Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprzedaż towaru bez faktury zakupu

Sprzedaż towaru bez faktury zakupu

koniuszko / 178.36.38.* / 2010-07-21 15:34
W styczniu zakupiłem towar na fakturę. Później dostarczył mi dostawca towar jedynie na WZ. Wprowadziłem go do magazynu i sprzedałem różnym klientom. Po trzech miesiącach zorientowałem się że faktycznie nie mam faktury zakupu na to co sprzedałem. Czy mój dostawca może mi wystawić fakturę korygującą na to co już sprzedałem do tej faktury wystawionej w styczniu ? Jaka jest możliwość wyjścia z tej sytuacji ?
Wyświetlaj:
ZulkaM / 2010-07-21 16:18 / Bywalec forum
Poproś o duplikat faktury i po sprawie.
koniuszko / 178.36.38.* / 2010-07-21 16:34
Ale ten towar który dostałem na WZ nie widnieje na fakturze zakupu ze stycznia. Czyli faktycznie to nie miałem na niego faktury. Było tak: kupiłem sobie zeszyty następnie długopisy ale nie dostałem faktury zakupu tylko WZ. Okazało się że dostawca też nie wystawił faktury zakupu na to. Teraz po trzech miesiącach kiedy już sprzedałem długopisy nie mam na to faktury zakupu. Czy można do tej faktury za zeszyty wystawić fakturę korygującą aby były tam też długopisy ?
ZulkaM / 2010-07-21 19:16 / Bywalec forum
Skoro jak piszesz sprzedawca NIE wystawił faktury, to do czego chcesz robić korektę?
A jeśli masz fv tylko na zeszyty, to jak najbardziej sprzedawca powinien wystawić korektę fv zgodnie z WZ.

Najnowsze wpisy