Forum Forum prawnePracy

Szkolenia BHP-gdzie zgłosić?

Szkolenia BHP-gdzie zgłosić?

Adrian11 / 2012-02-13 13:56
Każdy pracodawca który zatrudnia u siebie jakiś pracowników, musi przeprowadzić im bezpłatne szkolenia BHP. Tylko mam podstawowe pytanie...skąd mam wziąć taką osobę która przeprowadzi takie szkolenie? Czy to muszę zgłosić w UP czy zatrudnić prywatną osobę z odpowiednimi kwalifikacjami?
Wyświetlaj:
vivi7 / 2018-05-02 09:02
Zgłoś się tutaj www.agm-konsulting.pl/oferta/bhp/szkolenia-bhp/ - ja próbowałam i jestem zadowolona. na prawdę mają fantastycznych szkoleniowców, którzy wiedzę przekazują w przystępny sposób i bardzo mertytorycznie odpowiadają na każde z zadanych pytań
Patryk Kulinski / 2018-01-27 19:05
Firm nie brakuje tylko trzeba wiedzieć, że szkoleń wstępnych przez internet robić nie można - są nieważne. Okresowe przez internet zazwyczaj też są nieważne ale wstępne to już czyste naciąganie.
kacperwujek / 2016-06-16 10:42
Odbycie szkolenia bhp nie trzeba nigdzie zgłaszać. Wystarczy, że przy np kontroli inspekcji pracy będziesz miał wszystkie dokumenty.
Aleksandra Sana / 91.150.183.* / 2014-09-16 09:15
Ilość firm zajmujących się szkoleniami BHP jest ogromna. Osobiście jestem zwolenniczką szkoleń BHP online, z tego też względu u mnie w firmie szkolenie było przeprowadzone za pomocą platformy e-learningowej[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Anonimous / 109.243.146.* / 2013-02-01 16:21
to co znalazłem : Kodeks pracy
DZIAŁ DZIESIĄTY
Bezpieczeństwo i higiena pracy

Rozdział X. Służba bezpieczeństwa i higieny pracy

Art. 237. Służba BHP

§2. Pracodawca – w przypadku braku kompetentnych pracowników – może powierzyć wykonywanie zadań służby bhp specjalistom spoza zakładu pracy. Pracownik służby bhp oraz pracownik zatrudniony przy innej pracy, któremu powierzono wykonywanie zadań służby bhp, a także specjalista spoza zakładu pracy powinni spełniać wymagania kwalifikacyjne niezbędne do wykonywania zadań służby bhp oraz ukończyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników tej służby.
Krzysztof365 / 79.184.94.* / 2012-08-15 22:09
Hej mam do zaoferowania szkolenia bhp online które są tańsze od konkurencji ponieważ szkolenia odbywają się całkowicie przez internet co pozwala zaoszczędzić zbędne koszty przez co możemy zaoferować znacznie niższe ceny niż to ma miejsce w tradycyjnej formie.
Katarzyna 67 / 87.205.65.* / 2012-04-03 09:23
a nie możesz zrobic szkoelnia w formie online?
pectus / 178.56.159.* / 2012-03-02 23:36
Dokładnie - jest to jedynie w gestii pracodawcy. Ja np współpracuję z firmą HR-MW. Nie wiem z jakiego jest Pan miasta, ale firma dostosowuje się do kontrahentów. Ponadto korzystam z ich usług szkoleń BHP zdalnych - na odległość. Zdecydowanie polecam. To rozwiązanie ma wiele plusów.
wiwan / 2012-02-13 14:16
UP nie ma nic do tego.
Pracodawca, który zamierza zatrudniać pracowników ma obowiązek, w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia działalności powiadomić na piśmie właściwego okręgowego inspektora pracy i właściwego państwowego inspektora sanitarnego o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności.

Szkolenie odbywa się komercyjnie- tj. musi Pan po prostu je zlecić firmie zewnętrznej. Kwestią wtórną jest to, czy przeprowadzi to ona u siebie, czy w zakładzie.
samotna44 / 2012-02-13 14:13
Jest teraz sporo firm zewnętrznych zajmujących się szkoleniami BHP, warto się zorientować, bo to wygodne rozwiązanie

Najnowsze wpisy