Forum Forum podatkoweInterpretacje

PILNE podatek od sprzedaży mieszkania

PILNE podatek od sprzedaży mieszkania

aszalas / 2007-12-20 01:29
mam taki problem. sprzedalam mieszkanie przed upływem 5 lat. natomiast 1,5 roku temu zakupilismy inne mieszkanie na kredyt w 100%. pieniazki ze sprzedazy nie chcemy w całości wpłacać w kredyt, gdyż jest to kredyt wzglednie tani. jak uciec od 10% podatku. czy wystarczy, ze zobowiażę się spłacać raty z tych pieniążków ze sprzedaży, czy kombinować jakies faktury remontowe.w us zgłoszony jest fakt sprzedaży, ale chce wykorzystac te dwa lata na jakąś rozsądne rozwiązanie. Bardzo proszę o pomoc. Nadmieniam, że sprzedaż mieszkania w kwocie 150 tys. kredyt pozostały do spłaty 158 tys.
Wyświetlaj:
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 15:12 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".

Nie zmarnuj swoich pieniędzy! Możesz pomóc dziecku!

www.kuba.waszkowiak.com.pl

.
mandzin / 212.76.37.* / 2007-12-20 18:46
Witaj. Mam podobny problem...i niestety , z tego co się doczytałam w przepisach nie będziesz musiała zapłacić podatku jedynie wtedy gdy pieniądze ze sprzedaży przeznaczyysz na cele mieszkaniowe (np. pokryjesz wczesniej zaciagniety kredyt). Aby mieć pewność najlepiej jednak udać się do Urzedu Skarbowego i zapytać a jeszcze lepiej później napisać do naczelnika Urzedu Skarbowego z prośbą o interpretację dot waszej sytuacji (to jest wiążące) . Ja tak zrobię.
Pozdr.

Najnowsze wpisy