Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szara strefa w Polsce. Płacenie kartą mogłoby dać państwu większe wpływy?

Szara strefa w Polsce. Płacenie kartą mogłoby dać państwu większe wpływy?

Wyświetlaj:
mgr. (tak z kropką) / 77.255.83.* / 2016-04-06 11:36
"Największy udział w pasywnej szarej strefie mają żywność, napoje i wyroby tytoniowe".
Nie, największy udział w szarej strefie mają lekarze i wszelkiej maści adwokaci (doradcy). Kilku minutowa wizyta to koszt 100zł w górę (mocno w górę). Siedzę sobie w kolejce do doktora, przede mną kilku ludzi, za mną ludzie. Wchodzę, rozmowa, szybkie badanie i 150zł nie moje. Do wystawienia paragonu się jakoś nie kwapi. W ciągu godziny przyjmuje kilku ludzi. Wszyscy (czyt. posłowie i innej maści urzędnicy skarbowi) wiedzą, że brak paragonu u lekarza i prawnika to norma, ale jakoś się nikt nie kwapi, żeby się za nich wziąć. Ale, że pani Stasia w kiosku ruchu nie wystawi paragonu za gazetę to tragedia narodowa.
lolo865 / 91.212.165.* / 2016-04-06 11:20
Naprawiam auto i płace gotówką która jako moja wypłata została opodatkowana.
To dlaczego mam płacic kolejny podatek VAT?
Mi wychodzi że zamiast tam 18 % podatku to dopłacam jeszcze VAT 23, ZUS, itp.
Skoro mam wybór to juz wybrałem i zaoszczędziłem 23% to lepsze niz lokata!
18%+23%=41%
My tu do szkół chodziliśmy.
Czyli z 3 tysi wychodzi 1230 na podatki a po modyfikacji 540 1230-540=690 zyla dodatkowo na wydatki.
Matmę miałem w szkole na poziomie dodaj, odejmij, pomnóż, podziel cwaniak jestem i mgr ekonomii! lol
tosiek 415 / 188.33.172.* / 2016-04-06 11:18
bzdurą jest stwierdzenie że sprzedawca w kiosku nie wystawi paragonu i na tym zarabia , proszę pomyśleć rozważnie kupując towar do sklepu sprzedawca wystawiając paragon monitoruje sprzedaż danego przedmiotu , jeśli nie wystawi paragonu to w to miejsce musi kupić następny taki sam towar bez faktury ,
jeśli hurtownia sprzeda towar bez faktury musi kupić taki sam towar od producenta, chyba wiadomo już gdzie jest początek całej sprawy od tego należy zacząć rewolucję , taki sam przykład jest z mechanikiem samochodowym lub inną firmą naprawiającą sprzęt , żeby coś naprawić potrzebne są części a skąd je wziąć trzeba kupić i znowu koło się zamyka tak więc można śmiało stwierdzić że politycy nie mają za grosz pomysłu i gdy nie znajdą takiego rozwiązania by wytępić szarą strefę to trzeba wytępić polityków którzy nie nadają się do robienia porządku
Cash only / 79.185.85.* / 2016-04-06 11:11
Kolega naprawia mi auto ja mu daje kase na fajki w zamian za to gdzie tu szara strefa? Pieniadze na fajki kolegi zostaly opodatkowane przy mojej wyplacie. Gdzie to przestępstwo?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
julek468 / 31.1.153.* / 2016-04-06 11:10
U mechanika samochodowego w na terenie Slupska nie dostaniesz rachunku a jak się o niego upomnisz to wpiszą taka kwotę że wiecej do nich nie pojedziesz !!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
julek468 / 31.1.153.* / 2016-04-06 11:10
U mechanika samochodowego w na terenie Slupska nie dostaniesz rachunku a jak się o niego upomnisz to wpiszą taka kwotę że wiecej do nich nie pojedziesz !!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dde / 157.25.158.* / 2016-04-06 11:04
Aby maxymalnie ograniczyć szarą strefę trzeba zacząć od rządzących. Jeżeli Polacy zobaczą że rządzą nami uczciwi ludzie, zarabiający tylko trochę więcej niż przeciętny Polak, ludzie uczciwi a nie wyłudzacze i łapówkarze, jeżeli zostaną ograniczone wydatki na hulaszcze życie polityków to Polacy chętniej będą płacili podatki - to jest jedyna droga. Obecnie ten co nie płaci podatków to jest bohaterem, bo nie dokłada się do marnotrawstwa polityków
Pola_60 / 89.67.58.* / 2016-04-06 11:01
Niektórzy są tak bezczelni w warsztatach ,że nawet na prośbę o paragon czy fakturę milczą i nie dadzą .Nie bo nie. A dla mnie jest to chociażby poświadczenie ,że wykonali mi usługę i jak ja wykonali źle to się w razie czego nie wyprą ,że tam byłam .Kasują tylko pieniądze .Siedziałam i patrzyłam ja każdy zmieniał opony dawał kasę i właścicielka nawet nie drgnęła żeby dać paragon a ten naród głupi nawet nie pytał o niego .Ja poprosiłam paragon za wymianę oleju i wszystkich filtrów a i tak nie dostałam .Co mi zostaje ? Zrewanżować się tej pani i nasłać jej kogo trzeba .
ed.e / 188.33.244.* / 2016-04-06 10:55
To jest dobry przykład ile zarabiamy i co możemy za takie głodówki kupić. Jak ludzie zaczną normalnie zarabiać pracując 8 godzin dziennie to problem sam zniknie. Faktura okaże się wtedy dobrym sposobem na wyeliminowanie złych usług, da normalne możliwości egzekwowania zwykłych fuszerek.
opserfator / 89.64.22.* / 2016-04-06 10:37
Czy widzicie co tu tak naprawdę napisano?
Że jak będziesz płacił kartą to władza będzie miała pełną inwigilację każdego, dokładnie gdzie i co robi.
Zastanów się czy tego chcesz?
gosc000 / 37.8.199.* / 2016-04-06 10:32
Prawda jest taka, dzięki szarej strefie jest przepływ pieniądza między różnymi dziedzinami gospodarki. Ta kasa jest w ruchu a nie wydana na ośmiorniczki.
al405 / 213.108.112.* / 2016-04-06 10:32
A co na to największy znawca podatków i jeden z twórców prawa podatkowego pan profesor Modzelewski? . Dlaczego przez tyle lat funkcjonowania prawa podatkowego wszyscy rzadzacy nic nie zrobili aby brzydko mówiąc załatwić szara strefę ? to proste bo sami nie mogliby się nachapac. Jak się tworzy glupie prawo zawierajace 200 artykułów i wiecej , a nie stanowi się madrych i szczegolowych rozporządzeń to tak to wygląda. A inna sprawą jest to że Polak potrafi , ale to nie powód aby działającego na podstawie tak stanowionego prawa nazywać go zlodziejem i kombinatorem. Generalnie nie ma państwa , które nie okrada społeczeństwa. Jeśli ktoś zna historie lichwy , późniejszych banków , funkcjonowania korporacji finansowych na całym świecie, różnego rodzaju układów mafijnych , organów sprawiedliwości zamykajacych niewinnych ludzi na polecenie różnych układów to widać gołym okiem że nie jest w stanie tego przeskoczyć. Ktoś kiedyś powiedział jest człowiek , jest problem. A ci wszyscy mówiący że chcą naprawić państwo i prawo - poprostu nie wiedzą co mówią, bo dalej to pasują , a im się zdaje że tego nie widać. Po zmianie władzy , dalej jesteśmy w tym samym miejscu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
krokus484 / 188.33.172.* / 2016-04-06 10:32
jeśli byłaby płatność bezgotówkowa to byłby raj dla banków głównie one by zarabiały na transakcjach
a przy tym znowu ludzie byli by monitorowani co kupują , gdzie i za ile i kiedy chodzą do sklepu
można porównać to z czasami drugiej wojny światowej gdzie ludzie w obozach byli znakowani kodem wymyślonym przez hitlerowców , mało tego że w internecie człowiek jest szpiegowany , mając telefon
służby wiedzą gdzie się poruszamy ,psy są z chipami żeby było wiadomo gdzie są , rowery i samochody są monitorowane , kamery na ulicach , jakich to czasów człowiek się doczekał że brak mu teraz swojej niezależności i władza tak nas jeszcze monitoruje , jakby było mało tego pieniądze z portfela chcą nam zamienić na kawałek plastiku , jednym słowem żyj i pracuj człowieku a władza ci będzie dyktować ile masz mieć dzieci i gdzie wydawać ciężko zarobione twoje pieniądze
asser / 188.146.66.* / 2016-04-06 10:30
Tylko to "państwo" rżnie mnie na każdym kroku. Przykład ? 1995 w cene paliwa wliczono podatek drogowy ( czyli za drogi i autostrady) -teraz każe oddzielnie płacić. Pozbawia mnie dysponowania moja własnością która praktycznie nie jest a ja jedynie administratorem ( swobodna sprzedaż ziemi czy stawianie na niej co chce- o wszystko praktycznie pozwolenie) ect ect Więcej nie pisze bo nikt nie bedzie chciał czytać
cqcqcq / 88.156.187.* / 2016-04-06 10:27
Ważne że jesteśmy świadomi tego że żyjemy w kraju bezprawia gdzie każdy dzień to ryzyko wpadnięcia w nie łaskę systemu!!!

Najnowsze wpisy