Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Szymkowiak Nieruchomości Gdańsk

Szymkowiak Nieruchomości Gdańsk

RomeY / 91.196.109.* / 2010-10-09 14:06
Jest to bardzo nieprofesjonalne biuro. Biuro nie sprawdziło papierów mieszkania i w akcie notarialnym zamiast 46 metrów widniało 41 metrów powierzchni użytkowej mieszkania. Balkon zabudowany nie może być według prawa włączony w powierzchnię użytkową mieszkania. Klient był cały czas przeświadczony, że kupuje mieszkanie 46 metrowe.
Straciłem cenny czas i procenty z lokat bankowych, które musiałem wycofać na rzecz zadatku na umowie przedwstępnej.
Mało tego sam musiałem dopraszać się o wszelkie informacje podczas całego procesu kupna. Biuro chyba nie sądzi, że każdy klient ma pojęcie o nieruchomościach? Za co Wy bierzecie pieniądze i to nie małe? Dlaczego sprzedający nie wiedział, że pobieracie prowizję również od kupującego? Dlaczego na umowie z biurem nie został wpisany dokładny adres mieszkania? Mnóstwo uchybień dalej mógłbym wymieniać i zgłosić całą sprawę do Komisji Odpowiedzialności Zawodowej, ale nie mam czasu na to.
Pani Iwona okazała się miła osobą, ale niestety nieprofesjonalną. Natomiast jej szefowa to bardzo niemiła osoba (bo ona ma 7 lat doświadczenia i rozmawia z młodym głupim człowiekiem, LOL) i również nieprofesjonalna.
Bez pośredników kupujcie!
Jolanta Szymkowiak / 79.184.167.* / 2012-06-22 17:40
Osobiście sprawdziłam dokumenty nieruchomości. Klient został na pierwszej prezentacji poinformowany, że w mieszkaniu zaadaptowano balkon do pokoju. Były dwie prezentacje,na których powyżej piszący Pan szczegółowo oglądał nieruchomość z osobą, która mu doradzała. Dokumenty (wraz z projektem budowlanym i odbiorem) leżały na stole w mieszkaniu. Za każdym razem informowaliśmy, iż stan faktyczny różni się od stanu metrażu w dokumentach. Gdy pojawiły się w rozmowie telefonicznej wątpliwości kilkakrotnie proponowałam spotkanie z właścicielami, aby spokojnie odpowiedzieć nurtujące klienta pytania. Otrzymałam odmowę ze strony Pana piszącego o mnie. Na umówiony termin umowy przedwstępnej do notariusza Pan nie przyszedł i nie odbierał telefonu. Natomiast zaczął intensywnie odradzać innym korzystanie z usług biura. Szkoda, że jest w internecie anonimowy. Zapraszam na opinie o mojej firmie w serwisie trojmiasto. Posiadam również rekomendacje od ogólnopolskich firm korzystających z naszych usług. Jolanta Szymkowiak

Najnowsze wpisy