Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szwajcaria kupuje samoloty od Saaba

Szwajcaria kupuje samoloty od Saaba

Money.pl / 2013-09-12 09:25
Komentarze do wiadomości: Szwajcaria kupuje samoloty od Saaba.
Wyświetlaj:
gustavus / 91.242.220.* / 2013-09-12 09:25
Szwajcarzy to bardzo mądry naród. Pomimo, że wcale sie nie cieszą z wysokiego kursu franka to jednak starają sie wyciągnąć z tego równierz korzyści, dokonując w tym okresie kosztownych zakupów. Myślę, że duży wpływ na decyzje parlamentu miała nie tylko korzystna cena samolotów ale również to, że produkowane są w neutralnym kraju.
nie lubię serojadów :) / 164.127.204.* / 2013-09-12 10:03
Tak mądrzy są niezmiernie, wskazuje na to szczególnie ich polityka obronna.

Wymóg budowania schronu atomowego dla każdego domu i budynku użyteczności publicznej jest szczególnie mądry. Tak samo utrzymywanie w ciągłej gotowości 10mln miejsc w schronach i zapasów na rok dla całej populacji.
Za całą drożyznę w Szwajcarii odpowiadają te durne przepisy z latach 50-tych. Poza tym naród musi gnieździć się w blokach, bo miejsca w schronach są tańsze niż w budynkach jednorodzinnych. W Szwajcarii nie ma przedmieść domków jednorodzinnych, jak w innych krajach całego świata, za mało ludzi jest w stanie wydać pow. 1mln Fr na budowę własnego domu.
Co do samolotów, to mądre nie jest kupowanie kolejnych samolotów, gdy nie posiada się środków OPL.
Wcześniej kupowali F/A 18, nie przeszkadzało im, że są produkowane w USA.
Szwajcarzy to naród, który potężnie wzbogacił się na obu wojnach światowych, z tym się wiąże ich sukces, nie z mądrości.
Punch the First / 89.75.185.* / 2013-10-24 12:47
Jesteś doprawdy mędrzec, poproszę kilku znajomych Szwajcarów, żeby przyjechali na jakiś kurs u ciebie z dziedziny "mądrości" na pustyni jaką staje się Polska przemysłowa. Będzie to dość zabawne ale i pouczające jak kraj który miał 17 pozycję w produkcji przemysłowej spadł poniżej Czadu dzięki własnie takim mędrcom. A jeśli chodzi o przedmieścia to nie wiedziałem, że mieszkałem w nieistniejącym ślicznym domku
na przedmieściach Lozanny i to parę lat, może to był miniaturowy wiadukt z łazienką, kuchnią, salonem i sypialnią, ale czas płata figle więc prawie ci wierzę, choć prawie czyni kolosalną różnicę.
gustavus / 91.242.220.* / 2013-09-12 11:58
"Co do samolotów, to mądre nie jest kupowanie kolejnych samolotów, gdy nie posiada się środków OPL"
Z całą pewnością można powiedzieć, że jak cie nie stać na samoloty, to inwestuj w systemy OPL bo tańsze. Ale czy można powiedzieć, że jak nie masz OPL to nie kupuj smolotów? To dosyć kontrowerzyjne stwierdzenie. Samoloty to też system OPL - zwłaszcza mysliwskie i przechwytujące, a przecież Grippen to samolot wielozadaniowy. Ni mam nic przeciwko krytyce, tylko wolałbym żeby była przemyślana.
gustavus / 91.242.220.* / 2013-09-12 11:42
Nie wiem czy zauważyłeś, że przez całą II wojnę światową Niemcy nie odważyli się zaatakować Szwajcarii, pomimo takich twoim zdaniem głupich (nie madrych)przepisów. Dzięki temu nie prowadząc wojny Szwajcarzy mogli sie na niej bogacić. Nadmienić należy, że Hitler deklaracje o neutralności miał głęboko w ... poważaniu. Dodam ci jeszcze do twojej tyrady, że Szwajcarzy w swojej głupocie jak internowali polskie oddziały, które przekroczyły granicę po klęsce Francji, to tuż obok obozów internowania umieścili magazyny z bronią skonfiskowaną Polakom. Tak na wypadek gdyby Niemcy nie uszanowali ich neutralności. Cóż za głupota.
Punch the First / 89.75.185.* / 2013-10-24 12:52
Ba ci przemili głupole jeszcze w końcowych latach siedemdziesiątych mieli zaminowane wszystkie wjazdy na autostrady od strony niemieckiej. Przyznaję, że wywoływało to we mnie falę entuzjazmu i zrozumienia. Widocznie należę do tej samej grupy głupoli.
gustavus / 91.242.220.* / 2013-09-12 11:31
Mówi Bóg do Bacy:
- Baco czemu płaczecie?
Baca:
- bo sąsiad ma 100 owiec.
Bóg:
- I co, też chcesz mieć 100 owiec?
Baca:
- nie, tylko niech mu wszystkie owce wyzdychają.
nie lubię serojadów :) / 109.243.211.* / 2013-09-12 11:36
Czy wg Ciebie każda negatywna ocena musi wynikać z zawiści?

Najnowsze wpisy