Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Środowe święto powinno ograniczyć chęć do kupna akcji

Środowe święto powinno ograniczyć chęć do kupna akcji

Wyświetlaj:
R.K. / 2007-08-14 14:40 / Tysiącznik na forum
bankom be,wiec co panie Kuczynski???
Moze cos pan doradzi biednym frajerom z Fed ???

"Pozostaje powtórzyć, że gdyby inflacja była znacznie wyższa od oczekiwań to bardzo zaszkodziłoby akcjom i pomogło dolarowi. Wysoka inflacja podważyła sensowność zwiększania podaży pieniądza przez Fed i zdecydowanie zmniejszyła (praktycznie do zera) możliwość obniżki stóp, a tego rynki akcji by nie polubiły"

To jest opisywanie zaszlosci w dodatku bez sensu.
Gdzie prawdziwe konkrety??
Kiedy przeczytam: bedzie tak i tak???
Redakcjo,szkoda pieniedzy na te bzdety.Dajcie podwyzke wlasnym ludziom.
wero / 83.24.136.* / 2007-08-14 10:36
Ja wiem, zakupom nie szkodzą tylko święta Izraelitów...
Zwłaszcza zaś święto złotego cielca, ono wręcz sprzyja.
wladyslaw / 2007-08-14 10:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Najgorsze jest to, że jutro jest święto, ale tylko w Polsce. Gracze mogą się bać tego, co zobaczą po powrocie w czwartek na parkiet, bo przecież wszyscy wiedzą, że w każdej chwili na rynek trafić może informacja, która znowu wywoła przecenę.


Przypuszczam, że tak zachować się mogą gracze indywidualni, natomiast instytucjonalni postrzegają rynek w dłuzszej, nie jednodniowej perspektywie i środowe święto nie będzie dla nich miało strategicznego znaczenia.

Od pewnego czasu zastanawiam się, jaka jest na polskim rynku proporcja między inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi. W jaki sposób mozna to ustalić i obserwować? Gdzieś czytałem, że kapitał graczy indywidualnych sięga nawet 30% kapitału zaangażowanego na GPW. Z pewnością istnieje jakaś metoda, której nie znam, by to ustalić. Czy zechciałby Pan, Panie Piotrze podpowiedzieć?
tutorou / 2007-08-14 10:50
czytaj PARKIET, tam piszą na podstawie danych z GPW. 30% to indywidualni, 30% to instytucjonalni, niecałe 30% zagranica.
kezlok80 / 2007-08-14 11:42
czyli po równo... damn it, od 10.00 w dół, zaczyna sie wyczekiwanie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy