Forum Forum nieruchomościBudowa

Styropianowi oszuści?

Styropianowi oszuści?

pustelnik / 2010-11-30 17:01
Ocieplałem w tym roku dom. Pare dni temu natknąłem sie przypadkiem jak szukałem jakiś informacji remontowych na stronę o styropianach. pisali tam że szykują się do jakiś kompleksowych testów branżowych na jakość i że to głównie po tym jak zaczęto branże oskarżać o oszustwa na materiałach, że chcą się odciąć. no bardzo mi miło szkoda tylko, że dowiaduję się po tym jak ja już położyłem. Są tu na tym forum może jacys budowlańcy z doświadczeniem? Czy może być tak że mi za parę lat elewacja odpadnie, bo miałem felerny materiał?Jakoś jest to do sprawdzenia? Które firmy oszukiwały? boja znalazłem tylko informację, że jakies trzy nie oszukiwały. To trochę mało...
Wyświetlaj:
KamilW359 / 81.186.232.* / 2012-04-12 19:37
Informacje o badaniu dotyczącym systemów ociepleń: (...)jak wynika z badania TNS Pentor Poznań „Rynek ociepleń budynków w Polsce”, jedna trzecia prac ociepleniowych w naszym kraju odbywa się przy użyciu przypadkowych materiałów różnych marek. Producenci systemów ociepleń udzielają gwarancji tylko i wyłącznie wówczas, gdy skorzystano z pełnej i certyfikowanej linii produktów danego systemu. W przypadku usterki systemu niecertyfikowanego, koszt naprawy izolacji pokrywa wykonawca lub inwestor, który zgodził się na zastosowanie tańszych odpowiedników. Nakłady na naprawę są zazwyczaj zdecydowanie wyższe niż oszczędności, które przyczyniły się do wystąpienia usterki. Źródło: http://www.termomodernizacja.pl/strony/przeglad-rynku-ocieplen
kamaz / 94.75.90.* / 2010-12-14 16:35
Od lat wiadomo że producenci styropianu w większości oszukują klientów co innego na opakowaniu w specyfikacji , a co innego w opakowaniu :) nmówi się że to biała ściema pseudoizolacyjna
Kilka firm jest uczciwych , robi produkt ok, posiada rekomendacje ale to wyjątki.
Link do artykułu z wyborowej
http://wyborcza.pl/1,76842,8567066,Polski_rynek_materialow_budowlanych_zalewaja_buble.html
Jan111111 / 94.254.162.* / 2010-12-01 11:22
Ja nie wiem jak to jest możliwe, że mozna tak oszukiwać klientów. Takie materiały nie są badane? Nie mają certyfikatów jakości? Przecież taka odpadająca elewacja to jest zagrożenie dla jakiegoś przechodnia, przynajmniej jeżeli chodzi o bloki.
edek edek / 46.112.34.* / 2010-12-01 15:39
Ja wyniki badań znalazłem tutaj http://www.dlabudownictwa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=9 pracuję w budowlance, chociaż nie ocieplam, ale nie zazdroszczę tym firmom, bo z tego się grubsza sprawa robi, coraz częsciej gdzieś o tym piszą. jak się klienci dowiedzą... chociaz juz dziś pewnie są tacy co np. ocieplili a nadal mają wysokie rachunki i się zastanawiają czemu, to nie musi być tylko odpadająca elewacja, bo to już takie najbardziej spektakularne, ale wysokie rachunki niby niepozorne, ale tu człowiek wydał tyle pieniędzy i nic z tego nie ma. myslę zę tym nieuczciwym firmom nieźle spadnie sprzedaż jak to pojdzie do gazet, chociaz z drugiej strony czy ludzie się tym na tyle interesują? dobrze że jest pare uczciwych firm...

Najnowsze wpisy