Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Szkolić się czy nie?

Szkolić się czy nie?

wallstreeter / 2008-04-13 23:53
Witam wszystkich, ja jestem Paweł i moje zapytanie brzmi następująco.. Czy słyszeliście o jakichś dobrych firmach szkoleniowych w okolicach Wrocławia, dzięki którym można się nauczyć rynków? Bo operuję pewnym kapitałem, ale po obserwacjach rynku stwierdzam, że to bardzo ryzykowne i nie wiem co zrobić.. Proszę o odpowiedź!
Wyświetlaj:
xxxxxl / 83.10.231.* / 2009-07-20 22:24
Co znalazłem na tej stronie
-------------------------------------------------------------
Ryzyko poniesienia strat


Ryzyko poniesienia strat w inwestowaniu, a w szczególności w inwestowaniu w kontrakty
terminowe jest duże. Instrumenty pochodne t.j. kontrakty terminowe lub opcje są bardzo
skomplikowane i przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych inwestorów. Dlatego też
powinieneś bardzo dokładnie rozważyć, czy takie inwestowanie w świetle Twojej sytuacji
finansowej jest zasadne. Wysoki poziom lewarowania pozycji występujący w przypadku
kontraktów terminowych może zadziałać (przeciwko Tobie) na Twoją niekorzyść. Powyższe
lewarowanie może przynieść zarówno duże zyski jak i bardzo duże straty. Należy
pamiętać, że przeszłe wyniki nie dają żadnej gwarancji na przyszłość. Hipotetyczne
rezultaty przedstawione na naszych stronach obarczone są dużym ryzykiem. Jest bardzo
prawdopodobne, że rzeczywiste rezultaty będą znacznie odbiegały od tych
przedstawionych w naszych analizach. Jednym z podstawowych ograniczeń dotyczących
hipotetycznych wyników przedstawionych systemów jest fakt, że wszelkie wyliczenia
dokonywane są post fatum.
tradingeducators / 2009-08-12 16:30
Szanowny Panie xxxxxl,

Nie rozumiem Pana wypowiedzi. Ryzyko poniesienia strat jest nieodzownym elementem kazdej transakcji. Dzięki temu właśnie zarabiamy. Należy umieć owe ryzyko kontrolować. Zapraszam do dyskusji,

Marcin Szwejk
Trading Educators
tradingeducators.pl / 77.222.224.* / 2009-07-20 19:38
Witaj Pawle,

Zadałeś pytanie, które zadaje bardzo dużo ludzi w Polsce. Cieszę się, że coraz więcej ludzi chce zdobywać wiedzę o rynkach poprzez szkolenie giełdowe. Niestety wciąż, kilkanaście procent inwestorów, to ludzie, którzy stale zarabiają na giełdzie.

Zachęcam Cię do skorzystania z oferty przygotowanej przez firmę Trading Educators. Firma ta, choć mieści się w Warszawie, oferuje szkolenie indywidualne oraz grupowe. To co wyróżnia tę firmę spośród innych, to profesjonalizm i doświadczenie oparte na wiedzy Andiego Jordana, Joe Ross'a oraz Maćka Golińskiego, którze te szkolenia prowadzą.

Na stronie www.tradingeducators.pl dowiesz sie wiecej na temat oferty oraz bedziesz mógł oddać sie lekturze cotygodniowego newsltter'a, który dotyczy aktualnych spraw, analizy rynków, daytradingu itp.

Szkolenia w tej firmie odbywają się w niewielkich grupach, więc możesz być pewien, że ich jakoś jest najwyższa.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Marcin Szwejk
Trading Educators
MaciekGarczyk / 85.202.110.* / 2008-05-13 14:35
Słuchaj Ja Polecam Ci www.inwestorgieldowy.com to najskuteczniejsze szkolenie na jakim byłem. Też miałem takie obawy jak Ty ale zaryzykowałem i opłaciło się!
arch / 2008-04-29 15:45 / Tysiącznik na forum
zdobywanie umiejętności i doskonalenie narzędzi niezbędnych w realizacji inwestycji w dziedzinie nieruchomości nie jest już opcją dla praktyków.
To wymóg.
Sukces odniosą tylko ci, którzy opanują fundamentalne zasady i zgłębią dzisiejszy rynek.

Przez ponad 30 lat, wykształcenie CCIM stanowiło punkt odniesienia dla wykształcenia wyższego na obszarze nieruchomości komercyjnych.
Ponad 17.000 specjalistów rynku nieruchomości oraz dziedzin pokrewnych na całym świecie posiada prestiżowy tytuł Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji (CCIM – Certified Commercial Investment Member), nazywany “doktoratem z komercyjnego rynku nieruchomości”.

www.ccim.com
http://www.pfrn.pl/page/61
milluk / 217.173.182.* / 2008-04-29 15:29
Jak nauczyć się inwestowania i zacząć zarabiać na giełdzie nie wychodząc z domu?
http://gpw.zlotemysli.pl/lukmil.php
jagoda26 / 2008-04-29 15:05
Oczywiście warto się szkolić. Ale czy nie lepiej na własną rękę tym kapitałem co wydasz na szkolenia samemu sproboweać. Duża dywersyfikacja trochę lektury z bankiera moneya unionklubu fundi i do dzieła.
regon / 195.116.185.* / 2008-05-24 08:22
trochę ciekawych i przydatnych analiz z banków, TFI i domów maklerskich na temat sytuacji rynkowej jest na stronce coleos.pl
Giepewu / 2008-04-28 23:19
Witam,
jesli szukasz szkoleń to wybierałem się na szkolenie organizowane przez Giełdę Papierów Wartościowych we współpracy z Uniwersytetami/Politechnikami w większych miastach (we Wrocławiu również). Niestety kurs się nie odbył ale mniejsza z tym. Był na nim mój kolega. Mówi ze nie jest to cos extra ale wartro. JJest tam kilka poziomów zaawansowania do wyboru.
http://www.szkolagieldowa.pl/osrodki.asp?m=wroclaw

W internecie znalazłem jeszcze to:
http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=papierywartosciowe&k=54&n=5&i=/pochodne/opcje/srody&sky=1
niestety nic o tych kursach nie słyszałem

Zawsze mozesz zacząć naukę od literatury w zależności od twojego zaawansowania wiedzy
Dla początkujących proponuję:
http://gpw-analiza.zlotemysli.pl/praktycznawiedza.php
kaarrool / 2008-04-25 14:50 / Bywalec forum
Nie lepiej samemu działać chyba że kapitał twój jest tak duży. Ale wtedy zainwestował bym w doradcę. Poczytaj na forach stron bankier.pl money.pl gazeta.pl fundi. pl unionklub.pl tam znajdziesz odpowiednie wskazówki i informacjie w co i jak najbezpieczniej zainwestować.
weisse111 / 2008-04-26 19:59 / Bywalec forum

Poczytaj na forach stron bankier.pl money.pl gazeta.pl fundi. pl unionklub.pl
tam znajdziesz odpowiednie wskazówki i informacjie w co i jak najbezpieczniej
zainwestować.



Witam.
No tak masz racje, na tych forach może i znajdzie kolega informacje w co i jak zainwestować, aczkolwiek meritum posta - jest firma szkoleniowa.
Niestety nie mogę bezpośrednio koledze pomóc, gdyż jestem z innych rejonów Polski.
Pozdrawiam
satibati / 217.153.67.* / 2008-04-22 23:09
Jak interesuje Cie forex to xtb.pl robi co jakiś czas szkolenia we Wrocławiu. W każdym razie polecam ich szkolenia.
kaarrool / 2008-04-25 14:51 / Bywalec forum
Mi się wydaję że wszelkie szkolenia mają patronatów i są zbyt ukierunkowywane na marki sponsorów lub patronów. Ale to tylko moje zdanie. Każdy wykładowca gdzieś pracuje i napewno coś będzie polecał a dlaczego nie swoje.
Wszędobylski / 83.143.40.* / 2008-04-23 05:47
Nie musisz się szkolić aby zarabiać, wystarczy znać dobre strony w internecie i miec troche pojęcia o giełdzie a sam będziesz wiedział kiedy można bezpiecznie kupować akcje. Ja polecam osobiście najlepszą stronkę o rynku giełdowym w necie. Dzięki temu analitykowi nie wyszedłem z rynku kiedy wszyscy "dawcy kapitału" kupowali fundusze - czyli w lipcu.
http://groups.google.pl/group/AmerBroker/web?hl=pl
Początkujacy / 194.106.211.* / 2008-05-05 21:39
Witam,
z jakim kosztem trzeba się liczyć aby zostać zaproszonym do forum zamkniętego na podanej stronce
Grzegorz67 / 78.8.11.* / 2008-04-14 00:13
Sluchaj idz na szkolenie! Szybko zyskasz to na co musialbys posiwecic kupe czasu. U nas w firmie managerów szkoli sie tylko w ten sposob. Jest efektywnie i szybko
GREGGGGGGUZOZ / 69.74.62.* / 2009-05-06 18:51
szkolenie! ten sposob Grzegorz jej użyteczność
Grzegorz67 / 78.8.11.* / 2008-04-14 00:17
Pracowali dla nas swietni goscie z Compentii.
www.compentia.pl
wallstreeter / 2008-04-14 00:22
A to jakaś nowa firma? Bo nie słyszałem o tym jeszcze..
Grzegorz67 / 78.8.11.* / 2008-04-14 00:28
Istnieją niedlugo. Jednak są piekielnie skuteczni! Kazdy z nich pracowal w porzadnych firmach od dawna. Jednak teraz mając swiadomosc swojej wielkosci otworzyli wlasną firme.
Expirienced Pesymist / 62.87.247.* / 2008-04-14 22:03
A to nie jakiś przerost formy nad treścią ? ? ? Grzegorz pracowali dla Was, ale przy czym konkretnie ? takich firm jest na pęczki ..... utopiłem już trochę kasy w takich szkoleniach i straciłem wiarę.... Ludzi, którzy mają opanowaną jedynie sztukę wystąpień publicznych i nic poza tym... mam dosyć....
Grzegorz67 / 78.8.11.* / 2008-04-14 22:19
Spokojnie! Szkolili naszych managerów z funduszy inwestycyjnych. Bardzo świetne szkolenie. Znają się na wystąpieniach ale przede wszystkim znają się na rynkach kapitałowych! Byli tacy dobrzy, że obecnie znów myslimy nad zatrudnieniem ich. Pozdrawiam.
Mała rada: zanim zdecydujesz się isc na jakiekolwiek szkolenie staraj się dokladnie i skrupulatnie poznac prelegenta. Od naszej klasa poprzez czarna listę dluzników.
Expirienced Pesymist / 62.87.247.* / 2008-04-14 22:52
Hehe, no o NK nie będę się wypowiadał :) Niemniej przyjrzałem się bliżej ich stornie www.compentia.pl --> oparta jest o fajnego CMS'a przez co jej użyteczność jest dosyć wysoka, zwróciłem też uwagę, że mają mnogość 'asortymentu', że tak powiem.. od codziennych informacji z rynku po Technikę i Fundamenty... ale jak to mawiają nie szata zdobi człowieka.... trudno mi jest przekonać się, że Compentia nagle będzie reprezentować wyższy poziom ....... taki... skierowany na dobry interes słuchacza... ciekawym jest czy przyświeca im jakaś wizja.. etc...
wallstreeter / 2008-04-14 23:57
Jak ktoś nie spróbuje to się nie przekonamy.. Ja mogę iść na próbę, teraz jakoś w najbliższy weekend robią szkolenie z rynku akcji, jak co to opowiem :)
Autor! / 193.108.194.* / 2008-04-24 14:11
I jak po szkoleniu?
Obiecałeś :-)!!!!!
Pozdrawiam
sluchacz1 / 83.24.76.* / 2008-04-24 21:07
no i tyle ze szkolenia, wątek umarł:))
zomb6t / 83.25.250.* / 2008-05-07 07:48
Szkolenie Kontrakty terminowe i opcje na WIG20
http://sprawdz.to/inwestor

Szkolenie z inwestycji w nieruchomości
http://sprawdz.to/kurs
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy