Forum Forum podatkowePIT

Stypendia szkoleniowe i stażowe a podatek dochodowy

Stypendia szkoleniowe i stażowe a podatek dochodowy

ewelina333 / 2010-04-15 11:38
W 2009r.Powstało wiele projektów na szkolenia dla osób bezrobotnych. Uczestniczyłam w dwóch i teraz mam problem.Otóż otrzymałam 2 pity rozliczone "normalnie",tzn.przychód, dochód, podatek, składka zdrowotna.Później dostałam korekty (w jednej jest tylko zaliczka na podatek, a w drugiej to co wcześniej ale oprócz zaliczki na podatek, który został mi zwrócony).,bo weszło ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 3 grudnia 2009 r.
w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych od niektórych dochodów (przychodów).
Cytuję "§ 1. Zarządza się zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych od środków pieniężnych otrzymanych przez uczestników projektu jako pomoc udzieloną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL):
1) Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy;
2) Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
3) Poddziałanie 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych;
4) Poddziałanie 8.1.2

Po tych korektach i sprzecznych opiniach zgłupiałam.Jak mam to rozliczyć Oprócz tego miałam dochód z renty rodzinnej.Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Najnowsze wpisy