Surowce

kepo / 2007-12-14 12:39
Witajcie,

Pytanie do obeznanych w temacie..

Jaka jest korelacja pomiędzy funduszami akcji a funduszami surowcowymi np Schredera?
Myślę nad ulokowaniem części kapitału na kilka najbliższych niepewnych na rynku miesięcy i pomyślałem o surowcach.. przez ostatnie miesiące dały naprawdę sporo zarobić. Dokładnie to myślę nad Skandią, oni coś takiego mają, nie wiem czy ktoś jeszcze.. Prosiłbym o opinie

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
max1223 / 195.117.209.* / 2007-12-14 18:32
ja osobiście ze skandii jestem zadowolony jako nieliczny (tak wynika z dyskusji na forum) Schroedera obserwuję od jakiegoś czasu być może w styczniu lub lutym kombinuję że miedź, złoto i srebro jeszcze poleci,a na przednówku produkty rolne powinny drożeć będzie więdz tanio na kruszcach i wzrostowo na zbożach, ale to moje prywatne zdanie nikogo do niczego już nie mam zamiaru namawiać ciekaw też jestem co na to forumowi giganci paru jest pozdr.
krzysiek29 / 2007-12-14 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy
co do tego funduszi to ok calkiem niezly ale z surowcami to juz nie jest tak pieknie ostatnio surowce leca i po tyg danych powinne dalej leciec dolar sie umacnia czyli zloto srebro taniej o miedzi juz nie mowie pieknie polecialo. konczy sie ostatnia faza hossy, kiedy rosna surowce. styczen moze byc naprawde ciekawy!!!
miki3d / 2007-12-14 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli tylko trend spadkowy na niektórych surowcach się wykrystalizuje, fundusz będzie zarabiał!
miki3d / 2007-12-14 17:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Korelacja jest bliska 0. To oznacza, że takie fundusze zachowują się zupełnie niezależnie od rynku akcji. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że np. Schroders jest funduszem hedge, czyli będzie zarabiał, o ile zarządzający się popisze, i na wzrostach i na spadkach. Ważne też jest to, że inwestuje na co najmniej kilku rynkach, które również wewnętrznie nie skorelowane, jak np. złoto i pszenica.
kepo / 2007-12-14 14:11 / portfel
Raz jeszcze..

Może jakiekolwiek opinie o inwestowaniu w fundusze surowcowe?

Waszym zdaniem teraz jest na to dobry czas?

Pozdrawiam
GKSF / 2007-12-14 14:18 / Inwestor
Jest to dobra alternatywa dla akcji w okresach spadkowych. Zgodnie z moją wiedzą najwięcej zarabia się na akcjach, ale już takie fundusze pomagają pięknie dywersyfikować portfel i zarabiać na spadkach. Moim osobistym zdaniem teraz jest bardzo dobry czas na to, gdyż na tych funduszach można zyskać nawet w okresach spadkowych. Nie polecam inwestowania 100% swojego kapitału w tego typu przedsięwzięcia.
GKSF / 2007-12-14 14:19 / Inwestor
Kurcze, ale masło maślane napisałem. Krótko - tak, moim zdaniem teraz bardzo się opłaca wchodzić w fundusze surowcowe ;).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy