Forum Forum finansoweInne

TAX CARE opinie.

TAX CARE opinie.

Ślusarz / 2011-10-18 12:56
Chciałbym się poradzić Was w sprawie jakości usług TAX CARE!! Czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą? Czy jakość ich usług jest dobra?
Wyświetlaj:
Adam871 / 193.104.239.* / 2017-03-04 11:25
Mam też księgową w Katowicach, od dwóch i pół roku. Pierwsza się wyprowadziła, dostałem nową. jest OK. Fajne, że gdy sporo jeżdżę, to dokumenty do rozliczenia można oddać nawet w kilku miejscowościach - wszystko im jedno, gdzie akurat jestem - czy to Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bielsko-Biała.
ImHo / 31.0.124.* / 2017-03-07 22:05
Opcja z miastami dobra @Adam871. Nie korzystałem szczerze mówiąc, ale zdarzało mi się na koniec miesiąca wysłać po prostu kurierem. :)
Smalczak / 89.64.55.* / 2017-02-20 21:37
Jak to w życiu ile osób tyle opinii. Ale u mnie się akurat sprawdzają no i nie oszukujmy się nie jest drogo wcale.
Skonsternowany klient Tax Care katowice / 91.232.140.* / 2017-02-14 13:23
Jeżeli czytacie ze zdziwieniem negatywne oceny na temat korzystania z usług księgowości to jesteście dokładnie tak jak ja miesiąc temu. Też mi się wydawało, że to może jakis internetowy troll lub inna firma. Jednak jako osoba, która podpisała umowę z tac care sa ze perspektywy miesiąca ludzi ci objawili mi się jako skrajnie nie rzetelni, kłamliwi manipulatorzy. Miałem korzystac z księgowości od 1 tygodnia lutego, bardzom mi zależało na szybkim kontakcie bo w tym roku założyłem swoją DZG. Niestety ich "Ekspert" - tak naprawdę zakłamany manipulator wprowadził mnie w błąd, przez kolejne 2 tygodnie nie było żadnego oddzewu. Dziś pod wpływem moich telefonów i maili raczyli się faktycznie odezwać. Praktyki wykonywania usług i traktowania klienta przez tax care są skandaliczne i urągają standardom cywilizowanego świata. Doświadczenie korzystania z ich usług, pomimo tego, że praktycznie jeszcze się nei zaczęły, wprawiają mnie w stan głębokiej konsternacji. POTENCJALNY ICH KLIENCIE, ZASTANÓW SIĘ KILKA RAZY ZANIM COKOLWIEK PODPISZES Z TYM MOLOCHEM.( Korzystałem z usług oddziału w Katowicach) Radzę uważać bo osoby w IDEA BANK kłamią na temat realnej treści umowy z TAX CARE a poszczególne komórki tej firmy zrzucaja odpowiedzialnośc na inne i na mitycznych, niedostępnych przełożonych. ZUS przy tworze zwanym TAX CARE to przejrzysta i klarowna instytucja. I tak do zdrowego rozsądku, nie ma co się spodziewać pozytywnych praktyk w firmie założonej przez osobą, która wstapiła dobrowolnie do PZPR w wieku 18 lat.
CogitoErgoSum / 2017-02-26 21:23

Praktyki wykonywania usług i traktowania klienta przez tax care są skandaliczne i urągają standardom cywilizowanego świata. Doświadczenie korzystania z ich usług, pomimo tego, że praktycznie jeszcze się nei zaczęły, wprawiają mnie w stan głębokiej konsternacji.


To są takie ogólniki, że naprawdę ciężko stwierdzić czy ma Pan rację. Każdego z nas czasem ponoszą emocje i (z całym szacunkiem) tu także odnoszę podobne wrażenie.
Marcos959 / 5.172.235.* / 2017-02-19 20:38
No dobrze, ale o coś poza długim czasem czekania masz pretensje? Bo tyle tylko z wpisu zrozumiałem.
Zbulwersowana Katarzyna / 176.221.120.* / 2017-02-14 10:04
zdecydowanie najgorsza firma z jaką miałam doczynienia. Pracowałam tam całe 2 miesiące, wiec musiałam mieć tam prowadzoną księgowość. Pomijając już fakt że praca słaba to przez ten czas zgubili 2 razy moje dokumenty w tym te które sami wystawiali. Teraz czas rozliczenia Pitów i okazuje się że nie ma mojej wypłaty uwzględnionej i co gorsza zaliczki na podatek zapłaconej.
Emilia757 / 78.154.67.* / 2017-04-25 13:09
Mój chłopak po pół roku zabrał od nich dokumenty. Po przeglądaniu ich okazało się ze sprzedaż zdublowana, amortyzacja naliczana 2 m-ce i dalej ktoś zapomniał. Dokumenty w maju zaksięgowane ale ZGUBIONE i faktycznie ich nie ma jedynie są ślady wysyłki z maila i również dostarczane były oryginały do banku. Cały rok robiłam od nowa.Oni liczą każdy dokument i mają swoje stawki. Nie warto, lepiej stacjonarnie szukać swojej księgowej.Tam chyba pracują stażyści, a tego zawodu trzeba się pouczyć ze 2 lata żeby samodzielnie móc działać. Robię rozliczenie roczne i wszędzie muszę zamieszczać wyjaśnienia. Oby tylko nie było kontroli bo będzie nieciekawie. NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE. JEDYNIE KSIĘGOWI W MAŁYCH BIURACH.
jak zawsze ja / 5.172.233.* / 2017-05-07 19:42
No nie jest to na pewno ciekawa sytuacja choć ja pewnie bym składała reklamację i domagała się zmiany księgowej. Odpukać, mnie obsługuje doświadczona fajna babka i zawsze mogę liczyć na wsparcie po jej stronie.
kwama / 89.77.142.* / 2017-05-07 20:07
To firma naciągaczy i ręka w rękę z Idea Bankiem oszukują ludzi na chama wciskając ich wątpliwe usługi. Nie polecam nikomu,
klara140 / 37.47.237.* / 2017-05-11 22:04
kwama, nie bardzo rozumiem jak można dorosłemu człowiekowi coś wciskać na siłę skoro tego nie chce. Mnie nikt niczego nie wciskał, sama podpisałam umowę. Podpisujesz, nie czytasz, a potem pretensje są - już tu kilka takich przypadków było.
Tomasz_serwis / 78.88.194.* / 2017-02-22 22:00
Szczerze to nie rozumiem czy pracowałaś, czy tam miałaś księgowość, czy rzeczywiście obie rzeczy. Może dostałaś jednego pit-a, a na drugiego będziesz musiała czekać. Jak już sporo czasu u nich mam księgowość i jeszcze mi nic nie zgubili.
Loderos / 89.64.57.* / 2017-01-30 21:36
Korzystam z tc we Wrocławiu, jeżeli ktoś szuka opinii w tym mieście to mogę polecić.
kawo_szka / 2017-01-29 21:14
"Moja księgowa jest z tax care i wszystko jest ok.
"
Zibi588 / 80.23.159.* / 2017-01-26 16:04
A jest ktoś kto moze cos powiedziec o kredytach na założeniem działalności przydzielanych przez idea bank za posrednictwem tax care??
KaraKula / 37.248.152.* / 2016-12-20 20:54
Ktoś korzysta z obsługi prawnej w Tax Care? Jak to wygląda?
MACIEJ68 / 188.146.109.* / 2017-11-18 23:32
ZA NIC NIE ROBIENIE !
ZOSTAŁEM OBARCZONY FAKTURAMI DO ZAPŁACENIA
NA 3 500 TYSIĄCA ZŁ!!!!!!!!!!
NIE ODDAŁEM ŻADNEGO DOKUMENTU !!!!!!
DO KSIĘGOWOŚCI NIGDY NIE DOTARŁEM !!!!!!!
IDĘ DO SĄDU ALE TO JESZCZE POTRWA I NIE WIEM
CZY WYGRAM BO ONI MAJĄ MOJE DANE OSOBOWE
WZÓR PODPISU I UMOWĘ SPORZĄDZONĄ W PERFIDNY
SPOSÓB NA MOJĄ NIEKORZYŚĆ
SZUKAM INNYCH POKRZYWDZONYCH
MACIEK68
Ew@ / 31.175.246.* / 2016-12-28 13:36
Pytasz o czat prawny? Doraźnie można na czacie zapytać i faktycznie działa sprawnie, bo miałam okazję skorzystać. Ale jak masz więcej spraw tego typu, to lepiej wziąć sobie abonament abo light jednak i konsultować na bieżąco. Nie są to duże pieniądze, zamkniesz się w stówce, ew. możesz sobie wziąć na pierwszych 30 dni pakiet za złotówkę i wypróbować czy ci to pasuje czy nie.
SamselAB / 89.64.62.* / 2016-11-27 22:33
Ktoś pisał o zakładaniu dg. Jaki koszt? Jak to dokładniej wygląda?
jjjjja / 78.154.95.* / 2017-02-11 21:12
o złotych, też zakładałam działalność przez Taxcare
muzykalna / 2016-11-29 20:30

Ktoś pisał o zakładaniu dg. Jaki koszt? Jak to dokładniej wygląda?


Pewnie już tutaj nie zajrzy. ;) A na stronie patrzyłeś? Na pewno mają wszystko opisane. Z tego co wiem, to pewnie podpisujesz pełnomocnictwo jakieś, żeby mogli za ciebie formalności pozałatwiać i tyle. Nie ma za co. ;)
Marek9999 / 94.254.128.* / 2017-05-12 23:24
mnie chcieli na siłę umówić tj. nie podali telefonu, czy terminu, tylko chcieli dane ode mnie, aby "expert" oddzwonił.
dlaczego na siłę? Bo na 5 pytać, w każdej odpowiedzi nie na temat, była propozycja umówienia.
muzykalna / 2017-05-16 18:37

mnie chcieli na siłę umówić tj. nie podali telefonu, czy terminu, tylko chcieli dane ode mnie, aby "expert" oddzwonił.
dlaczego na siłę? Bo na 5 pytać, w każdej odpowiedzi nie na temat, była propozycja umówienia.


To nie tak, że na siłę umówić tylko taki podział obowiązków jest w wielu firmach, że np. początkujący pracownik dzwoni, umawia, prowadzi wstępną rozmowę, a dalej przejmuje temat ekspert. Nie ma w tym niczego dziwnego ani u nas, ani na "Zachodzie". ;)
marcin477 / 95.49.76.* / 2017-01-08 09:37
Pomoc w założeniu dg jest zupełnie darmowa.
Masda / 5.172.234.* / 2016-10-29 10:16
Zakładałem firmę przez Tax Care. Wszystkie formalności za mnie załatwiali. Pod tym względem na pewno mogę polecić.
Tomala108 / 37.248.157.* / 2016-10-13 22:30
Od 2 lat jestem klientem oddziału przy Jana Pawła w Warszawie i jak do tej pory wszystko jest ok. Od siebie mogę jedynie polecić. :)
Andrzej_Scr / 193.193.181.* / 2016-06-17 16:09
Z tego co widzę, to najgorsze opinie wystawiają łośki, które nie potrafią założyć firmy i potrzebują do tego księgowego. Poza tym nie odróżniacie TaxCare księgowość i TaxCare doradcy finansowi - ci drudzy po prostu wciskają kit, kredyty i sprzedają usługi tych pierwszych, ale nie mają nic wspólnego z ich pracą.
Ja firmę mam od 7 lat, dwa lata miałem "księgową tradycyjną" z której zrezygnowałem po tym, jak przez jej błąd musiałem do skarbówki oddać 1500zł (źle podała listę dokumentów potrzebnych do eksportu, musiałem z własnej kieszeni zapłacić 23% VATu za towar który sprzedałem do Rosji).
Od pięciu lat korzystam z TaxCare i choć zdarzały się przeoczenia, to nie były to duże problemy. Za to kiedy ja spóźniłem się z zapłatą ZUS o jeden dzień i po pół roku okazało się, że przez to nie mogę iść na urlop ojcowski - TaxCare wszystko wyprostował, musiałem tylko podpisać przygotowane przez nich pismo. Tak samo cenię sobie ich usługi kadrowe.
Lodzia z Rancza / 77.113.126.* / 2017-06-30 09:35
Tak tak, z ZUSEM jeszcze nikt nie wygrał, nie licząć jednostek, które wyegzekwowały coś w Sądzie, a TaxCarowi się udało jednym pismem? Bajka dla Jasia na dobranoc.
H Szatkowski / 2017-07-05 08:50
Wniosek (ZUS-U2) o przywrócenie terminu płatności składki na dobrowolne ub. chorobowe to żadne 'wygarnie' tylko powszechna procedura w przypadku prowadzących DG.
muzykalna / 2017-07-04 21:38
Nie wiem czy ja źle patrzę, ale nie widzę, żeby tu ktoś coś takiego napisał.
Tomasz_serwis / 78.88.194.* / 2016-06-29 21:20
@Andrzej, ostro powiedziane, ale coś w tym jest. Nie taki ten Tax Care straszny, jak go obsmarowują... ;)
Tomasz_serwis / 31.175.73.* / 2016-06-09 22:34
Korzystam z Tax Care już parę miesięcy i jakoś nie mam zastrzeżeń. Mam wgląd w dokumenty, przelewy do potwierdzenia, kontakt z osobą, która zajmuje się moimi rozliczeniami nie zawodzi. Opłaty z tego co sprawdzam, są zgodne z tym co w umowie. Płacę dodatkowo tylko za to na co sam się zgadzam, przecież bez mojej zgody nikt mi nie wykona usług dodatkowych, a już tym bardziej mnie za nie nie skasuje.
malcolm X / 109.173.219.* / 2016-05-16 21:14
Współpracowałem jużw życiu z kilkoma księgowymi ale tax care t ojedno wielkie nieporozumienie i maszynka do robienia pieniędzy dla jej właścicieli. Umowa którą niestety podpisałem skonstruowana jest tak żebyś drogi przedsiębiorco płacił i to jak najwięcej. Jak spóźnisz sięz fakturami o jeden dzień - kara 50PLN, jak spóżnisz sie z opłaceniem faktury - kara. Rozliczenie roczne, dopłata, faktury ponad abonament - opłata za każda po 5 PLN. No i najgorsze jest to że jak sie zorientowałem po kilku dniach w co się wpakowałem to okazało się że obowiązuje tam 3 miesieczny okres wypowiedzenia a żeby było śmieszniej to w moim wypadku okazało sie że jednak 4 miesiące bo(!!!) uwaga ;-) wypowiedzenie można złożyć najwcześniej(!) dzień po rozpoczęciu świadczenia usług czyli musisz drogi przedsiębiorco zapłacić za pierwszy miesiąc i 3 miesiące wypowiedzenia! OK. Nie miałem wyjścia, dostarczałem im dokumenty przez te nieszczesne 3 miesiące i ... bardzo tego teraz żałuję. najpierw moje wszystkie faktury zaginęły i znalazły się dopiero koło 20 dnia miesiąca. W ciągu 3 miesięcy miałem 2 księgowych! Byłem wzywany do US bo miejsce zamieszkania pomylili w miejscem prowadzenia działalności i musiałem tracić czas i prostować. Odradzam tę firmę chyba że chcecie kłopoty i macie dużo pieniędzy które chcecie im płacić! Zanim podpisałem umowę skakali wkoło mnie i uśmiechali się a jak już podpisałem umowę to nikt się mną już nie interesował. Zapewniali mnie że z nimi zapłacę mniejsze podatki, że doradzą mi jak mądrze robić koszty a w cięgu 3 miesięcy nikt się ze mną ani razu nie skontaktował w tej sprawie. Poszukajcie sobie księgowego z którym będziecie mieć kontakt w każdej chwili telefoniczny i mailowy a nie taxcare gdzie kontakt jest tylko przez centralny telefon i centralnego maila a jak pojawi sięjakikolwiek problem to nie ma nikogo z kim sprawę możnaby rozwiązać! ODRADZAM
Asik997 / 178.235.40.* / 2017-03-30 16:02
Malcolm, czytam i nie rozumiem skąd to zdziwienie, że za spóźnienia trzeba płacić? Tak jest wszędzie! W ZUS, w banku itp. Poza tym jeśli z opóźnieniem dostarczysz dokumenty to ktoś ma mniej czasu by je zaksięgować. Pomyśl, że takich jak Ty jest wielu. Płacisz za przekroczenie terminu i pracę kogoś kto się musi nad tym pochylić mając mniej czasu. To niewielka kara dyscyplinująca. Nie chcesz jej płacić to pilnuj terminów. Dodatkowo polecam czytać co się podpisuje - unikniesz wtedy rozczarowań związanych z cenami oraz długością okresu wypowiedzenia. Czytając Twój post widzę, że nie należysz do prawdziwych przedsiębiorców i wiem, że długo nim nie będziesz albo wpadniesz w tarapaty. Jesteś roszczeniowy i też nie chciałabym z Tobą rozmawiać na ich miejscu. Pamiętaj, aby komukolwiek cokolwiek zarzucić samemu trzeba być w porządku. Powodzenia!
Inny nick / 37.248.254.* / 2016-05-25 22:18
Ja bym to jednak wyjaśniała ze swoją księgową, bo takie rzeczy nie powinny się dziać. Przecież miałeś z nią bezpośrednio kontakt, bo jak dzwonimy z tel, który podaliśmy to łączy bezpośrednio. Zresztą jak dzwonisz z innego to podasz NIP i też zweryfikujesz się i połączysz. To, że masz numer ogólny nie oznacza, że za każdym razem odbierze ktoś inny, a takie tematy zdecydowanie trzeba wyjaśniać, zanim zrobi się z tego większy problem.
Wkurzona Kaśka / 77.65.80.* / 2016-04-16 20:51
Tragiczna firma... Na początku wszystko ładnie, a teraz się okazało, że księgowa nie potrafi składek do ZUSu wyliczyć... I teraz mam przez nich zadłużenie... Znajomemu źle odliczali podatek do skarbówki i teraz skarbówka go ściga... W ciągu roku zmieniali mi księgową ze cztery razy i kadrową ze trzy... A umowy dla pracowników z 5 razy były poprawiane bo nie potrafili ich sformułować w prosty sposób... A teraz nawet nie ma jak się z nimi skontaktować bo polikwidowali placówki... S************
muzykalna / 2016-04-17 10:52

Tragiczna firma... Na początku wszystko ładnie, a teraz się okazało, że księgowa nie potrafi składek do ZUSu wyliczyć... I teraz mam przez nich zadłużenie... Znajomemu źle odliczali podatek do skarbówki i teraz skarbówka go ściga... W ciągu roku zmieniali mi księgową ze cztery razy i kadrową ze trzy... A umowy dla pracowników z 5 razy były poprawiane bo nie potrafili ich sformułować w prosty sposób... A teraz nawet nie ma jak się z nimi skontaktować bo polikwidowali placówki... S************


Kaśka, jeśli masz problemy przez błąd księgowej to oni tam mają coś takiego jak ubezpieczenie na takie przypadki, sprawdź sobie dokładnie. Jeśli księgowa źle sprawowała się, to czemu nie zgłosiłaś tego do jej kierownika albo nie poprosiłaś o zmianę? Ja bym tak zrobiła. Co do likwidacji, to oni tam mają teraz jakieś przekształcenia, ale możesz się z tym zgłosić do każdej innej placówki Tax Care albo zadzwonić do nich i zapytać gdzie masz się odezwać z takim problemem. No i pamiętaj, że zawsze możesz składać reklamację, jeśli jesteś pewna, że racja jest po Twojej stronie. Mam nadzieję, że uda się to wszystko odkręcić i że pomogą Ci rozwiązać problem. Ja takich historii nie miałam, ale jak wyskakiwał jakiś mniejszy temat, to zawsze jednak szło się dogadać. Trzymam kciuki.
kal / 31.61.137.* / 2016-04-17 21:16
skarbowy kasuje przedsiębiorcę a nie księgowego. od księgowego można wyciągnąć odszkodowanie jak będziesz miała dużo czasu, dobrego prawnika i dużo pieniędzy na obsługę
Dlaczego nie / 5.172.238.* / 2016-05-13 22:34

skarbowy kasuje przedsiębiorcę a nie księgowego. od księgowego można wyciągnąć odszkodowanie jak będziesz miała dużo czasu, dobrego prawnika i dużo pieniędzy na obsługę


Ale skoro jest konkretny zapis w umowie na taką okoliczność, to dlaczego z niego nie skorzystać? Trochę to czarnowidztwo. ;)
Jude Law / 188.127.25.* / 2017-05-25 18:50
Pewnie nie wiesz jak sądy w Polsce działają, po prostu niekórzy nie maja czasu na takie rzeczy.A z nimi można na drodze sądowej dochodzić tylko czy to jest warte tego.Ja moge tylko przestrzec że to oszuści na sądy nie mam czasu.
Toma780 / 5.172.239.* / 2017-05-30 13:23
No ale nadal nie napisałeś przed czym przestrzegasz, więc nie można stwierdzić czy masz rację czy nie.
Toma780 / 176.221.123.* / 2017-05-25 21:04
Jude Law, ale przed czym przestrzegasz? Bo chyba zapomniałeś napisać ;) Tak ogólnikowo to sbie każdy może pisać na co ma ochotę ;)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: