Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczygło: Cięcia w MON zniszczą polską armię

Szczygło: Cięcia w MON zniszczą polską armię

Wyświetlaj:
A.B. / 83.23.202.* / 2008-08-05 15:11
o kurcze nie wiedziałem że mamy nowego ministra finansów
43 / 83.16.137.* / 2008-08-05 07:41
Typowe PISuarowskie krytykanctwo. Ich metodą jest krytykować, krytykować, krytykować. Za "swoich" czasów mógł się wykazać, nie mówiąc już o obrażaniu żołnierzy.
Jak zwykle wybiórcza pamięć w wydaniu pisowskiego "polityka"
drwal_3 / 85.222.34.* / 2008-08-04 21:31
Teraz to rozpacza nad stanem Polskiej Armii. A jak był ministrem to sam przyłożył rękę do jej niszczenia. To jeden z tych PiSiuarowych nawiedzonych co to żołnierzy w Afganistanie nazwał mordercamy, ludobójcami. Teraz rżnie głupa i stara się o tym zapomnieć a nawet ubolewa nad wydatkami w misjach zagranicznych. A jaki palant na rozkaz Amerykanów wysłał Polskich żołnierzy do Afganistanu ?. Amerykanie dali rozkaz a on potulnie go wykonał. Wyjątkowa kreatura.
anty POPiS / 83.23.138.* / 2008-08-05 12:51
A niech zlikwidują, nie trzeba będzie tego badziewia utrzymywać.
Mniej problemów będzie.
Kasy w kraju zostanie więcej.
Jakoś się ku.... nie martwili jak likwidowali przemysł zbrojeniowy, tylko teraz płaczą że armia się nie utrzyma.
A co on ma do tego - był tylko pracownikiem sezonowym, zresztą ci co teraz są też są tylko pracownikami sezonowymi.
Ale zawsze jest tak że po roku jak usiądą w stołkach zapominają że za 3 lata naród powie won.........
andowc / 83.30.95.* / 2008-08-04 20:09
Nie armię polską, tylko "Armię zbawienia"
janoo55 / 2008-08-04 17:17 / Bywalec forum
Panie Szczygło a czy Pan kiedykolwiek służył w wojsku. Takim specjalistom jak pan naród podziękował w ostatnich wyborach.
arch / 2008-08-04 13:03 / Tysiącznik na forum
Armię wzmocnią oddziały ORMO ! - TO NIE ZART !
"..W Krakowie za ok. pół roku na ulicę wyjdą patrole obywatelskie ORMO ,..
-. Nosić będą mundury, komunikację z nimi mają ułatwić krótkofalówki, w razie konieczności użyją też kajdanek.
-Współcześni ormowcy nie dostaną pałek-:((,
ani żadnego innego uzbrojenia-:(((.
-Podobnie jak za komuny, nie będą otrzymywać wynagrodzenia.
http://www.platforma.org/forum/index.php?showtopic=18403
8848 / 78.8.131.* / 2008-08-04 11:56
Ich wszystkich powinni zwolnić do cywila! Właśnie wyszedłem z jednostki na Balicach, obsługującej transport na "misje" i muszę powiedzieć, że takiej bandy darmozjadów i ściemniaczy w życiu swoim nie widziałem!!! Ci "żołnierze" odbijają się z kąta w kąt i gdyby ich 2/3 zwolnić nie zrobiłoby to żadnej różnicy! "Wojsko" Polskie to jedna z ostatnich i chyba największa naleciałość z czasów komuny, gdzie rządzi zasada, że czy się stoi, czy się leży min 2000 wpada do portfela. A co sobie jeszcze dokradną to już inna historia. Jakby im zmniejszyli budżet o 1/3 to dopiero zaczęliby się uczyć ekonomii i mądrego gospodarowania tym co się ma. Ta banda nierobów czyha tylko na wcześniejsze emerytury (co można wywnioskować z powyższego tekstu) i wypłaty, które dostaja za swoją "pracę". Wojsko Polskie sp. z bO. O. z wojska ma tylko nazwę nie poradziłoby sobie ze zwykłym atakiem terrorystycznym na jednostkę, a co tu dopiero mówić o prawdziwej wojnie.
bn / 89.77.15.* / 2008-08-04 19:17
Widocznie krótko służyłeś, bo nie zauważyłeś jeszcze jednej rzeczy: Wojskowi zawodowi, niezależnie od szczebla bardzo pragną nawiązywać kontakty z cywilami. Czym wyższy szczebel tym kontakty są intensywniejsze bo i możliwości większe. Taki przykład: co mi szkodzi przedstawić prezydenta miasta do awansu na porucznika? (podporucznika dostaje po SPR). Mnie to nic nie kosztuje, a jest okazja pogadać przy kawce - może się kiedyś odwdzięczy? Zauważyliście że bardzo dużo dygnitarzy cywilnych ma stopnie oficerskie uzyskane w cywilu? A znam takich, których postawa społeczna bardziej predysponuje do awansowania - ale coż, w życiu nic nie znaczą...

Najnowsze wpisy