Forum Forum inwestycyjneSpółki

Stalexport - co myślicie o tej spółce?

Stalexport - co myślicie o tej spółce?

pietroo / 2007-09-03 14:07
Ciekawy jestem opinii na temat tej spółki.
Wyświetlaj:
pietroo / 2007-09-03 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawy jestem opinii na temat tej spółki. Będę wdzięczny za opinie.
gruby z gdyni / 83.13.68.* / 2007-09-06 18:05
Stalexport wystartował w przetargu na system poboru opłat autostradowych na Słowacji, informuje prezes Stalexportu Emil Wąsacz.

"Wystartowaliśmy w przetargu na system poboru opłat autostradowych dla całej Słowacji. Startujemy w tym przetargu razem z głównym akcjonariuszem" - powiedział Wąsacz (na zdjęciu).

"Jest to wstępna faza przetargu, trudno powiedzieć, kiedy mogłoby nastąpić jego rozstrzygnięcie" - dodał.

Wąsacz przypomniał też, że w Polsce Stalexport bierze udział w przetargu na budowę i eksploatację odcinka autostrady Stryków - Konotopa oraz na budowę infrastruktury do poboru opłat na odcinkach: Wrocław - Katowice i Konin - Stryków.

Obecnie największym akcjonariuszem Stalexportu, posiadającym ponad 50 proc. ogólnej liczby głosów na WZA, jest włoska spółka Atlantia S.p.A.

W sierpniu tego roku WZA Stalexportu zgodziło się na sprzedaż części stalowej spółce Stalexport Trade, który następnie zostanie przejęty przez Złomrex. Stalexport spodziewa się podpisania wszystkich niezbędnych umów do października tego roku.

Stalexport podpisał ze Złomreksem przedwstępną umowę sprzedaży części stalowej na początku czerwca. Złomrex zaoferował cenę referencyjną w wysokości 122,5 mln zł.

"Przekazywanie części stalowej Złomreksowi odbywa się bez zakłóceń" - powiedział Wąsacz.
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-07 00:00
Wyszedłem z niej dokładnie 19 lutego 2007 po 5.80 widząc, że zaczyna zbyt mocno się nadmuchiwać. Teraz powoli zaczynam mysleć o powrocie. Boję się tylko, że może nie wypalić. Nie mam zaufania do tych Włochów. Trudno przewidzieć do końca ich zamiary. Może będą chcieli jeszcze jedno wezwanie zrobić aby zwiększyc swój stan posiadania, a w takiej sytuacji to już postarają sie aby spółka nie podawała zbyt dobrych informacji, aby sobie ceny nie podbijać. Nie oszukujmy się jak ktoś myśli o przejęciu spółki i zarządaniu ją w pełni to nie zadowala się nieco ponad 50%. Sam nie wiem. Może trochę kupię, ale cenę to poniżej 4.30 ustawiam. Spółka ma mieć kasę i każdy niecierpliwie czeka na co je wyda. Mając taka kasę można wiele ciekawych i cenotwórczych informacji wypuszczać jak tylko ma się wolę umacniania kursu (kiedyś z większych spółek bioton był w tym mistrzem).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy