Forum Spółki giełdowe PGNiG SA

Strajk w PGNiG. Związki zawodowe odrzucają propozycję zarządu

Strajk w PGNiG. Związki zawodowe odrzucają propozycję zarządu

Wyświetlaj:
czesiek górnik / 91.207.64.* / 2015-11-04 20:08
Tak się szczuje górników ,nauczycieli , pielęgniarki,itd najlepiej dać wszystkim 12 zl na godzinę my damy radę gorzej tym przy korycie
morion / 89.67.33.* / 2015-11-04 19:53
Artykuł nie oddający całej prawdy, tak by nastawić negatywnie opinię publiczną.
truk / 95.175.11.* / 2015-11-04 21:40
Celowe zagranie prezesa, może poda ile sobie premii dali, dla nich nie ma problemu bo są z namaszczenia rządowego i dotyczy ich inna zasada wynagradzania nawet pisma do p.premier nie zablokowały wypłaty premii, do tej pory związki ustępowały ale teraz powiedziały dość i bardzo dobrze.
Robert1213 / 178.159.139.* / 2015-11-04 19:17
Nikt nie napisał, że jest to nagroda za wypracowany zysk za rok 2014. Należy nam się 7000 zł.
grzesiaczek / 83.31.149.* / 2015-11-04 20:32
to niesamowity sukces , że macie zysk. Ja za to na wydatki za gaz mam stratę, stanowczo za dużą. jest was tam za dużo i za dużo klanów rodzinnych
gość 234 / 188.146.129.* / 2015-11-04 21:27
Mówisz o Centrali Spółki. Nie trzeba być bystrym aby widzieć dziwne ruchy w zarządzie i radzie nadzorczej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Andrzej325 / 89.230.145.* / 2015-11-04 19:48
Jaki zysk? Oszustwo i nic więcej: przy przejściu na rozliczanie KWh po cichu podniesiono cenę gazu zapominając poinformować klientów
mikoś / 188.146.71.* / 2015-11-04 20:45
Dzięki rozliczeniu w kWh wreszcie płacisz za dostarczona energię a nie za widełki kalorycznosci gazu jeśli wiesz o czym ja mówię.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pablo135 / 62.134.157.* / 2015-11-04 19:47
Czy Ty człowieku uważasz, ze cały zysk powinien być wypłacony pracownikom w postaci premii? Czy Ty jesteś właścicielem tej firmy czy pracownikiem? Powinni Wam ściąć pensje bo żyjecie jak pączki w maśle i wciąż macie roszczenia. Komuna się skończyła ale nie wiem dlaczego Was wciąż pod parasolem trzymają...
pracownik z branży / 83.11.194.* / 2015-11-04 20:41
Nikt nie mówi o wypłaceniu premii poprzez podział całego zysku. Skróty myślowe jakie są stosowane przy tego rodzaju artykułach mają na celu negatywnie nastawić społeczeństwo. Socjotechnika to stosuje zarząd a ludzie dają się nabrać. Czy zauważyłeś aby ktoś porozmawiał z pracownikami lub ze stroną związkową. Ja nie zauważyłem Nie dopuszcza się pracownika do głosu i po wielomiesięcznych negocjacjach prawie 100% głosujących opowiedziało się za strajkiem. Gdyby było jak mówią to może za strajkiem by było 60%. Sama tylko ilość za świadczy o tym jak w głębokim poważaniu kadra zarządzająca firmą ma pracowników. Jak byś wykazał choć odrobinę chęci to sprawdziłbyś kto jest w zarządzie. Bo to nie są specjaliści z górnictwa, a firma taka jak PGNiG na prawnikach i finansistach w zarządzie długo nie pociągnie bo jak może bankier zarządzać spółką która ma specjalizację górniczą. Wynajmowanie firmy która "próbuje nauczyć tych Panów jak zarządzać PGNiG" świadczy tylko o tym że zarząd nie ma przygotowania do prowadzenia takiej spółki. Popatrz jakie były ruchy na samej górze porównaj to z innymi informacjami a wtedy będziesz uprawniony do tego aby móc merytorycznie wypowiedzieć się o sytuacji o pracownikach i o związkach w PGNiG. Rozumie że nie chwiałbyś być wynagrodzony dodatkowo za dobrze wykonaną pracę na koniec roku jakąkolwiek premią. Przypomnę że mówimy tu cały czas o premii za rok 2014.
mikoś / 188.146.66.* / 2015-11-04 20:26
Czemuś biedny, boś głupi. Czemuś głupi boś biedny. Turas w Niemczech więcej ma zarobku niż ty zobaczysz przez całe nędzne swoje życie. Jaka komuna ty chyba z koniem na lby się zmieniłeś.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jony2 / 37.47.8.* / 2015-11-04 19:08
13 i 14-stka to tyle co cztery moje emerytury, czy oni Boga się nie boją
pracownikbranży / 83.11.194.* / 2015-11-04 19:29
piszą co im wygodne, chciałbym Cie poinformować że :
w ramach oszczędności zarząd z prezesem włącznie wypłacili sobie odpowiednio 800000zł-prezes i po 400000 zł każdy członek zarządu, w momencie kiedy cały czas mówią że pgnig nie ma pieniędzy na premie i w momencie gdy pgnig wypracowało kolejny rok z rekordowym zyskiem i tak jest od kilku lat. pracownikom rozmontowuje się układ zbiorowy ponieważ zarząd musi wykazać się oszczędnościami. Dla twojej informacji jak przeglądałbyś info o tym co się dzieje w pgnig, zarzad z prezesem włącznie stosują wszelkie chwyty aby uniemożliwić jakiekolwiek gratyfikacje dla tzw cytujesłowa "dla zasady"
Zysk wypracowany został przez wszystkich pracownikó spółki i w ramach solidanego podejścia do spraw wszyscy powinni zostać odpowiednio do swoich zasług wynagrodzeni. jeżeli przyjmując ze otrzymał wielkorotność sredniej pensji jako premię to policz sobie ile tak ich wyszło co dojego premii . Z miłą chęcią chiałbym dostać taką wielkorotność pensji jako premię.
mikoś / 188.146.1.* / 2015-11-04 19:19
Farbowac na rudo, kolego na rudo to właściwy kolor.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leoś / 83.28.76.* / 2015-11-04 19:05
stale ta sama metoda pismaków - kolaborantów....
Jest przedstawione stanowisko zarządu, ale kolaboranci nie przedstawili stanowiska pracowników.
Recepta: golić łeb na łyso, drugi raz kolaborant pomyśli, czy tak się sprzedawać...
kasjer-sprzedawca / 188.146.9.* / 2015-11-04 18:56
Polacy chcą zarabiać jak na zachodzie i wszystko w temacie. Oni wydadzą te pieniądze w Polsce. Dlaczego nie narzekacie jak wyprowadzają pieniadze zachodnie firmy z Polski. Pani pielęgniarko kto na Was płaci składki? Jestem za dosyć wyzysku za marne grosze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robert17021972 / 89.74.184.* / 2015-11-04 18:51
Brak konkurencji i my odbiorcy jako dojne krowy które płacą najwięcej za gaz po to żeby bez wysiłku PGNiG wypłacała 13 , 14 itp.itd.
Jerzy54 / 77.252.236.* / 2015-11-04 18:34
No tak, ja czekam na obniżkę cen gazu, bo są tak wysokie, że nie będzie mnie stać na opłacenie rachunku, a oni chcą 14 -tki. Ja nawet nie mam 13-tki-czy ja jestem dojną krową? Absolutnie nie zgadzam się na jekiekolwiek dodatkowe wynagrodzenia za wyjątkiem podstawowej płacy. Komu się nie podoba, niech się zwolni, a nie podjudza ludzi do strajku.
pracownik z branży / 83.11.194.* / 2015-11-04 19:33
powtórzę to co napisałem wcześniejszemu przedmócy:

piszą co im wygodne, chciałbym Cie poinformować że :
w ramach oszczędności zarząd z prezesem włącznie wypłacili sobie odpowiednio 800000zł-prezes i po 400000 zł każdy członek zarządu, w momencie kiedy cały czas mówią że pgnig nie ma pieniędzy na premie i w momencie gdy pgnig wypracowało kolejny rok z rekordowym zyskiem i tak jest od kilku lat. pracownikom rozmontowuje się układ zbiorowy ponieważ zarząd musi wykazać się oszczędnościami. Dla twojej informacji jak przeglądałbyś info o tym co się dzieje w pgnig, zarzad z prezesem włącznie stosują wszelkie chwyty aby uniemożliwić jakiekolwiek gratyfikacje dla tzw cytujesłowa "dla zasady"
Zysk wypracowany został przez wszystkich pracowników spółki i w ramach solidanego podejścia do spraw wszyscy powinni zostać odpowiednio do swoich zasług wynagrodzeni. jeżeli przyjmując ze otrzymał wielkorotność sredniej pensji jako premię to policz sobie ile tak ich wyszło co dojego premii . Z miłą chęcią chiałbym dostać taką wielkorotność pensji jako premię.
kopaczowa1085 / 95.91.238.* / 2015-11-04 18:33
chciałam tylko dodac ze pielegniarki dostały 400 zł.brutto jako dodatek do pensji a nie do podstawy wynagrodzenia, zatem chorujac, urlopujac nie dostaną tego dodatku, ktory po odciągnięciu podatków WYNOSI 174 ZŁ NETTO miesięcznie i to jest zacheta do tego aby pracowac na stanowisku pielegniarki, zatem za pare lat polaku sam bedziesz sobie robił zastrzyki.Powodzenia.
Mami mami / 94.254.198.* / 2015-11-04 18:31
Coz za chciwi ludzie. Tez pracuje w spolce notowanej na gieldzie. O takiej premii moge pomarzyc. Zeby dostac dwa tysiace musze miec zrealizilowany plan roczny, najlepiej w 200 %. Za 99 % nie ma zlotowki. A oni tylko za to ze pracuja w firmie maja. Co za niesprawiedliwosc.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stiff / 46.238.120.* / 2015-11-04 18:05
To w PGNiG istnieje jeszcze 14 pensja? Po 5 tysięcy w gotówce i 2250 zł w bonach towarowych to dla związków zawodowych za mało? SZOK. Związkowcom wóda rozpuściła mózgi i chcą kolejny raz okraść nas odbiorców gazu? Najwyższy czas aby zlikwidować opłacanie działaczy związkowych z kasy przedsiębiorstw.
him979 / 78.11.1.* / 2015-11-04 22:52
A prezes jeszcze ma do wyplacenia 400 osoba zwolnionym w 2014 r w PGNiG Technologie ,to dlaczego ma dostac premie ,niech sie wywiaze z obietnic ktore podpisal..........
pracownik z branży / 83.11.194.* / 2015-11-04 19:39
powtórzę to co napisałem wcześniejszemu przedmócy:

piszą co im wygodne, chciałbym Cie poinformować że :
w ramach oszczędności zarząd z prezesem włącznie wypłacili sobie odpowiednio 800000zł-prezes i po 400000 zł każdy członek zarządu, w momencie kiedy cały czas mówią że pgnig nie ma pieniędzy na premie i w momencie gdy pgnig wypracowało kolejny rok z rekordowym zyskiem i tak jest od kilku lat. pracownikom rozmontowuje się układ zbiorowy ponieważ zarząd musi wykazać się oszczędnościami. Dla twojej informacji jak przeglądałbyś info o tym co się dzieje w pgnig, zarzad z prezesem włącznie stosują wszelkie chwyty aby uniemożliwić jakiekolwiek gratyfikacje dla tzw cytujesłowa "dla zasady"
Zysk wypracowany został przez wszystkich pracowników spółki i w ramach solidanego podejścia do spraw wszyscy powinni zostać odpowiednio do swoich zasług wynagrodzeni. jeżeli przyjmując ze otrzymał wielkorotność sredniej pensji jako premię to policz sobie ile tak ich wyszło co dojego premii . Z miłą chęcią chiałbym dostać taką wielkorotność pensji jako premię. a jeszcze nadmienię ze wymienieono przewodniczącego rady nadzorczej a co za tym idzie na koniec władzy PO wypłaciła "kary za zerwanie umowy z tym panem a przy okazji włożyli inneg okolege swqojego który posiedzi na stołku jakis miesiąc i tak samo wyleci i tak samo dostanie kase za zerwanie z nim umowy to można nazwać złodziejstwem w białych kołnierzykach a dodatkowo jeszcze nie muszą podać dlaczego odwołali czyż to nie wygodne. Proszę każdego z przedmówców abyposzukali informacji przekazanych przez pracowników a nie tylko od kadry menadzerskiej. chocby po to aby miec pogląd drugiej strony. Przepraszam za błędy.
mm. / 89.25.250.* / 2015-11-04 17:59
taka polityka w największych firmach pod kontrolą państwa doprowadzi do iż pieniadze w Ofe, które zostały do emerytury stopnieja jak śnieg na wiosnę
zSpoko / 37.248.255.* / 2015-11-04 21:33
Chyba szykuje sie pierwszy w waszej branzy strajk jak tyleczki przymarzna ludzie beda inaczej pisac to dzieki calej masie gornikow mamy cieplo w domu a oni niestety zapitalaja na instalacjach 24h i ciezko wypracowuja zysk ktory ludki bez branzowego wyksztalcenia trwoni na sprawy "dziwne"
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy