Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szczygło: W sprawie tarczy stawiamy twarde warunki

Szczygło: W sprawie tarczy stawiamy twarde warunki

Wyświetlaj:
Witold Donat / 83.243.39.* / 2007-05-27 22:59
Wiadomo, że Rosja może zniszczyć USA w pół godziny za cenę zniszczenia Rosji przez pociski z amerykańskich łodzi podwodnych. Nie odnowienie traktatu Start II przez rząd Bush’a już doprowadziło do cichego wyścigu zbrojeń i coraz bliższego powiązania między Rosją i Chinami. Niedawno Chiny zademonstrowały strącenie satelity w orbicie pociskiem z ziemi. Natomiast Rosja zademonstrowała nowe groźne typy pocisków SS-27 i Buława, które wznoszą się w przeciągu 130 sekund poza zasięg pocisków-interceptorów jakie mają być używane w systemie Tarcza.

Dziwnie brzmią prtotekcjonalne wypowiedzi pani Rice pod adresem Moskwy, kiedy jednocześnie twierdzi ona, że jako sekretarz stanu i kierownik polityką zagraniczną USA stara się nakłonić Rosję do zaprzestania widzenia systemu Tarczy w kategoriach Zimnej Wojny.

Niedawno Uri Avnery opisał jak pani Rice chciała zarugerować w Izraelu bardziej ugodową politykę wobec Arabów i nie potrafiła sobie dać rady w Tel Awiwie. Avnery przypomniał jak Cezar zeznawał przed senatem rzymskim: „Przybyłem, Zobaczyłem. Zayciężyłem.” Natomiast pani Rice po powrocie z Tel Awiwu powiedziała senatowi w Waszyngtonie: „Przybyłam.Zobaczyłam.Poddałam się.” Wiadomo że pani ta jest zdominowana przez lobby Izraela. Tymczasem wprowadzanie w życie planów Tarczy może być powodem do dalszego zaostrzenia wyścigu zbrojeń na świecie.

Drukuj Dodano/uzupełniono: 2007-04-27






Copyright © 2005 Iwo Cyprian Pogonowski | All rights reserved.
Webmaster
Wapniak / 83.28.144.* / 2007-05-27 13:20
...a w razie czego, napewno je wyegzekwujemy siłą i przy pomocy niebios... Co kretynizm...
cheapczad / 2007-05-24 18:23 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak ci powiedzial twoj narzeczony?
załamanienerwowe / 83.24.206.* / 2007-05-27 12:01
gorzej ci?
leszek1 / 89.243.233.* / 2007-05-24 22:18
Szkoda ze nikt nie widzi zagrozen jakie niesie z soba militarna wspolpraca z USA. Poczatek ery w ktorej Islam w imie pokoju wysadza i terroryzuje wszystko co nie ma turbanu na glowie wlasnie sie rozpoczyna. Poczekajmy tylko na fanatykow religinjnych w Polsce. Nasz kraj jest odciety pod wzgledem informacji od tego co dzieje sie w panstwach muzulmanskich. Gotowych na wstapienie do raju jest wielu. USA w bardzo sprytny sposob zamierza zmusic niejako Europe (bo sprawa dotyczyc bedzie Uni Europejskiej) do walki z terrorem. A jest to niejako wojna religijna. Poniekad sluszna bo jakze zabijanie ludzi w imie Boga ma miec wspolnego z religia. Poczekajmy wiec na powtorzenie wydarzen z Madrytu, Londynu, Oclahoma City ... itp.
cheapczad / 2007-05-25 00:13 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
alez w Polsce sa fanatycy, i nie tylko religijni
jliber / 91.94.49.* / 2007-05-24 22:33
leszek, usunales czy nigdy jaj nie miales?

Najnowsze wpisy