Forum Forum prawneGospodarcze

strona internetowa - ewidentny plagiat

strona internetowa - ewidentny plagiat

Michał Filip / 78.8.129.* / 2008-03-03 09:27
Witam.

W internecie pojawił się bardzo wierny plagiat strony internetowej, której projekt wykonałem dla firmy, w której pracuję (visualmarketing.pl). Plagiat znajduje się pod adresem http://visualmarketing.com.pl i nie tylko kseruje moją stronę w aspektach graficznych, jest także kiepską wizytówką firmy działającej w podobnej branży (produkcja i montaż materiałow POS). Sam visual marketing to niewielka kategoria, element marketingu, reklamy. Moje pytanie dotyczy tego czy firmie popełniającej plagiat grożą jakiekolwiek sankcje, jeśli tak to jakie. Komu zgłosić plagiat, jak proponujecie na to wszystko zareagować?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyświetlaj:
gość / 194.146.219.* / 2008-03-06 09:16
Po 1. Do właściciela firmy, która zplagiatowała stronę nie da rady dotrzeć spokojną rozmową, robi wszystko żeby utrudniać innym życie i mam wrażenie że on myśli, że nie mamy prawa do własnej kariery zawodowej... czy w takim razie do końca życia mam być na bezrobotnym?? No błagam - przecież to zupełnie nie ma sensu!!!
Po 2. Co jak co, długo nie wtrącałam się w "te" sprawy, ale ta strona internetowa to czyste paranoiczne szaleństwo... Panie Szefie nie masz co robić? Nikt nie chce z Tobą walczyć, a Ty sam wszystko prowokujesz.. Zawiodłam się bardzo mocno, jest mi przykro, bo mam wrażenie, że ktoś kogo znałam nie istnieje....
(były) pracownik / 79.186.35.* / 2008-03-08 05:55
Mam wrażenie że nie masz racji do końca. Każdy ma prawo do własnej drogi zawodowej i do własnej kariery ale nie można jej robić w taki sposób jak grupa ludzi, która wdeptując w ziemię jedną firme w której dotychczas pracowała tworzy następną dla szybszych i łatwiejszych zysków a do tego nie do końca etycznymi sposobami pogrąża tę poprzednią. A teraz jeszcze tacy ludzie chcą uchodzić za ofiary jakiegoś spisku, nagonki czy prowokacji. Nie można przecież rozpocząć samemu walkę a później krzyczeć, że nikt tej walki nie chce.Trzeba ponosić konsekwencje własnych czynów. I nie czuj się proszę teraz zawiedziona że tamten człowiek którego znałaś nie istnieje bo pewnie byłaś jedną z osób, które się do tego przyczyniły. więc skąd zdziwienie, że to już nie ten sam człowiek?
Michał Kruski / 81.190.217.* / 2008-03-06 08:55
Patrząc na te strony ewidentnie widać "wzorowanie się". Może być CI jednak to trudno udowodnić. Obie strony korzystają z najpopularniejszego teraz układu i zestawu kolorów i przypominają mi kilka darmowych/ogólnodostepnych szablonów - wystarczy że twórca tamtej strony podeprze się takim wzorem i koniec. Co do treści to jest jeszcze ciężej: Na obu stronach brakuej jakichś indywidualnch, jedna i druga to typowy zbiór frazesów marketingowych - na tej zasadzie można o plagiat posądzić większość firm. Jednak kolejną sprawą są zdjęcia, są bardzo podobne do siebie stylistycznie, za bardzo moim zdaniem.
Przejdźmy do domeny, która też będzie ciężkim punktem podparcia - z tego co udało mi się znaleźć jest to typowe (mimo, że błędne !), używane w Polsce określenie Visual Marchindisingu (czy jak to się tam pisze). Generalnie ciężka sprawa w tym przypadku. Oczywiście można próbować się szarpać, ale moim zdaniem nie warto - wystarczy być może napisać do właścicieli strony zwracając ich uwagę na to (jak znam branżę reklamową to dużo firm podchodzi do własności intelektualnej ... LEKKO), że jest to łamanie prawa i mogą za to zostać wyciągnięte konsekwencje.
Grzegorz Piwowarczyk / 87.207.228.* / 2008-03-06 01:55
mysle ze projektant strony powinien najpierw zadac sobie pytanie czy tworzac ta strone oraz wszelkie jej materialy umieszczone byly wlasnoscia oraz dorobkiem osoby nibny tworzacej na nowo to co widac,Pozdrawiam Grzegorz Piwowarczyk
gość1 / 62.87.248.* / 2008-03-06 13:07
Panie Grzegorzu,
ośmielam się zauważyć, że Pan chyba nie powinien wyrażać opinii na ten temat. Oglądając stronę firmy, w której Pan pracuje (adresu przez grzeczność nie podam) można również zauważyć zdjęcia "pożyczone" ze strony www.visualmarketing.com.pl
berco.pl / 91.94.191.* / 2008-03-06 01:13
Co za bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!! visual marketin jest nazwa i produktem skradzionym z Berco Sp zoo, pracownik,wspolzalozycielka firmy okradła firme, doprowadzila ja do bankructwa i ukradła pomysły, narazila wierzycieli,pracownikow, namawiała pracownikow do okradania firmy i narazila na straty wierzycieli.
Wiec trzeba sie zastanowic nad wazną kwestia, kto uprawia plagiat, publikujac na stronie visualmarketing.pl pomysły, projekty i wypracowane pomysły firmy w ktorej sie pracowało !!!!
zainteresowana / 80.5.248.* / 2008-03-06 20:56
skoro okradal to chyba powinien Pan sznowny do sadu podac?? ;) nie prawda...... Bo ktos juz ma zakaz sadowy by nie zblizac sie do wspomnianej wczesniej pani??? ciekawe kto ;)

Najnowsze wpisy