Forum Forum podatkowePIT

Stały pobyt w Szwecji, jak rozliczać się z 3 miesięcy w Polsce?

Stały pobyt w Szwecji, jak rozliczać się z 3 miesięcy w Polsce?

RumbleFish / 91.150.223.* / 2010-04-06 15:04
Witam,
od stycznia do kwietnia pracowałem w Polsce. Zakończyłem pracę, złożyłem pit-3 z nowym adresem, oświadczenie o przeniesieniu centrum życiowych interesów za granicę, od maja pracuję tylko w Szwecji i tam też płacę podatki. Chciałbym się rozliczyć w Polsce z tych 4 miesięcy, ALE: w sierpniu dostałem przelewem wyrównanie zarobków od Polskiego pracodawcy, więc mam jakiś dochód po kwietniu. Nie spodziewałem się zresztą podwyżki wstecznej, ale mi to teraz nieco komplikuje.

Jak się rozliczyć, i czy tutaj, czy też tam? Rozumiem, że w Polsce co polskie, a tam co ichnie, ale co zrobić z tym sierpniowym fantem?

Dziękuję z góry za pomoc.

pozdrawiam
P.
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-04-06 16:41 / Tysiącznik profesjonalny
W Polsce z dochodów z PL, a tam z dochodów "ich".... no mój drogi, tak dobrze to nie ma... skoro za granicą jesteś rezydentem, to tam rozliczasz dochody OGÓLNOŚWIATOWE, czyli z PL też... no ale jak ,to by poczytać umowę, a potem poznać tamto prawo wewnętrzne :)
A czy Polska tak od razu potraktuje Cie jako zagranicznego rezydenta, to akurat wątpię... no ale próbuj :)
RumbleFish / 91.150.223.* / 2010-04-07 12:11
Hmm, czyli nie ma znaczenia, czy te dochody były przed staniem się zagranicznym rezydentem, liczy się tylko rok podatkowy? Wczoraj w urzędzie nie byli mi w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. No nic, spróbuję dzisiaj.
RumbleFish / 91.150.223.* / 2010-04-06 15:10
Pomyłka w temacie, naturalnie chodziło o 4 miesiące, kwietnia tylko kilka dni, no ale się liczy.

Najnowsze wpisy