Forum Polityka, aktualnościPolityka

Traktat Lizboński jest niezgodny z Konstytucją?

Traktat Lizboński jest niezgodny z Konstytucją?

skomentuj
Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2008-04-02 16:50 / Tysiącznik na forum

- Ponad głowami i interesem Polaków Sejm i Senat podjęły decyzję, nie licząc się z wolą społeczeństwa - uważa Bogusław Rogalski.

Panie Rogulski - tak zadecydowali ludzie przez nas wybrani (z obu największych partii), którym daliśmy takie kompetencje, więc w czym rzecz? Takie są uroki demokracji.

A co do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to on musi być (i jest) nadrzędny, ponieważ UE ma być organem decyzyjnym w sprawach UE - a my jesteśmy w UE. Tego, że należymy do wspólnoty nie da się podważyć - takie były przecież wyniki referendum.
Ten Traktat daje siłę większym państwom - co jest oczywiście dyskusyjne w aspekcie braku solidarności w UE - ale jak zwykle sprawa się tu nie kończy, ponieważ one mając tą siłę faktycznie większą nie chcą być zależni od tak źle zarządzanego i niestabilnego państwa jak my. To jest logiczne.
Fakty są również takie, że mamy niepotrzebne i drogie organy (jak na przykład Senat) i realną utratę władzy oraz dyspozycji pieniędzmi przez naszych polityków - to ostatnie najbardziej ich właśnie boli.
Czy to źle? Raczej nie.
Skoro Senat ma władzę, a jej nie używa - jest niepotrzebny.
Wcale nie uważam, żeby odgórne decyzje narzucone nam prze UE były złe - na pewno przeszkadzają mieszać naszym partyjnym "fachowcom", na pewno mają swoje cele strategiczne sięgające grubo poza 4 lata kadencji w Parlamencie, co jeśli chodzi o decyzje naszych pupilków jest właściwie incydentalnie stosowane.
Od wielu lat zresztą Parlament zajmuje się głównie wdrażaniem dyrektyw i dostosowywaniem naszego prawa do wspólnotowego - i co? Teraz się ci wszyscy mistrzowie z mównicy obudzili dopiero, jak władza już im uciekła? Trochę późno...
tata Stasia / 2008-04-02 22:09 / Bywalec forum
Częściowo masz rację. Co nie zmienia faktu, że Traktat Lizboński i akcesyjny jest niezgodny z Konstytucją RP. Może i jest trochę późno, ale nie za późno.
Pajchiwo / 2008-04-03 13:11 / Tysiącznik na forum
Jest za późno - jedyną szansą na cokolwiek było referendum -w każdym innym przypadku wiadomo było, że skończy się na układach partyjnych niezrozumiałych dla ludzi z zewnątrz.
takiesąfakty / 83.143.40.* / 2008-04-02 18:27
"tak zadecydowali ludzie przez nas wybrani (z obu największych partii), którym
daliśmy takie kompetencje, więc w czym rzecz?"

prezentujesz klasyczną, wręcz modelową PRLowską, pełną kompleksów mentalność służalczą

Ano w tym przede wszystkim rzecz, że nas bezczelnie próbują oszukać:
"Nicea albo Śmierć!", "Pierwiastek albo Śmierć!".

Pi#$%@eni Samobójcy...
Pajchiwo / 2008-04-03 13:10 / Tysiącznik na forum
LOL Człowieku - weź przeczytaj to co napisałeś przed wysłaniem - to raczej Twoje kompleksy się tu obnażają - dotknęło Cię, że nie jesteśmy "najwięksi z największych"?
Może czas trochę dorosnąć?
W dzisiejszych czasach (i wiele dziesiątek lat wstecz) najważniejsza jest silna gospodarka - a tej nie mamy, nadal gonimy dopiero średnią "UE15" i dogonić jej nie możemy. I naprawdę nieważne jest z jakich powodów - dla jakichkolwiek negocjacji liczy się stan obecny.
Nie jesteśmy już takimi biedakami jak jeszcze 10-15 lat wstecz, ale nie jest wcale różowo.
A teksty o wysprzedawaniu naszych "doskonale działających firm ", które zaraz pewnie przytoczysz, mają - owszem - aspekt aferowy (ponieważ ktoś z reguły wziął za zgodę na takie działania łapówkę i IMHO powinien dostać za to nakaz odpracowania społecznie - najlepiej przy czyszczeniu miasta - bo to jest wstyd, którego każda gnida się boi) - ale jest też kwestia tego, że:
1. Kupione przez zachodnie podmioty krajowe zakłady były w większości przypadków do zera likwidowane i budowane od nowa - co świadczyło o ich stanie techniczno-technologicznym, niestety na naszą niekorzyść.
2. Nie było u nas inwestorów chętnych na taką inwestycje - no to się znalazł zagraniczny. I dobrze, że się znalazł jakikolwiek nie sądzisz?
3. Chcemy inwestować i zdobywać rynki UE, to musimy też udostępnić swoje - takie są warunki naszej akcesji i wszelkie zasady dają nam tą możliwość i jednocześnie obowiązek.
4. Brakuje nam ekonomistów nie związanych politycznie, którzy pilnowali by dobra tego czym się zajmują a nie dóbr partyjnych.
No i to IMO tyle.
andowc / 83.30.120.* / 2008-04-02 16:04
Jaką Konstytucją, europejską czy polską ?
skomentuj

Najnowsze wpisy