Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sytuacja demograficzna w Polsce jest dramatyczna

Sytuacja demograficzna w Polsce jest dramatyczna

Wyświetlaj:
Klaudia1963 / 46.115.158.* / 2014-01-08 19:11
a dlaczego taka sytuacja jest w Polsce i z czego ona wynika musza sobie sami odpowiedziec na to pytanie polscy politycy! Ktorzy jak tylko dorwia sie do koryta to pierwsze co robia to zajeci sa habieniem na prawo i lewo i ladowaniem swoich kieszeni, albo jesli juz cos dla ogolu to bezsensowne inwestycje nikomu nie potrzebne, zajmuja sie bzdurami, kampaniami lokciowymi i zapominaja po co sa tymi politykami i od kogo ich egzystencja jest zalezna! typowe darmozjady!
Nasze dzieci uciekly z Polski z braku P E R S P E K T Y W do dalszego rozwoju osobistego i ksztalcenia bez lapowek i "plecow", nie maja tez perspektyw na lepsza prace i lepsze zarobki! Mlodych, wrazliwych i inteligentnych spycha sie na margines spoleczny, ucina sie skrzydla, pokazuje jak hamstwo zdobywa cieple stolki i jakim hamstwem mozna sie tylko na tym stolku utrzymac! Wiec uciekaja mlodzi i rozmnazaja sie za granica, polepszajac tym perspektywe na lepsza i gwarantowana emeryture Brytyjczykom, Irlandczykom, Niemcom itd. itp.
No i dobrze
Niech sprowadza sobie do Polski Rumunow, Bulgarow i Ukraincow - Ci "napewno" beda pracowali na ich emerytury, bo nasze dzieci juz niestety NIE!
T.J. / 83.8.98.* / 2013-11-05 16:45
Poruszamy się ciągle w dziwnych pojęciach.
Po co na mnie ma pracować pięciu młodych ludzi skora ja sam miałem sobie odłożyć na moją emeryturę. I jak się obliczy wpłacone przezemnie
składki to powinno mi wystarczyć.
Tak samo co ma rozwiązać więcej dzieci ??
Będzie trzeba wybudować więcej żłobków, przedszkoli, szkół, zabraknie miejsc do pracy ! A co z mieszkaniami których brakuje już tym którzy są ??
Na to wszystko potrzeba pieniędzy a skąd je wziąć.
Na dodatek te wychowane i wykształcone przez nas dzieci uciekną za granicę i tak nie będą płacić na tego przysłowionego emeryta !!
Rachunek wcale nie jest prostoliniowy, wiecej dzieci i po kłopocie. Wręcz przeciwnie! Ja pochodzę z tzw górki gdzie był duży wysyp dzieci, i co brakowało wszystkiego, trudno było dostać się do szkoły, na studia itd.
Proponuję to przemyśleć i ślepo nie wierzyć propagandzie. Lepiej zachować tych co się rodzą w Polsce aby w tym kraju zostali a nie propagować np. napływu imigrantów, bo Polacy będą mieszkać na obczyźnie a w polsce będą mieszkać cudzoziemcy !!
Zaznaczam ze nie jestem przeciwnikiem podróżowania i osadzania się w dowolnym kraju ale nie na siłe. Co teraz mają Niemcy z napływu Turków którzy się ponad średnią rozmnażają ? Albo Francuzi ? Umiar we wszystkim !!.
m-53 / 95.49.176.* / 2013-11-19 15:20

Po co na mnie ma pracować pięciu młodych ludzi skora ja sam miałem sobie odłożyć na moją emeryturę. I jak się obliczy wpłacone przezemnie
składki to powinno mi wystarczyć.


Teoretycznie, bardzo teoretycznie, tak mogłoby być.
Ale jakiś czas temu przyjęto system, w którym twoje składki nie są akumulowane lecz wypłacane są z nich emerytury poprzedniego pokolenia.

Teoretycznie jest możliwe, że przechodzimy całkowicie i natychmiast na system indywidualny. Jeden drobiazg - należy wstrzymać wypłaty emerytur a pracujący przejmują na siebie ich utrzymanie.
Przy okazji zorientujesz się w jak dobrej sytuacji jest rodzina wielodzietna, w jak marnej sytuacji jest singiel i jak przechlapane ma emeryt bezdzietny.
1999 / 78.29.249.* / 2013-10-29 20:09
Poki co nalezy odnotowac, ze obecnie Polska przeznacza najmniej pieniedzy na rodziny z dziecmi. Zajmujemy ostatnia pozycje w UE.

Srednia dla UE - 2,3% PKB,

POLSKA - 0,8% PKB
Wegry 3,0
Lotwa 1,5
Belgia 2,2
Wlk. Brytania 1,9
Niemcy 3,2
Grecja 1,8
Francja 2,7 /Social Europe 2013/.

Mam nadzieje, ze po odejsciu od neoliberalizmu w polityce spolecznej, w tym rowniez w systemie zdrowotnym, Polske czeka 'Baby Boom'.
Michu121 / 77.253.154.* / 2013-10-29 17:15
Dramatyczną sytuację ma SYSTEM, który staje się po prostu niewydolny. SYSTEM by chciał, żeby ludzie rozmnażali się jak króliki i płacili regularny haracz. Królikowi jednak wcale nie zależy na tym aby mieć więcej współlokatorów w klatce, bo to zwyczajnie pogarsza jakość życia. Im więcej królików, tym mniej wolności, mniej pokarmu, większe zanieczyszczenie. W przyrodzie nie spotka się organizmu, który mógłby rozmnażać się bez ograniczeń. Prędzej czy później MUSI przyjść korekta i spadek populacji do rozsądnej ilości. Jak to mówią, co za dużo, to niezdrowo. Dotyczy to również światowej demografii.
"Ostatniego Mohikanina" przeczytać / 178.36.255.* / 2013-10-29 17:40
Najlepiej ten SYSTEM zaskutkował na indiańcach.Po kocach z ospą,wódzie i zamknięciu w rezerwatach dla bezrobotnych pogłowie doznało KOREKTY prawie do zera.
dgen / 2013-10-29 17:11 / Tysiącznik na forum
nie ma sensu rozpisywać się jak wspierają dzietność kraje bogate, wystarczy zerknąć na wyśmiewane orbanowskie węgry, gdzie po raz pierwszy od wielu lat został zahamowany spadek liczby urodzin.

Zasiłki rodzinne są powszechne i otrzymują je wszystkie dzieci bez względu na wysokość dochodu w rodzinie. Za pierwsze dziecko rodzina dostaje każdego miesiąca równowartość 180 zł, za drugie 200 zł, a za każde następne - po 240 zł. Tak więc małżeństwo posiadające troje dzieci otrzymuje miesięcznie dodatek w wysokości 620 zł. Do tego dochodzi jeszcze ulga podatkowa i ulga w spłacie kredytu na większe mieszkanie. W praktyce oznacza to, że rodzina posiadająca od trojga dzieci wzwyż nie musi płacić żadnych podatków.

Fidesz wprowadził też urlop wychowawczy, w ramach którego każdy, kto przestaje pracować na etacie, by zająć się wychowywaniem dzieci, otrzymuje 70 proc. swoich poborów. Wprowadzono również znaczne ulgi podatkowe dla firm, które zdecydują się na zatrudnienie kobiet po urlopie wychowawczym.

Na politykę prorodzinną Węgrzy przeznaczają dziś 3,11 proc. PKB - niemal trzy razy więcej niż Polska.

w okresie 2011/2012 zanotowano na węgrzech prawie 3% wzrost liczy nowych urodzin.
taki tam / 213.227.93.* / 2013-10-29 16:39
A będzie coraz gorsza. Skoro dla tych geniuszy z rządu jedynym sposobem jest dalsze podnoszenie składek, wydłużanie wieku emerytalnego (oprócz pupilków władzy) i dalsze zadłużanie się, czyli pogarszanie warunków życia, to zwiększa się bodźce do większej emigracji młodych, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację itd. - klasyczne sprzężenie zwrotne dodatnie, które - co wie każdy średnio wykształcony - nieuchronnie prowadzi do katastrofy.
TOLEEK / 95.51.62.* / 2013-10-29 16:01
Więcej dać przywilejów mundurowym.górnikom ,nauczycielom i itd.....
KTO NAS WRESZCIE WYZWOLO OD TYCH PASOŻTYÓW.........
mś / 91.192.123.* / 2013-11-08 11:30
Faktycznie, zlikwidować szkoły i dać możliwość rodzicom( którzy zwykle posiadają większe aspiracje niż same dzieci), do przygotowania swoich milusińskich do egzaminów na te wyższe uczelnie w celu uzyskania awansu społecznego i popisu przed rodziną. Jestem dziesięć razy na TAK. Gratuluję poziomu wykorzystywania usługi T(ak)zw.(zwanego) rozumowania. Nie dziwi mnie już nic. Kochanowski wciąż jest na topie.
Waniek / 2013-10-29 16:00 / Bywalec forum
Jak tak dalej pójdzie to nawet jeden nie zostanie na jednego emeryta bo obecny system mocno przygniata pracujących a politycy co jeden to wymyśla nowe rzeczy jak nieudane ofe

Najnowsze wpisy