Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Strategia - warta świeczki ? Oceńcie :-)

Strategia - warta świeczki ? Oceńcie :-)

tutorou / 2007-06-25 22:19
Trochę ucząc się przez krótki czas o giełdzie doszedłem do takiego wniosku, że warto byłoby kupować akcje WIG20, bo każdego dnia się wahają, i to kupować te o wartości kilkudziesięciu złotych za akcje. Wartość inwestycji to ok. 100 000 zł na raz. I tak mając tyle do wydania kupuję podczas spadku akcji w danym dniu gdy wartość jest min. 2 zł od kursu wczorajszego i sprzedaję gdy jest na poziomie poprzednim lub nawet wyższym w tym samym dniu lub dzień później. Powiedzcie mi czy taka strategia jest możliwa przez internet, w takim krótkim czasie lub czy sensowna na drugi dzień, w jakim domu maklerskim, czy rating można na tyle wyłapać aby tego dokonać i ile będzie kosztowało takie odświeżanie w rzeczywistym czasie danego indeksu oraz jakie są minimalki zakupu akcji czy 1 akcja czy 100 jak ostatnio wyczytałem ale nie jestem co do tego pewien ? Jestem początkujący, więc jeśli to pytanie jest beznadziejne z powodu prostoty to proszę również o komentarze co o tym sądzicie i czemu tak albo czemu nie ? Pozdrawiam i dzięki !
Wyświetlaj:
psmakler / 2007-06-26 02:01
Moja wiedza była budowana przez kilka lat, bacznie obserwuję rynek już od długiego czasu, znam giełdę od strony praktycznej, i powiem tak: nie ma takiej regóły, która wskazywałaby na to, że największe spółki są zawsze najbardziej dynamiczne. To o czym mówisz to poprostu tzw. krótkoterminowe spekulacje. WIG 20 obejmuje tylko 20 spółek, inne indeksy mają ich na ogół znacznie więcej-to tłumaczy jego dynamikę cenową. W ostatnim czasie spółki te wcale nie są najbardziej dynamiczne, dla tego, do celów spekulacyjnych radzę użyć spółek małych i średnich. Co do analiz i prognoz najbliższych ruchów cen; analiza wykresu jest narzędziem powszechnie stosowanym, ale nigdy nie jest niezawodna, na jej podstawie można przewidzieć teoretyczną wartość na najbliższe dni, ale trzeba brać pod uwagę możliwość zmiany tendencji. Oczywiście inwestycje takie można realizować drogą internetową, ilość kupowanych akcji jest dowolna, ale o warunki inwestowania przez internet należy pytać się w domu maklerskim, w tym o serwis czasu rzeczywistego.
tutorou / 2007-06-26 10:40
Dzięki, a możesz coś opowiedzieć właśnie na temat analizy i prognozy w szerszym zakresie ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy