Forum Polityka, aktualnościGospodarka

System emerytalny w Polsce. "To prawdziwy problem państwa, nie ZUS"

System emerytalny w Polsce. "To prawdziwy problem państwa, nie ZUS"

Wyświetlaj:
1999 / 109.129.193.* / 2015-01-27 14:25
'
"Od kazdego wedlug jego zdolnosci, do kazdego wedlug jego potrzeb".
,
gennaroszukalski@gmail.com / 37.31.28.* / 2014-11-05 10:12
KAŻDY WYPRACOWAŁ SOBIE EMERYTURĘ TAKĄ JAKĄ MA
A WALORYZACJA TO KOSZT INFLACJI NP. ŻYWNOŚĆ,ENERGIA ELEKTRYCZNA,CIEPLNA,GAZ ITP.KAŻDY PŁACI RÓWNO
WIĘC WALORYZACJA POWINNA BYĆ RÓWNA DLA KAŻDEGO!!!
bsf / 46.45.103.* / 2014-11-05 07:41
"Równa" emerytura PO 45 i 15 latach latach pracy to jeszcze większe OSZUSTWO jak rabunek z indywidualnej kasy OFE !
most / 89.229.51.* / 2015-02-15 22:31
Czas najwyższy aby przyjrzeć się współczynnikom w/g których naliczana jest emerytura.Mam przepracowane 51 lat pracy i pracuję nadal a emerytura 2000 zł jak to się ma do niewąskiej grupy uprzywilejowanej która nie odprowadza składek do ZUS a już po przepracowaniu 25 lat przechodzi na emerytury i utrzymywana jest na garnuchu społeczeństwa.
bąg / 83.23.198.* / 2014-10-25 12:19
Czyż emeryci i system emerytalny , nie padli ofiarą szabrowników ?
Krzysztof Kornatowicz / 89.71.191.* / 2014-10-25 10:46
Gwiazdowski przedstawia jedne z wielu powodów , które doprowadzą do wprowadzenia emerytur " socjalnych " . Emerytura to danina od państwa , wypłacana na godne życie ludziom w wieku poprodukcyjnym , kiedy nie są , z uwagi na swój wiek , zdolni zarobić na swój byt . Tymczasem emerytura stała się dla bardzo wielu osób , które zgotowały nasz nędzny los , w tej pożal się Boże -wolności , sposobem na dożywotnie bogacenie się . Wieloletni ordynator szpitala , który dziesiątki lat obrastał w bogactwo na swojej posadzie , czy sędzia , wysoki rangą urzędas , czy inny " dożywotni " polityk , w czasie swojej pracy zgromadzili ogromne bogactwo . PO CO IM ZATEM DODATKOWO , DOŻYWOTNIO NAPYCHAĆ KIESZENIE WYSOKIMI EMERYTURAMI ?! Przecież wielu z nich to ludzie z układu , który doprowadził wielu z nas do nędznego bytu . Wielu z nich rabowało Polskę , przy każdej okazji . Są na to liczne dowody . Dlaczego ludziom z układu , z mafijnej polityczno-finansowej ośmiornicy wypłaca się fortunę na emeryturze , a człowiekowi , który z przyczyn losowych , bo musiał opiekować się rodzeństwem , po przedwczesnej stracie rodziców , czy kalectwie , czy bankructwie , spowodowanym monopolizacją obcymi marketami polskiego handlu i wyrugowaniem całej klasy średniej Polaków z obrotu gospodarczego , dlaczego tym zacnym ludziom proponuje sie głodowe emerytury , aby się na starość z rozpaczy powiesili ?!!! To jest moralne , że tworzymy 35 -letnich emerytów , z resortów mundurowych ?!!! Że łajdak sędzia czy inny prokurator , który służył PRL-owskiemu systemowi nękać ludzi , otrzymuje bardzo wysokie emerytury , a matka trójki dzieci ,która nie mogła z tego powodu wypracować lat stażu dostaje od zarozumiałego państwa ochłap ?!!! Emerytury z wielu powodów , w tym społecznych i ekonomicznych powinny być powszechne i prawie równe , wyższe dla jednostek wybitnych i specjalnie zasłużonych dla ojczyzny . Inna sprawą jest wypłacanie ich osobnikom zdegenerowanym , którzy przez całe życie pracy się nie imali . Tu trzeba pomyśleć . Może im jakieś bony , z wyszczególnieniem na czynsz , prąd , kiełbasę , aby wszystkiego nie byli w stanie przepić ? Tu trzeba pomyśleć . EMERYTURA TO ŚWIADCZENIE NA STAROŚĆ DO ZABEZPIECZENIA BYTU OSOBOM STARSZYM , A NIE SPOSÓB NA BOGACENIE SIĘ ŁAJDAKÓW ! Krzysztof Kornatowicz
tylko obywatel / 155.158.103.* / 2014-11-05 09:42
Czarna kreska Mazowieckiego nie odsunęła m.in. PRL-lowskich sędziów i prokuratorów, wręcz przeciwnie mieli się coraz lepiej i mają nadal idąc w stan spoczynku z pensją, która rośnie chociaż już nie pracują, maja jednak taką emeryturę jakby pracowali. Co to jest?
Czy Mazowiecki pytał się narodu czy chce kapitalizm. W parlamencie powiedział "robimy kapitalizm" i to ma byc polityka?
prrrr / 91.224.47.* / 2014-10-25 19:26

Przecież wielu z nich to ludzie z układu , który doprowadził wielu z nas do nędznego bytu .

To dla nich to kłamstwo zostało wciśnięte nam do głowy.
Mieli nam oficjalnie powiedzieć że płacimy takie wielkie składki za to że PZPR-owa nomenklatura musi zachować swoje wysokie przywileje finansowe?
A tak grzecznie płacimy na komuchów , a nowi dopadli do sterów RP.
Problem w tym że ci nowi to też manipulatorzy, patrzą aby się obłowić na łapówkach zamiast pilnować interesów Polski.Biorą duże pieniądze za pilnowanie rozwoju gospodarczego a jednocześnie przez swoje łapownictwo szkodzą.
benz / 213.136.245.* / 2014-10-25 12:57
Było nie pozwalać kraść,oszukiwać wymienionym i nie oszukiwać mnie ,że uczciwie pracując (nigdy na czarno!)i płacąc przez ponad 40 lat składki będę mieć godną emeryturę gdy się zestarzeję...nie mam domu,samochodu,skóry i komóry.....nie odkładałam i nie oszczędzałam bo nie miałam z czego...uczciwie wychowywałam i kształciłam dzieci -sama się dokształcając ...państwo obiecało mi emeryturę ze składek jakie wpłacam --więc co się nagle zmieniło ,że p Gwiazdowski i pan są przeciwko mnie?
Lysy 25 / 77.253.192.* / 2014-10-25 11:36
"Może im jakieś bony , z wyszczególnieniem na czynsz , prąd , kiełbasę , aby wszystkiego nie byli w stanie przepić ?"

Zauwaz, że degenerat przepijajacy świadczenia socjalne nie jest dużym obciążeniem dla budzetu.
W końcu dobrze ponad połowa ceny wódki to akcyza i VAT.
Tak więc następuje recycling funduszy i kasa rozdana pijaczkom w większości wraca szybko do budzetu.
Tak więc są oni znacznie mniejszym obciążeniem niż myślisz, ale właśnie pod warunkiem, że otrzymują pieniądze a nie inne świadczenia materialne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stańczyk / 89.76.57.* / 2014-10-25 13:06
Pod warunkiem, że ten pijaczek nie będzie korzystać ze służby zdrowia i opieki społecznej. Miesiąc utrzymania takiego pijaczka w domu opieki społecznej to koszt 3000zł. A czasem muszą do niego dopłacać jego dzieci (czyli dzieci fundują mu pijaństwo). Według mnie nie powinni nic dostawać. To samo tyczy się palaczy: chorują na raka płuc na własne życzenie i powinni się leczyć za swoje.
ZORRO. / 46.204.217.* / 2014-10-25 10:22
Nie trzeba było likwidować dużych zakładów pracy. Wszystko było nie potrzebne? Teraz za to mamy montownie , hiper markety i nic polskiego , przemysł włókienniczy został całkowicie zlikwidowany , a sprowadza się badziewie z Chin i całej Azji i to jest rarytas. Przyczynili się do tego wszyscy od 1989 roku. Bo nie ważne czyje co jest ważne co jest moje .I nie ma skąd ściągnąć i od kogo podatków .
mikrr / 83.23.198.* / 2014-10-25 10:07
To anty-expert , skoro takie dziurawe rewelacje podaje.
Wystarczy oddać każdemu to , co odłożył w ZUSie...,a nie mataczyć.
Nie ma co oddać bo rozdano/uwłaszczono ?
S234 / 88.156.92.* / 2014-10-25 10:50
Kolega, tam juz dawno nic nie ma.
Nawet jesli ZUS by zaczal oddawac, to jak myslisz kto za to zaplaci?
Ty, w wyższych podatkach.
ja_inwestor / 2014-10-25 10:27
oddać? Tylko, że tych pieniędzy co ludzie wpłacili nie ma. Zostały wydane na obecne świadczenia.
Lysy 25 / 77.253.192.* / 2014-10-25 11:42
Żeby to jeszcze były wydane na świadczenia.
Większość wydawana jest na urzędników-pasozytow, personel wspomagający, obsługę informatyczną i utrzymanie pałaców ZUS.
A łapę nad zamówieniami publicznymi organizowanymi przez ZUS trzyma paru znajomych kroliczka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
H Szatkowski / 2014-10-25 11:50
pewnie. Nawet trzy większości. Wydatki ZUS ( a raczej FUS ) na świadczenia to kwota około 200 MILIARDÓW, koszty działania ZUS jako instytucji na poziomie 4 MLD (obie kwoty rocznie) i nie w całości pochodzą z odpisu ze składek.
H Szatkowski / 2014-10-25 09:35

W ZUS-ie wtedy nie musiałoby pracować 45 tys., tylko 4,5 tys. osób albo może nawet tylko 450 osób, które zajmowałyby się wypłatą równych emerytur dla wszystkich

Przypominam, że ZUS obsługuje poza emerytalnym jeszcze kilka innych ubezpieczeń. Może to OT, ale jak pan Gwiazdowski zapatruje się na kwestię np. zasiłków chorobowych i macierzyńskich- zlikwidować, czy też płacić każdemu stały ryczałt za 1 dzień ?
Co z wypadkami i kwestią np. renty z tyt. niezdolności do pracy ?
trollstein / 46.31.32.* / 2014-10-25 09:17
Pan Gwiazdowski posuwa takie p*******, że aż naprawdę nie wypada doktorowi ekonomii. I jeszcze przytula za to konkretną kasę jako członek rady nadzorczej ZUS?

Jeśli o mnie chodzi - nie ma problemu, zgadzam się, aby wszyscy mieli równe emerytury. Pod jednym warunkiem - składki też będę płacił takie jak wszyscy, a nie tak jak obecnie - gdzieś tak już w połowie roku przekraczając próg zwolnienia ze składek emerytalnych.
ENRON jak rany / 87.205.33.* / 2014-10-25 08:56
Guzik prawda. Bardzo wyważona i delikatna ta opinia. Bismarck zakładał uczciwość systemu natomiast powstały wyspecjalizowane grupy dojące tenże. Przemilczał na przykład inwestowanie ZUS w zakłady przemysłowe,które miały dostarczać zysk a zostały skasowane bądź przejęte za 3% albo manewr z płaceniem bardzo wysokiej składki przez krótki czas aby przejść na olbrzymią emeryturę.Albo ten 3 kwitkowy numer rozbitych płatności z likwidacją kas w ZUSie, napędzający 3*4,50 pomnożone przez 10 milionów płacących miesięcznie , zasilający nowe banki.
m-53 / 95.49.172.* / 2014-10-25 09:24

3*4,50 pomnożone przez 10 milionów płacących miesięcznie


Wynik działania należy podać
= 1.620.000.000. czyli 1,62 miliarda.
Niezła haracz.

Najnowsze wpisy