tynki, szpachle, rury, kolanka, uszczelki itd. też mogę odliczyć?

Najnowsze wpisy