Forum Polityka, aktualnościKraj

Steinbach chce pojednania z władzami Polski

Steinbach chce pojednania z władzami Polski

Money.pl / 2011-06-14 13:46
Komentarze do wiadomości: Steinbach chce pojednania z władzami Polski.
Wyświetlaj:
tesa1959 / 2011-06-14 21:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A skąd wzięli się Niemcy na terenach należących od wieków do Polski?
tomcio_paluch / 2011-06-14 14:54 / Bywalec forum
Czy to polski rząd wypędzał Niemców z przyznanej Polsce przez Stalina terenów byłej III Rzeszy? Urodziłem się i mieszkam w Olsztynie, byłym Allenstein. Pod koniec wojny Niemcy uciekali przed Rosjanami. Wielu z nich zginęło tragicznie, np. przez torpedowanie statków z uciekinierami. Można współczuć Erice Steinbach i wielu innym, ja to doskonale rozumiem, ale nie można żądać przeprosin za coś co nie było polskim udziałem. Podziału Europy dokonali alianci. Jeśli już, to pani Steinbach powinna mieć żal do Churchila czy Roosevelta, nie mówiąc o Stalinie. Powinniśmy natomiast zawieźć panią Steinbach do Lwowa czy Wilna i pokazać jej jak była i jest traktowana Polska i Polacy po zajęciu tych terenów przez Ukraińców i Litwinów. Ponadto należy pani Steinbach uzmysłowić, że niemieccy uciekinierzy z terenów Polski mieli powojenną pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych (nasi do dziś nie mogą doczekać się rekompensat). Dzięki zachodniemu kapitałowi mogli się normalnie i naturalnie rozwijać. Niechże pani Steinbach nie zapomina też o istnieniu niejakiego NRD, gdzie obowiązywał również socjalistyczny system demokracji ludowej. Jeśli już, to można mieć pretensje do władz PRL-u za "wygnanie" (ułatwianie w łączeniu rodzin) wielu autochtonów, ale to było w latach 70. i to dzięki umowie z Brandtem.
Donek King / 195.138.211.* / 2011-06-14 14:33
Ujmę to w 2 słowach Erika ssssssssssss............................. :)
Steinbach moze się jednać ze swoim kolegą z Klubu Seniora, a / 195.117.255.* / 2011-06-14 14:18
Steinbach moze się jednać ze swoim kolegą z Klubu Seniora, a nie z Rządem RP
marynarz098 / 2011-06-14 13:46 / Tysiącznik na forum
Ja jestem potomkiem tych co w akcji wisla trafili do polnocno zachodniej Polski, .........dzwon do Stalina i nich ci ten deficyt oddaje. Przegraliscie wojne wiec milczec mi tam. Gebelsowska jedza!!!!
tesa1959 / 2011-06-14 21:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oburzenie, czy coś więcej?
marynarz098 / 2011-06-14 22:23 / Tysiącznik na forum
Szkoda gadac, ta kobieta jest poprostu naiwna, albo glupia,albo to z jej strony taka cyniczna pod publike niemiecka gra by miec wytlumaczenie dla swego politycznego istnienia, nienawisci do niej nie czuje ale jak czytam takie bzdury jak ona mowi to najchetniej zaprosil bym ja do siebie, a pozniej kijem skore wylomotal, przypominajac Armie Czerwona i powody dla ktorych mieszkajacy tam Niemcy uciekali w poplochu.
tesa1959 / 2011-06-14 22:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zaczynam się Ciebie bać, taki jesteś bojowy:). Wszystkim garbowałbyś skórę. Rzeczywiście nie nadajesz się na nauczyciela w szkole :). A Steinbach - niech sobie gada. Musi jakoś zaistnieć, bo szum wokół niej już ustał, a nic nie wskórała. Wszyscy zapomnieli, więc... .
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-14 19:54
Pojednanie powinno zostać podpisane w byłym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w bloku Nr; 13.

Najnowsze wpisy