Forum Forum podatkoweInne

Sprzedaz na allegro

Sprzedaz na allegro

stasiek345 / 2008-02-08 16:42
Witam! chcialbym sie dowiedziec czy jesli sprzedaje Premium w grach online na serwisach aukcyjnych typu allegro musze placic podatek? rzecz polega na tym ze kupuje ow premium na niemieckiej stronie i sprzedaje drozej... dodam ze nie mam firmy itd poniewaz jeszcze jestem w wieku gimnazjalnym. Jesli musze placic to ilu %? i czy mam go odliczac od dochodu czy od kwoty jaka ktos placi mi za ten towar? Pozdrawiam Stasiu ;p
Wyświetlaj:
pati_rose / 2009-09-16 14:13
Ja natomiast jestem początkujęcym kupującym na allegro, ale juz zastanawiam się nad stałą sprzedażą. Będę wystawiać może 20-30 sztuk miesięcznie, ale wszystko jest uwarunkowane konkurencja i popytem na moje towary - odziez o obuwie damskie znanych firm. Teraz rodzi się pytanie... Mnóstwo pytań:
1. Chcę ubiegać się o jednorazowe środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej z Urzędu Pracy, ale nie za bardzo chciałabym zakładać od razu sklep na allegro, raczej chcialabym prowadzić stałą sprzedaż na swoim loginie. CZY TO WOGÓLE JEST MOŻLIWE??? Pozyskanie pieniędzy z UP i z ndrugiej strony nie zakładanie sklepu na allegro???
2. W hurtowni w której chciałabym się zaopatrywać (hurtownia internetowa) wyraźnie jest informacja, że hurtownia ta wyklucza obsługę klienta indywidualnego... Teraz w jaki sposób zakupić u nich towar skoro nie będę prowadzic sklepu na allegro, ale zajmować się jedynie sprzedażą ciągłą??? Trzeba im przesłać po dokonaniu rejestracji kopię dokumentów firmowych NIP lub REGON lub KRS, ale ja raczej nie będę miała tych dokumentów nie prowadząć sklepu na allegro. Co mam robić???
PROSZĘ O OPINIE I JAKIEŚ SUGESTIE.
108-ISO / 89.76.165.* / 2009-09-17 12:21
z tego co mi wiadomo to nie można dostac pieniędzy na handel w internecie , u mnie tak jest BYTOM
pati_rose / 2009-09-17 12:31
Ja jestem z małopolskiego, dowiadywałam się w UP i mówili, że można się starać. Ale nie wiem czy wtedy muszę założyć ten sklep na allegro, czy nie?? To chyba zależy od wojwdztwa, alebo danego Urzędu Pracy, który ustala na co można, a na co nie przeznaczyć tych środków.
108-ISO / 89.76.165.* / 2009-09-17 12:39
wejdz na http://www.pupbytom.com.pl/index.php?id=30, potem na dole instrumenty rynku pracy i wybierz regulamin przyznawania jednorazowo....
Paragraf 6 pkt 2 mówi na co nie można otrzymac dotacji. A cały tekst na pewno odpowie na wszystkie pytania dot. dotacji co i jak
pati_rose / 2009-09-17 12:33
No ale wkażdym bądź razie dalej nie wiem czy muszę w takim układzie otwierać sklep na allegro, czy nie??

Najnowsze wpisy