Forum Polityka, aktualnościKraj

To będzie przełomowe spotkanie. Chcą by Polacy i Rosjanie się pojednali

To będzie przełomowe spotkanie. Chcą by Polacy i Rosjanie się pojednali

Wyświetlaj:
jr / 178.73.50.* / 2012-08-13 18:11
Dlaczego pojednanie? Czy to znaczy, że teraz jest konflikt między Polakami a Rosjanami?
Wapniak / 2012-08-12 12:54 / Tysiącznik na forum
Normalni ludzie, mający choć trochę rozumu nie muszą się pojednywać... Po prostu żyją możliwie zgodnie, w ramach jednego plemienia.
2+2 = 4 / 2.134.167.* / 2012-08-12 11:20
Rosjanie karmieni są taką wersją historii, że wyzwolili Polskę z pod okupacji niemieckiej, płacąc za to "daninę krwi". Takie detale jak pakt Ribbentropp - Mołotow, Katyń, "udział" w powstaniu Warszawskim, są przemilczane, fałszowane, lub w najlepszym razie traktowane pobieżnie. W związku z tym przeciętny Rosjanin oczekuje od Polaka... Wdzięczności! Mówię serio - sam się z tym wielokrotnie spotkałem. Polska "niewdzięczność" jest przez nich odczytywana jako niezrozumiała arogancja i zatwardziała wrogość ( władza, szkoła i media ten stereotyp podtrzymują). Do tego dochodzi jeszcze jeden fenomen, który nazwałbym problemem skali. Kiedyś w takiej rozmowie, starałem się wytłumaczyć Rosjaninowi, jak wpływa na nasze relacje kwestia Katynia. Ilu zabiliśmy? - zapytał szczerze zainteresowany. Ponad 20 tysięcy - odpowiedziałem. - Phi! - wzrószył ramionami - swoich zabiliśmy ze 20 milionów...
nie_wiem / 83.10.148.* / 2012-08-12 11:04
O czym tu jest mowa? A kiedyż to ( przynajmniej w ostatnich latach) Polacy i Rosjanie się pokłócili? I o co? Zaznaczam: Polacy i Rosjanie.
wsciekly / 89.78.237.* / 2012-08-12 10:31
michalik to niech gada za siebie! a swoje przeslania to moze wsadzic sobie..... no wlasnie! Hierachowie episkopatu kompletnie stracili kontakt z rzeczywistoscia! wierni ktoregos dnia podziekuja im..oj podziekuja! czas prawdy objawionej obywatela proboszcza czy biskupa skonczyl sie juz dawno i bezpowrotnie!
ej, Yahoda / 195.114.165.* / 2012-08-12 11:10
zawzięty, jak by na Łubiankę do pracy przychodził.To,że wielu towarzyszy było oddelegowanych do pracy w sukienkach duchownych to wiadomo,lecz z jakiej pozycji 237 atakuje. Białej, czarnej, żółtej, czy różowej.

Najnowsze wpisy