Forum Forum prawnePracy

staz z urzedu pracy, a okres jego trwania

staz z urzedu pracy, a okres jego trwania

starsza9392 / 2012-08-27 09:56
Dziewczyny mam mozliwość pójść na staż jako fizjoterapeutka;) I tu mam pytanie, czy mogę wybrać sobie okres na ile chce isc na staż? (chciałabym tak na 3 miesiace dostac ten staz).
Wyświetlaj:
lola1245 / 2012-08-28 11:19 / Bywalec forum
ciekawe wogole jakie kryteria biora pod uwage jelsi chodzi o dlugosc trwania stazu, ze jednym przyznaja rok, a innym 3 miesiace, to troche nieuczciwe, a Wy co o tym myslicie?
wiwan / 2012-08-28 11:34
Podstawowe kryterium to pula pieniędzy na ten cel w danym okresie oraz zapotrzebowanie pracodawców w danym okresie/z danych dziedzin.

Decyduje też polityka Starosty/kierownika PUP- czy lepiej dać staż 20 osobom na 6 miesięcy, czy 10 na 12.

Kryterium ustawowe to tylko widełki czasu trwania:
-3 do 6 miesięcy dla wszystkich bezrobotnych,
-3 do 12 miesięcy dla staży: bezrobotnych do lat 25, do lat 27, którzy rozpoczną staż do 12 miesięcy od ukończenia szkoły/studiów.

Więcej w art. 49 do 52 Ustawy o promocji zatrudnienia.
loepzka293 / 2012-08-27 11:14 / -
nie mozesz sobie sama wybrac na jaki okres czasu mozesz dostac staz, to ustala juz z gory urzad pracy, minimalny okres czasu to wlasnie 3 miesiace, maksymalny 12 miesiecy
szklarek / 2012-08-27 10:40
O długości stażu decyduje PUP w ramach ustawy. Jest wypadkowa środków jakimi dysponuje ona na stypendia stażowe i wniosku składanego przez pracodawcę, z którym Starosta podpisuje umowę na przeprowadzenie stażu.

Bezrobotny-stażysta sam nie może bez konsekwencji przerwać stażu w dowolnym momencie z przyczyn indywidualnych, poza sytuacją znalezienia regularnej pracy czy podjęciem studiów stacjonarnych. Może też przerwać z winy pracodawcy- gdy nie realizuje on planu stażu i innych postanowień umowy.

Okres minimalny to 3 miesiące, maksymalny to 12 miesięcy.

Najnowsze wpisy