Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szef NFZ był w układzie?

Szef NFZ był w układzie?

Money.pl / 2006-09-12 08:27
Komentarze do wiadomości: Szef NFZ był w układzie?.
Wyświetlaj:
tatko / 2006-09-12 20:26 / Tysiącznik na forum
Ale to swój szef,więc i układ jest jakby rodzinny...
niearcholog / 195.39.217.* / 2006-09-12 12:31
Ten zamek to od Sośnierza ? Czy były lewe faktury przy budowie?
MN / 80.51.231.* / 2006-09-12 09:09
Długo czekałem, aż będzie wolno mówić o tym kto i komu i za ile. Po 1989 było cicho przez wiele lat. Dziennikarze pisali o niczym a ministrowie byli nietykalni. Dopiero u Buzka okazało się, że minister może mieć brudne ręce i z tego tylko powodu może wyleciec z rządu. Potem już było latwiej, bo okazało się, że można i trzeba patrzeć na ręce władzy. Nie przeszkadza mi kto i z jakich powodów pierze brudy. Cieszę się bardzo, że można prać. Koleżanki i koledzy nie oburzajcie się na ludzi władzy, za to że kombinują. Cieszcie się, że wolno o tym pisać. To naprawdę bardzo dużo. Powyższe nie dotyczy pana AS - sorry, ale nie znam sprawy.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-09-12 11:36
I to jest dowód na to, że wbrew propagandzie koalicji minione 16 lat przemian nie można uznać za stracone!
MN / 80.51.231.* / 2006-09-12 12:43
Dziękuję.
Lepsze jest wrogiem dobrego, a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Nie znam autorów tych sentencji, ale "Róbmy swoje", tez tu pasuje a autora znają wszyscy.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-09-12 09:01
Nie wybacza się takich ucieczek z partii, a Sośnierzowi może sie udać zreformowanie NFZ, tak jak zto zrobił w Katowicach.
zx / 83.16.202.* / 2006-09-12 09:22
Czy wie Pan co to jest podwójna moralność ? Pański komentarz jest tak żałosny, że aż mam ochotę zapytać ile koalicja zapłaciła Panu za jego napisanie ? Dla każdego, kto nie zatracił resztek przyzwoitości ta sprawa jest tylko potwierdzeniem faktu zasiadania kompletnego dna w ławach koalicji i opozycji. Nie wiem co czy kogo można tutaj bronić ? Gdyby powiedzmy C.Stypułkowski zapisał się do PiS-u to awansowałby z ligi postkomunistów do ligi "naszych" sprawnych managerów ? Litości, ludzie odwiedzający to forum to nie idioci i w związku z tym nawet partyjna propaganda doń skierowana powinna być nieco inteligentniejsza.
Piotreq / 195.116.249.* / 2006-09-12 10:40
Widac drogi forumowiczu nie zna Pan całej historii Śląskiej Kasy Chorych. Kasa która jako pierwsza myslala profilaktycznie. Czy gdzieś indziej były obiady dla biednych matek w ciąży? To przecież tańsze niż leczenie dzieci. Najlepiej zarządzana kasa chorych nie chciała oddawać coraz wiecej pieniedzy do warszawy. System informatyczny na kartach chipowych sie nie podobał. Co gorsza. System informatyczny wymagał stosowania komputerów!! Na takie coś stolica sie nie mogła zgodzić. Przecież dzieki danym z tego systemu Sośnierz udowodnił że zapowiadana obniżka cen leków jest tak naprawde podwyżką. Potem była afera z kartami. Że kasa zarobiła 2mln na reklamach na rewersie....to tez sie nie podobalo. Ktos uznal ze to za malo. Przy tym wszystkim to że firmy farmaceutyczne wplacaly jakies grosze ze swoich ogromnych zyskow na fundacje odnowy zabytkow to jakas kpina.
zx / 83.16.202.* / 2006-09-12 12:37
Znam historię ŚKCh może nie tak dokładnie jak Pan ale nie jest ona mi obca. Nigdzie nie podważyłem kwalifikacji zawodowych Pana Sośnierza w ogóle mój komentarz odnosi sie do tego Pana w minimalnym stopniu. Jeżeli już to raczej do gry jaką wokół tego Pana prowadzi PO i PiS. Tak na marginesie to właśnie liderzy tych dwóch partii od dawna coś bredzą na temat rewolucji moralnej, sprawiedliwości i innych tego typu bzdurach. Czyste ręce urzędników to również nie mój wymysł. Jeżeli mnie coś razi w całej tej sytuacji to jej hipokryzja. Nie twierdzę, że Pan Sośnierz nie poprawi działania NFZ. Być może. Nie rozumiem natomiast, że skoro Pan Balcerowicz ma czy miał zdaniem rządzących konflikt interesów w wypadku CASE to dlaczego podobny układ jakim były relacje firm farmaceutycznych z fundacją powiązaną z Panem Sośnierzem już takim konfliktem interesów nie jest ? Z racji przynależności partyjnej ? To byłaby ciekawa hipoteza. Idąc dalej można podziwiać dar przewidywania Pana Sośnierza bo gdyby został w PO to niewątpliwie PiS wyciągnął tę sprawę przy byle okazji. Jeszcze raz: nie oceniam w moim komentarzu dokonań Pana Sośnierza na stanowisku szefa ŚKCh.
rybka / 2006-09-12 11:40 / Tysiącznik na forum
W sumie się zgadzam, ale dla sprawiedliwości należy dodać, że "Szeryf" amerykańskiej giełdy, kiedy zauważył, że na Śląsku wzrosła liczba sprzedawanych leków firmy, która wyłożyła na remont pałacyku, ukarał ją grzywną 500.000USD, a ta zapłaciła bez słowa.

Może jednak było "coś na rzeczy"?
goja / 83.13.62.* / 2006-09-12 08:51
nie ma to jak giętki kręgosłup ...........cz PO czy PiS nie ważne , ważna jest odnowa moralna nowych rzadzących ...........( czym się to różni od układów porzedników ?)
zx / 83.16.202.* / 2006-09-12 08:57
Różnica jest zasadnicza oczywiście z punktu widzenia rządzących. "Nasze" układy są dobre i moralne, a oczywiście "ich" układy są niemoralne i przestępcze i Min. Ziobro będzie je ścigał z całą surowością.
zx / 83.16.202.* / 2006-09-12 08:35
Komentarz do cąłej sprawy jest dość prosty. PO straciło okazję, żeby milczeć i uniknąć kompromitacji. Smród wokół Pana Sośnierza nie jest niczym nowym i zadziwiające jest to, że póki Pan Sośnierz był członkiem PO, póty Pani Pitera i Pani Radziszewska siedziały cicho. Dopiero teraz odzyskały rewolucyjną czujność co każe przypuszczać, że ktoś w PO postanowił zaszkodzić Panu Sośnierzowi. Żeby nie było za fajnie należy jeszcze przypomnieć o PiS-ie, który pomimo odwoływania się w nazwie do prawa i sprawiedliwości bez zastrzeżeń zaakceptował w swoich szeregach uciekiniera z PO z niejasną historią, która również dla PiS-u nie była żadną tajemnicą (o Sośnierzu gazety pisały już od dawna). Powinienem jeszcze napisać jakieś resume do mojego komentarza ale prawdę powiedziawszy nie chce mi się bo i po co ? "Jaki koń jest każdy przecież widzi".
. / 83.31.17.* / 2006-09-12 11:58
To co gazety wypisują, to najlepiej widać na tym tzw."Forum". Każdy sam widzi jaki jest koń. Radziłbym więcej krytycyzmu i należy powtarzać tylko to co zostało udowodnione i jest faktem, a nie powoływać się na "szmatławce".
zx / 83.16.202.* / 2006-09-12 12:40
Tematem mojego komentarza jest zachowanie PO i PiS. Pan Sośnierz interesuje mnie tu tylko jako pretekst.
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-12 08:27
Ale przecież tu nie ma sprzeczności interesów. To człowiek PiSiorów więc o co chodzi?
Andrzej / 2006-09-12 08:58 / Bywalec forum
Ale ukształtowany w PO :-)

Najnowsze wpisy