Forum Polityka, aktualnościKraj

Stypendia dla studentów na nowych zasadach

Stypendia dla studentów na nowych zasadach

Money.pl / 2010-04-08 17:55
Komentarze do wiadomości: Stypendia dla studentów na nowych zasadach .
Wyświetlaj:
KO-ZG / 77.112.210.* / 2011-09-30 00:10
o tym ze jestesmy na socjalu zadecydowala przeszlosc i zadecyduje przyszłość naszych rodziców, nie winmy siebie wzajemnie za ich błedy. dają nam możliwosc rozwijania się i zacheca. Buntuja sie ci ktorym wiecznie mało
KO-ZG / 77.112.210.* / 2011-09-30 00:04
Wiecie co to sa wgl stypendia socjalne? Stypendia socjalne są dla tych ktorzy całe życie biją się i walczą o wszystko, uczą się i pracują by pomoc sobie na wzajem. Stypendia na studiach daja im możliwość zajęcia się swoim życiem, ochłonięcia i przede wszystkim zachęty do nauki. Taki jest los, dostaje się wiecej albo mniej. Po to zostaly stworzone zasady
Mgr i może jeszcze raz mgr / 89.76.39.* / 2011-10-05 10:48
Dla tych, którzy się biją, ale tylko 5 lat, na kolejnych studiach już nie ma naukowego-kpina!!!! chcę się dokształcać, a nie dostanę za swój wysiłek tych marnych 200zł, za które kupiłabym sobie bilet. Całe studia pracowałam, było ciężko, gdyby nie stypendium, nie dałabym rady. Niestety nie wiem, czy moja ambicja nie przegra teraz z potrzebą jedzenia i opłacania rachunków. Chcą wspierać zdolnych? Żarty jakieś - po prostu traktują polskich studentów jak ludzi, którzy idą dalej studiować, by mieć stypendium. Wiem, że tacy są, ale bez stypendium nie ma kolejnych kierunków, bo nie ma szans dorobić na dziennych jeszcze tej różnicy.
atlas31 / 83.11.247.* / 2011-11-24 11:08
już nie dość że mgr. nie dostaje stypendium to do tego możesz otrzymywać niby stypendium na jakim się chce kierunku z tym, że jak skończysz licencjat to o jakiekolwiek stypendia możesz się ubiegać tylko i wyłącznie na studiach uzupełniających co np. mnie dotyczy i mam średnią 5.0 i osiągnięcia sportowe na tym licencjackim kierunku i byłem pierwszy na liście za najlepsze wyniki ale niestety można się ubiegać tylko na kierunku uzupełniających studiów gdzie mam średnią 4.0 i nie mam szans na stypendium rektora dlatego zostałem pozbawiony o tak o dla widzi mi się Ministra 350zł miesięcznie.... Pozdrawiam bezsilnych i tych co głosowali na kochane PO.
kassss / 77.255.35.* / 2011-06-16 23:36
Szanowny Panie premierze gratulujemy genialnego pomysłu.. aż mi się płakać chce, że mogę nie mieć stypendium naukowego bo zmniejszyliście pule (która i tak była mała) ! jak można zabierać zdolnym studentom takie marne grosze! Pewnie oszczędzajcie na najbiedniejszych! stara prawda bogaci będą bogatsi a biedni - biedniejsi !!! Przez ten rok żyłam miesięcznie za te 180 zł stypendium, gdyby nie to na nic nie byłoby mnie stać.. cud, że jestem spod Warszawy i mogę mieszkać z rodzicami. Czemu podejmujecie tak bezsensowne, krzywdzące decyzje! SKANDAL.. a o 20 zł przekraczamy stawkę na stypendium socjalne.. brak słów. Widać jak obce są Panu i całemu rządowi realia życia Polskiej młodzieży....
MeGGii / 83.18.149.* / 2011-06-09 00:13
Wiekszość udaje takich biedaków i dostają socjalne przyzwyczajeni ,że im się należy , a człowiek uczy się jak najlepiej i nie dostanie , ponieważ zabraknie mu pare setnych w średniej.Dawajcie naprawdę biednym, a nie tym co sobie wykombinowali. Tym co naprawdę się należy w wielu przypadkach nie przyznają stypendium, bo zabierają Ci którzy załatwili sobie na lewo zarobki albo umowy.
Powinni sprawdzać kto ma naprawdę jaką sytuacje materialną. SOCJALNE DLA BIEDNIEJSZYCH OWSZEM, DLA CWANIAKÓW NIE!!!!!!!!!!
whiteasia / 188.146.75.* / 2011-02-08 22:20
Skoro jesteście tacy biedni ale zdolni, że nadajecie się na studia to zapracujcie na nie, ale nie pracą, ale ciężką nauką:) Stańcie jak równy z równym do walki o stypendia naukowe, bo skoro jesteście tacy zdolni to nie ma różnicy czy będziecie dostawać stypendium naukowe czy socjalne:)
Ona-wyrozumiała / 83.19.8.* / 2011-08-10 10:45
Witaj, ja dostawałam stypendium socjalne i do naukowego w drugim semestrze zabrakło mi tylko 0,2 %, a to dla tego że musiałam bratu pomóc i rodzicom, nie miałam za dużo czasu na naukę, uważam ze biedni ludzie mają gorzej, tak jak ja np muszę rodzinie pomagać, uczyć się i nie mam pracy choć CV składam i składałam gdzie tylko się da. W Polsce są rejony z dużym wskaźnikiem bezrobocia, ja w jednym z nich mieszkam, a jak jest jakaś praca to tylko po znajomości zatrudniają, ewentualnie murarzy, fryzjerki itp. ja do żadnej z tych grup nie należę. Walka którą Ty proponujesz nie zawsze jest równa, zawsze była przepaść między bogatymi, a biednymi i zawsze tak będzie. Są ludzie bardzo zdolni, a nie mogą dobrze się uczyć bo albo nie mają czasu albo warunków bo muszą albo pomagać rodzinie albo mają w domu np patologię (ale sami są inni i prubują sie wybić z niej). Nawet nie weobrażasz sobie jak ciężko się jest uyczyć w takich warunkach, gdzie np siedzisz przy książkach a rodzice pijacy awantury robią, albo do bicia się zabierają. O takich rzeczach sie nie mówi bo wstyd, albo jak ktoś widzi, słyszy to udaje ze nic nie wie, bo tak wygodniej. Bądź bardziej wyrozumiała, życie nie jest tylko białe albo czarne jak Ci sie zdaje, życzę powodzenia i pa.
omatkojedyna / 188.33.103.* / 2010-11-21 19:33
socjalne na pierwszym roku owszem.. rozumiem. ale w kolejnych latach to powinna być tylko możliwość dostawania naukowego. jak ktos chce to sie bedzie uczył i dostanie nagrode za swoja ciezka prace. a nie tylko żerować i brać pieniądze 5 lat, a ledwo ciągnąć na studiach, byle zaliczyć. a pieniadze ida na imprezy zamiast na rozwijanie siebie i naukę.
mc1991 / 83.1.81.* / 2011-04-14 19:12
nie każdego zdolnego ucznia stać na studia więc socjalne są dla nas zbawiennie cwaniaku!!! i jest potrzebne przez wszystkie lata (dojazdy z dalsza lub mieszkanie i życie kosztuje, a co co imprezują częstokroć kończą nauke po 1 semestrze wiec nie abstrachuj
mistyrz / 80.48.227.* / 2010-09-27 12:58
dostają 2000 zl stypendium i ledwo ciągną na uczelni a Ty sie człowieku uczysz.. i ze średnią 5.0 dostajesz 300 zl stypendium naukowego. hahahahahahahahahaah
ANONIMOWA / 79.185.28.* / 2010-09-29 12:31
Student nie mający w domu żadnych dochodów musi myśleć zarówno o tym jak zdobyć te pieniądze oraz o nauce. Także jego cenny czas jest podzielony. Natomiast student, u którego w rodzinie pracuje choćby jedna osoba ma już ten komfort psychiczny, że w razie czego będzie musiał z czegoś zrezygnować, żeby mieć np na dojazd. Student bez żadnych dochodów w rodzinie nie ma tego komfortu. W tej chwili jest bardzo duże bezrobocie i czasami nie wystarczą same chęci do pracy ale również możliwość znalezienia pracy oraz wolnych stanowisk. Posłużę się moim własnym przykładem. Odkąd zaczęłam studia już od początku na nie sama zarabiałam nie miałam żadnej pomocy. Przeniosłam się do miasta i tam pracowałam gdzie też ciężko było coś znaleźć z wykształceniem średnim a zarabiałam około 500 w zależności od przepracowanych godzin(umowa o dzieło) oraz opłacałam stancję ok 270 zł miesięcznie. Z tych pieniędzy co miesiąc odkładałam ile mogłam aby wyjechać za granicę żeby zarobić na kolejny rok studiów. Dodatkowo uczęszczałam do prywatnego kolegium gdzie nie było możliwości dostać stypendium. Także cały wkład w te studia był mój własny. Co więcej do tej pory chodzę w tych samych ciuchach. Nie jest wcale wesoło jak to innym się wydaje, że studenci z ubogich rodzin nie powinni dostawać kasy ze szkoły. Moi rodzice w ogóle nie pracują ponieważ nie ma miejsc pracy w mojej okolicy lub są miejsca pracy w pobliskich miastach ale nie mam możliwości się tam dostać ponieważ mieszkam na wsi a połączenie jest kiepskie. Moi rodzice nadal poszukują i już na pewno by pracowali jednak przeszkadza ten dojazd nie mam samochodu i w tej chwili mnie na to nie stać ponieważ mam studia. Tak więc dlaczego nie mam mieć prawa na pozyskanie stypendium???W tej chwili gdyby nie stypendium nie byłabym w stanie nawet zdobyć tych pieniędzy na naukę. Także APEL DO OSÓB KRYTYCZNYCH A SZCZEGÓLNIE DO CIEBIE WHITEASIA CIESZ SIĘ Z TEGO CO MASZ I NIE NARZEKAJ ZNAJDUJESZ SIĘ W BARDZO DOBREJ SYTUACJI W PORÓWNANIU DO INNYCH. WIDZĘ ŻE NIE ZNASZ ŻYCIA BO ZAPEWNE JESTEŚ PIESZCZONA PRZEZ RODZICÓW I CIĄGLE CI MAŁO. MOŻE TY JESZCZE NIE DOROSŁAŚ DO STUDIÓW!!!
wsciekla / 78.8.82.* / 2010-08-22 15:45
z tego co widze to wam(tym co sie nie kwalifikuja na stypendium) to zawsze malo;/ skoro wam nie przysluguje to widac niikt inny nie ma prawa do tego bo juz jestescie oburzeni straszna niesprawiedliwoscia!!! paranoja...;/egoisci ciekawe jakbyscie sie czuli zyjac w jedbym pokoju z 5 osobami bez bierzącej wody heh pewnie myslicie ze takie cos mozna bylo spotkac tylko w sredniowieczu ale niestety rzeczywistosc jest inna i sa naprawde ludzie potrzebujacy, ktorzy chca sie wyrwac z tego bagna i cos Qrwa osiagnac zeby zyc lepiej!
ANONIMOWA / 79.185.28.* / 2010-09-29 12:36
Popieram bardzo. Nie znają prawdziwego życia rodzice za nich robią wszystko, pracują a im ciągle mało i sądzą że tylko im się należą pieniądze. Wśród ludzi ubogich jest więcej zdolnych do nauki niż wśród tych bogaczy. NAJPIERW DOROŚNIJCIE DO SWOJEGO WIEKU POTEM WYGŁASZAJCIE OPINIE!!!
whiteasia / 188.147.132.* / 2010-07-25 17:09
Super...Biedni znowu górą...dlaczego??Bo są biedni i nie koniecznie zdolni.Pogratulować!!!Mam koleżankę która jest "biedna" i dostaje 2000zł stypendiów z różnych źródeł, poza tym otrzymała akademik, za który płaci miesięcznie 300zł, nie wydaje żadnych pieniędzy na na dojazdy. To jest właśnie sprawiedliwość... Ja należę do tych "bogatych" nie mogę liczyć na żadne stypendium socjalne, akademiki i na jakąkolwiek pomoc materialną tylko dlatego że moi rodzice zarabiają o 100zł więcej. Muszę sama zapracować na stancję, która kosztuje mnie 500zł poza tym tłukę się w tramwaju 30min za który również muszę zapłacić...Nie mówiąc o wyżywieniu. Nie stać mnie na imprezy, wygody i inne przyjemności, na które pozwala sobie moja koleżanka, bo należę do tych "bogatych"!!!Gratuluję!!!Oddajmy biednym wszystko i pracujmy na nich bo przecież są "biedni"!!!
biedna / 78.8.82.* / 2010-08-22 15:38
to ciesz sie ze jestes bogata ;P i niech ci matka daje na imprezy skoro tak gardzisz klasa robotnicza hahaha
sfhdfhfh / 213.25.24.* / 2010-08-29 17:50
"klasa robotnicza"?? no sorry ale niektorzy w ogole nie maja pracy zyja przez cale zycie na pieniadzach socjlanych i niektorzy robia to juz pokoleniami!! i siedza pod sklepem i tylko pija i smieja sie z tych ktorzy ciezko pracuja i nie mgoa sobie pozwolic na picie pod sklepem piwka bo sa jakies obowiazki!! sama majac dochod przekroczony o bardzo duzo pieniedzy nie mam czesto nawte na jedzenie w domu !! i jesli ma sie takich "bogatych" rodzicow ktorzy maja gdzies swoje dzieci , to co mozna zrobic?? pieprzcie sie ci ktorzy nie maja zadnej pracy i tylko zeruja na pieniadzach z panstwa(podatkach tych "boagtych") calkowicie sie zgadzam z whiteasia
ANONIMOWA / 79.185.28.* / 2010-09-29 12:39
Nie narzekaj bo zawsze coś masz tylko trzeba się umieć tymi pieniędzmi posługiwać i przeznaczać na najważniejsze cele a nie doprowadzać do tego żeby nie było na jedzenie w domu. Ja natomiast nie mam żadnych dochodów miesięcznych co zarobię w okresie letnim na zbiorach z tego muszę żyć do następnego lata
ANONIMOWA / 79.185.28.* / 2010-09-29 12:42
Takie są realia życia, których WY BOGACI NIE ZNACIE I NIE ROZUMIECIE. Najpierw je poznajcie dopiero później wygłaszajcie opinie.
stypendystka / 95.160.185.* / 2010-07-01 19:15
Ja dostaję stypendium socjalne i za te pieniążki sama się utrzymuję. Gdyby nie to stypendium nie mogłabym studiować bo moich rodziców nie stać na to aby dawać mi co miesiąc 400 zł na mieszkanie nie mówiąc o wyżywieniu i biletach autobusowych...
Roon / 2010-05-26 13:38
Hym... przeczytałem wszystkie wasze posty odnośnie tego tematu. Nie wiem co powiedzieć? Poprostu mnie mówiąc kolokwialnie "zatkało".Dlaczego uważacie że stypendium socjalne jest niesprawiedliwe? Myśle że się mylicie. Uważacie że biednym studentom nie powinno się pomagać?(to miało by także wpływ na nauke).Jeśli student jest biedny to czemu nie można mu dać szansy studiować, bez stypendium byłoby to w pewnych przypadkach nie możliwe, a zdolnych wśród nich nie brakuje. Rozglądnijcie się dookoła Polska to jest biedny kraj , tutaj żyją naprawde biedni ludzie , zdarza się że nie wystarcza im do końca miesiąca.
Rozumiem jedynie z tego ze chcecie aby te pieniążki nie trafiły do "pseudo biednych". Jednak z życia wiadomo że zawsze znajdą się ludzie co kradli , kradną i kraść bedą. Przy czym kradną nie tylko ludzie biedni mniej biedni, w stanie średnim, ale głównie najbogatsi-oni raczej nie bedą się bawić w zapomogi stypendia...powód za dużo papierkowej roboty i zachodu oraz za duże ryzyko. Więc nie dawać pomocy, obcinać zapomogi to nie środek do celu a jedynie wyminiecie się z celem. to tak jak leczyć choroobe objawowo a potem skarżyć się że choroba się zaostrzyła, lub wystąpiły powikłania. Należy szukać przyczyny. Przyczyna tkwi w każdym z nas, zamiast wytykać palcem co on takiego nie otrzymał, powinno się zająć swoim podwórkiem i dążyć do tego aby w naszym kraju żyło sie przyszłym pokoleniom lepiej, pracować nad tym-zacząć poprawe od siebie.
fred / 2010-04-08 22:46 / Bywalec forum
Oceny powinny być bardzo ważne.
Np. - średnia poniżej 3.5 nie ma prawa do jakiegokolwiek stypendium !!!
Średnia powyżej 3.5 - obligatoryjne , np. 150PLN.
Niezamożny student - następne 150PLN, itd.
Dobre wyniki następne 150PLN.
AKTUALNIE BARDZO DOBRY STUDENT POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ OTRZYMUJE 200pln !!!!!!!!!!!!!!
doktorant / 109.243.101.* / 2010-04-08 22:39
Kpina!Powinno być na odwrót!75% za wyniki w nauce a 25% socjalne.Przecież teraz najzdolniejsi studenci będą wyjeżdżać za granicę, bo w tym kraju już nie można zostać wynagrodzonym za nie wiem jak ciężką pracę.Pięknie dziękujemy za szersze otwarcie nam drzwi do państw w których docenia się wiedzę. Na pewno skorzystamy. Nie liczcie na nasze głosy w najbliższych wyborach!
Śliwa / 62.121.109.* / 2010-04-08 21:59
Pięknie. Czyli Ci, którzy i tak doją państwo jak chcą, rejestrują się jako bezrobotni i pracują na czarno albo płacą śmiesznie niski KRUS nadal będą mogli to robić, bo "nie uzyskują dochodu". A jak jeszcze taki zarabiający "zero" PLN dostanie 4 stypendia na raz, bo żadne nie wlicza mu się do dochodu, to nadal dla państwa on NIC nie zarabia, wiec kasą trzeba sypnąć. Genialny pomysł. Młodych z tzw. "Średnio sytuowanych" rodzin mieć głęboko w d... i płacić za darmo pseudo-biednym. Ot mi sposób na nowoczesną i innowacyjną edukacje.
Roon / 2010-05-26 13:46
Myślisz że zarejestrowany na bezrobotnym ma kokosy:) .Miałaś kiedyś taką sytuację choćby w rodzinie- pytałaś się ich jak się czują , czy dużo im płacą? Jak masz pieniążki to się ciesz i nie wytykaj biednym że tak muszą żyć. Wątpliwe przecież że młody student nie ma ambicji i zawsze bedzie tylko żył ze stypedium oraz z zasiłku. W takim bądz razie jak wątpliwe to stypendium socjalne ma sens. Jesli chodzi o prace na czarno to spróbuj , zaproponuj cos odnośnie szarej strefy, doedukuj się dlaczego ona występuje i kiedy się nasila a kiedy spada- jakie należy podjąć kroki.
momomo / 62.21.53.* / 2010-04-08 21:08
kolejny genialny pomysl...
to tylko zacheta dla ludzi o niskim dochodzie,aby zaczeli studia BYLE GDZIE i BYLE JAKI KIERUNEK, byle dostawac stypenduim i w ten sposob panstwo podwojnie traci na utrzymanie takie,co jest po to na studiach byle byc + na jego stypendium....
BRAWO
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy