staż z UP

tatiana25 / 2011-10-11 08:51
Ciekawi mnie czy udało Wam się zdobyć staż z urzędu pracy, idę się rejestrować i właśnie na to mam nadzieje, że choć uda się na staż pójść... Powiedzcie mi czy wszystkie są na pół roku? ile się na takim stażu zarabia?
Wyświetlaj:
bobasek32 / 2011-10-12 11:13 / Bywalec forum
ja dostalam staz na 3 miesiace, dla mnie to stanowczo za krotko aby sie czegos nauczyc
stażysta / 87.207.81.* / 2011-10-11 22:40
Staż może trwać od 3 do 12 miesięcy. Formalnie "wynagrodzenie" a właściwie stypendium to 120% dla bezrobotnych czyli brutto = netto czyli dokładnie 913,70 zł dostajesz na konto. Do każdego 5go dnia miesiąca musisz zanieść listę obecności podbitą przez opiekuna. Zdobyć staż z UP nie jest trudno ja po drugiej rozmowie rozpocząłem swój. Masz normalna umowę z wymaganiami, Twoimi obowiązkami na tym stanowisku, czas i miejsce pracy, masz przydzielonego opiekuna, oraz jakie kwalifikacje uzyskasz (jeśli pracodawca zrealizuje program stażu). Na koniec stażu musisz napisać raport przebiegu "pracy" (co robiłaś) idziesz z tym do organizatora stażu on przybija na tym pieczątkę i wystawia Ci opinię. Te dwa dokumenty w ciągu 7 dni donosisz do UP po stażu i UP wystawia ci "świadectwo pracy". Każdy przepracowany miesiąc to 2 dni wolne. :)
wiwan / 2011-10-12 10:41
Brutto=netto tylko w przypadku stażu finansowanego z EFS. Normalny, PUP-owy jest opodatkowany i obciążony składką zdrowotną.
Wtedy netto=784,47 z
szklarek / 2011-10-11 11:00
Częściowo odpowiem.
Czas trwania to 3 do 12 miesięcy. Co nie znaczy, że po jednym nie można trafić na kolejny.
Wynagrodzenie jest formalnie stypendium i wynosi 120% zasiłku dla bezrobotnych.
Obecnie więc jest to 913,70 zł brutto/mc.

Więcej w ustawie o promocji zatrudnienia.
tatiana25 / 2011-10-11 12:25
czyli na rękę dostajemy 700 zł za 8 godzin pracy... ale lepsze to niż nic... przynajmniej zdobywamy doświadczenie w zawodzie, oczywiście jeśli traktuje się tam nas poważnie, a nie jako osobę do parzenia kawy czy herbaty, jakie macie doświadczenia ze stażami, czy pozwalali się Wam na nich wykazać w jakichś zadaniach? czy może raczej nic znaczącego tam nie robiliście? nauczyliście się tam czegoś?
wiwan / 2011-10-12 10:44
784,47 zł, no chyba, że jest to staż (współ)finansowany przez środki UE, np. EFS.
Wtedy stypendium nie podlega podatkowi i składce zdrowotnej.
saraa / 2011-10-11 13:24
owszem byłam na stażu, żeby móc wykonywać bardziej odpowiedzialne zadania trzeba było się wykazać inicjatywą, nikt z tym sam do Ciebie nie przyjdzie, nawet na stażu trzeba się rozpychać łokciami, tu też jest rywalizacja

Najnowsze wpisy