Forum Forum pracyDokumenty

Staż- rezygnacja z zatrudnienia po zakończeniu stażu

Staż- rezygnacja z zatrudnienia po zakończeniu stażu

Michał9208 / 46.169.33.* / 2015-10-20 20:22
Witam. Wiem że podobne sprawy znajdują się tutaj na forum, jadnak każda z nich rózni się jakimś szczegółem.
A więc chodzi o to, że jestem w trakcie odbywania stażu, który za pewien czas mi się kończy. Jest to 6-miesięczny staż. Wg umowy pracodawcy i PUP-u, pracodawca ma mnie zatrudnić na 3 miesiące. Ja jednak nie chcę tam pracować. Wiecie może czy jest jakaś możliwość, aby obejść to zatrudnienie? wiem, że kara za niepodjęcie zatrudnienia to wyrejestrowanie z UP. Nie chcę jednak, abym ja i wspomniany pracodawca ponosił jakiekolwiek konsekwencje w związku z tą sprawą. Czy może jakbym dogadał się z pracodawcą, żeby ogłosił że mnie nie chce zatrudnić, a ja bym ogłosił ze ie chce tam pracować to czy bym wtedy nie poniósł żadnej kary?
Wiem, że można przerwać staż zawierając pracę gdzieś indziej. Jednak watpie że w tym krótkim czasie zdążę znaleźć nową pracę.
Dodam że studiuję zaocznie. Właśnie pracodawcy, jako powód nie skorzystania z zatrudnienia chce powiedzieć to, że ta praca ie jest związana z moim kierunkiem studiów. Czy to by przeszlo w UP?
Bardzo proszę o pomoc
szklarek / 2015-10-21 19:17
http://www.money.pl/forum/staz---jak-obejsc-obowiazek-zatrudnienia-po-stazu--t3219427.html

Najnowsze wpisy