Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Tragiczny wypadek polskiego autokaru we Francji

Tragiczny wypadek polskiego autokaru we Francji

Wyświetlaj:
Przyszły pilot / 188.33.54.* / 2009-12-02 21:02
Słuchajcie ludzie, winę za ten wypadek ponosi tylko i WYŁĄCZNIE pilot wycieczki. Gdy sie organizuje taki wyjazd należy zadbac przede wszystkim o bezpieczenstwo ludzi a nie o jak najszybszy dojazd na miejsce wyprawy. Na pewno kierowca zapytal o zdanie pilota co do wyboru drogi, dlaczego pilot nie powiedzial "nie ma mowy. tam jest zakaz, jedziemy ta bezpieczna droga, nikt nas nie goni"no slucham?najlepiej obwinić kierowce i zrzucić wszytsko na jego niedoświadczenie, ale pamiętamy ze NIE podjął by On żadnej decyzji bez konsultacji z pilotem wycieczki...
katarzyna ś. / 87.207.165.* / 2008-02-01 18:59
to było straszne. znałam tych ludzi to okropne zaco oni tak cierpieli za co?i ja miałam z nimi jechać z moją mama i z resztą rodziny.bardzo wszystkim współczuje.
dziewczyna / 87.207.165.* / 2008-02-01 18:57
to było straszne. znałam tych ludzi to okropne zaco oni tak cierpieli za co?i ja miałam z nimi jechać z moją mama i z resztą rodziny.bardzo wszystkim współczuje.
Łukasz Opryszek / 83.17.226.* / 2007-07-24 23:18
jak morzna puścic w tak dalekom trase 22letniego kierofce który ma 10miesiency starż to jest karalne ja bym się wzioł pierwsze za własciciela firmy a pózniej za reszte,tak się dzieje w większosci firmach w polsce .100km. na godzine w 90/stopniowy zakręt ,czy to jest doświaczony kierowca.zakaz wjazdu do 8ton ,ale cotam będzie szybciej czy tak by pomyślał normalny kierowca po dłuszym stażu.
anom / 83.11.157.* / 2007-08-08 12:43
jechalem tamtedy tydz. przed katastrofą, akurat tam (w tym miejscu)nie było zadnego 90cio stopniowego zakrętu;/ a ze kierowca tam jechał szybko...no wybacz tam nie ma takich dróg jak w Polsce;/ i wcale nie trzeba jechać 20 km/h poza tym to był juz końcowy odcinek do Grenoble prosty!!
kierowca / 213.77.75.* / 2007-07-28 10:56
Jak można pisać takie brednie i robić takie błędy.
szkoda ,że ciebie tam nie było.
swoj / 83.15.85.* / 2007-07-25 21:27
to jest skandal własciciela z łeb
to jest skandal własciciela z łeb
tez furman / 83.15.85.* / 2007-07-23 14:51
masz racie zawsze szybko na starcie kopntrola ktora nic nie daje potem rura bo czas goni pozniej objazd następnie korek i rura a skutki sa powazne no i prywaciarze moze niech tylko jezdzą duze firmy
kierowca / 83.15.85.* / 2007-07-23 14:47
to jest bład prawa jak moze wiesc ludzi kierowca ktory ma tylko 22lata na cięzarowke musi miec praktyke a na autobus nie a chyba kosekwencje wypadku sa wieksze w autobusie gdzie miał rozum własciciel jestem kierowc ą wspołczuje wszystkim ale prywaciarze opamietajcie sie kierowca z doswiadczeniem nie pojedzie za granice za małe piniądze a młody tak a moze niech bedą dwoch jeden młody a drogi z doswiadczeniem cos trzeba zaradzic i jeszcze jedno wszystkim się spieszy bo obiad to zakwaterowanie to cos i rura
wowa / 150.254.22.* / 2007-07-23 12:51
Straszna tragedia, ale też kolejny przykład na polską arogancję, brak poszanowania prawa i zasad. W autobusie musiał być konsensus na zmianę drogi (brak czasu!), co powodowało konieczność złamania przepisów. Kierowcy firmy Caban wiedzieli co robią, bo jeżdżą tą trasą (wywiad proboszcza od Św Mikołaja w TVN24). Był pilot, 3 wikariuszy no i ...SPORT PIELGRZYMKOWY- jak najwięcej sanktuariów w krótkim czasie. Czy to nowe oblicze polskiej religijności?
kierowca / 83.6.201.* / 2007-07-29 21:56
taka jest polska turystyka byle dużo w krótkim czasie a gdzie zmęczenie kierowców i przestrzeganie czasu pracy opamiętajcie się
warren bufon / 2007-07-23 11:20
to była poprostu jazda na maksa bez trzymanki i z górki na pazurki
Iwka / 83.7.184.* / 2007-07-23 10:17
Dlaczego tak jest ludzie pojechli sie modlic i zapłacili życiem za pielgrzymke,tyle ludzi dlaczego tak jest.
rot83 / 82.14.91.* / 2007-08-09 19:09
bo to była pielgrzymka do samego św. piotra. dzisiaj napewno tego nie żałują. rozpaczajmy nad sobą
kierowiec / 195.212.74.* / 2007-07-23 09:48
wine ponosi tylko i wyłącznie kierowca który wjechał na drogę z zakazem wjazdu dla autobusów
norek739 / 83.16.83.* / 2007-07-26 21:51
teraz to najlatwiej wine zlozyc na kierowce.skoro autokar byl sprawny to czemu hamulce zaczely sie palic
teraz to najlatwiej wine zlozyc na kierowce.skoro autokar byl sprawny to czemu hamulce zaczely sie palic
Ja_IZa / 83.238.116.* / 2007-07-23 11:24
Pragnę wyrazić szczere wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku autokaru we Francji,
ale takrze ogromne wyrazy współczucia dla kierowcy który jak wszyscy słyszymy zostaje obarczany całą wina za ten wypadek lecz nik nie zdaje sobie sprawy ze kerowcy muszą przejechac pewną wyznaczona ilość kilometrów i nikogo to nie interesuje jak to zrobi i z jakim ryzykiem,pod wpływem firmy gdy sie nie zgodzi zostaje czesto bez pracy, a wszyscy wiemy jak cierzko znalesc prace w naszych czasach...
Poza tym Merr z miejscowości w pobliżu które doszło do wypadku sam przyznał ze mimo powtarzających się w tym miejscu wypadków nie zrobiono nic aby poprawić bezpieczeństwo feralnego zjazdu. I nikt z nas nie mam prawa obwiniac za ten wypadek Kierowców... przecierz nikt nie spowodował tego specjalnie TO BYŁ WYPADEK!
Głębokie wyrazy współczócia dla ofiar i ich rodzin ale także ogromne wyrazy współczucia dla kierowców i ich rodzin =(
Dziwi mnie bardzo to iż wokół tej sprawy zostało juz tak wiele pomocy zorganizowanej a nasze władze jeszcze nawet nie kiwneły palcem by pomuc ofiarom zywiołu z Czestochowy... A przeciez i ludzie żyja i czekaja na pomoć !
marianna / 80.165.216.* / 2007-07-23 10:45
Sulidaryzuje sie z tymi ktorzy zostali dotknieci ta tragedia.
Uwazam, ze bledem jest oskarzanie kierowcy, przeciez nie mial zlych intencji, jego zycie jest rownie wazne jak innych, zapewne Ich rodzina rownie przezywa tragednie jak pozostali, uwazam w chwili podjecia decyzji jazdy ta trasa zapewne byly jakies konsultacje pomiedzy jierowcami jak rowniez pilotem - Pani ktora prowadzi wycieczke zapewne czesciej uczestniczyla w tych trasach. Jestem przekonana ze byla na ten temat dyskusja, byc moze zapadla decyzja skrocimy srase szybciej wrocimy do domu??? Tego zapewne do konca nie poznamy. Ci co przezyli nie beda zapewne sie wypowiadac, Ci ktorzy zaplacili zyciem nie moga sie bronic.
Powstrzymalabym sie od zbyt pochopnych ocen.
Jest tragedia, nalezy przeanalizowac wszelke wersje by uniknac na przyszlosc podobnych tragedii.
Prosze wejsc w polozenie rodzin kierowcow - czy nie nalezy rowniez ich wspierac, w zamian obciazac tych ktorzy nic powiedzic nie moga.
Moje najszczersze wspolczucie dla wszystkich, ktorzy tej tragedii doznali.
Marianna - z Danii
joanna z wloch / 85.38.156.* / 2007-07-25 13:58
zgadzam sie z pania marianna,oskarzac kierowce do niczego nie doprowadzi.......
Barbara K. / 83.22.181.* / 2007-07-23 12:08
Podzielam zdanie P.Marianny-nie należy posądzać nikogo o zaistniałą trgedię.ONI wiedzą najlepiej co się stało,a być może nikt nie wie i nigdy się nie dowiemy.Ileż razy w naszym życiu dzieje się rzeczy,których ludzki umysł nie umie wytłumaczyć.Pozostaje nam współczuć wszystkim rodzinom,których dotknęła ta trgedia i modlić się za tych,którzy odbyli tą ostatnią ziemską PIELGRZYMKE.Szczere wyrzy współczucia składa Barbara K. z Walenczowa
julian / 212.2.100.* / 2007-07-23 12:28
wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i poszkodowanych od kierowcy autbusowego pks,
winę ponoszą nie tylko kierowcy ale i pracodawcy, jeżdzimy
niedospani, zarabiamy grosze więc bijemy godziny, tak jest
wszędzie w polsce ale kogo to obchodzi, pasażer nie wie
że kierowca śpi cztery godziny na dobę, praca kierowcy to
wysoki współcznnik stresu, na wysokich obrotach,
pomyślcie panowie posłowie nie tylko o sobie ale i o
cięzkiej pracy kierowcy i za jakie pieniądze.
rr / 195.205.178.* / 2007-07-23 13:43
nie ma co posłom tłumaczyć oni i tak nie słuchają
nie ma co posłom tłumaczyć oni i tak nie słuchają

Najnowsze wpisy