Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Największe cięcia w MON. Ograniczą inwestycje

Największe cięcia w MON. Ograniczą inwestycje

skomentuj
Wyświetlaj:
!!www!! / 193.111.166.* / 2009-01-30 12:29
troszkę pensji żołdakom zabrać ale tylko tym co siędzą w koszarach i nic nie robią a po kilkunastu latach emeryturka. misje tez kosztowne - wiec nalęzy powoli je kończyć. 120 tys armii po co?
Ricko / 83.31.208.* / 2009-01-30 11:23
Zapewne "dziwnym trafem", MON (czytaj wszechwiedzący generałowie, w których cywilni ministrowie, często sami nie będący nigdy w wojsku są zapatrzeni jak w obraz) zrezygnuje z zakupu sprzętu produkowanego przez polskie przedsiębiorstwa. Natomiast kupowany od zagranicznych producentów okaże się być niezbędnym. I to wszystko dzieje się kosztem polskiej "zbrojeniówki", bezpieczeństwa naszych żołnierzy na misjach, a nawet naszej ojczyzny. Ale ufam, że pracownicy zbrojeniówki upomną się w końcu skutecznie o swoje miejsca pracy (czytaj interes narodowy) i doprowadzą do rozpędzenia tej wpływowej i wychowanej w sowieckich szkołach grupy generałów. Najlepszym dowodem na postępowanie i faktyczne morale generalicji jest historia z rodzinami zabitych pilotów Casy. A poprawi się dopiero wtedy, gdy politycy w końcu zrozumieją, że miejsce wojska i ich dowódzcow jest w koszarach, a nie ministerstwach, agencjach i agendach rządowych.
rura / 85.178.155.* / 2009-01-30 10:41
paskudne kacapy z PO rozlozycie nasz kraj na lopatki...
bubu / 2009-01-30 10:18 / Bywalec forum
Pisałem o tym kiedyś na jednym z blogów - jak to możliwe że za tego typu projekty przygotowuje Min Boni (Minister bez teki) a nie Min Gospodarki I Min Finansów którzy konstytucyjnie za te kwestie odpowiadają?. Min Boni nie był nawet członkiem rządu kiedy opracowywał "polskiego Paulsona" na 91 mld. To jakiś obłęd!

Osobną kwestią pozostaje fakt iż rząd zamiast nowelizować łamie uchwaloną własnymi głosami ustawę budżetową a także ustawę o modernizacji armii. Może to doprowadzić do poważnego kryzysu politycznego.
amadeusz2 / 79.188.238.* / 2009-01-30 09:43
wogóle zlikwidujcie nasza armię. Niech ruskie z putinem nasz bronią , i będzie gaz i ropa i mogielwicz ze swoją ruską mafia będzie nas obsługiwał i będzie GIT platfusy !
i nie zapomnijcie na placu Defilad postawić pomnika wdzięczności ruskim, oj wałęsa będzie zadowolony. Pamiętam jak w zeszłym roku wołał publicznie że Rosję trzeba przeprosić ! przed wyjazdem tuska do pułkownika KGB.
skomentuj

Najnowsze wpisy